Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Foto: Oblouk nové sportovní haly se už vyjímá nad Slaným. Hotovo bude příští rok

Foto: Oblouk nové sportovní haly se už vyjímá nad Slaným. Hotovo bude příští rok

Na poli vedle lesoparku Háje v severní části Slaného už se vyjímá velký oblouk budoucí multifunkční sportovní haly. Sportoviště za více než 115 milionů korun bude hotové do léta příštího roku. Město se uchází o dotaci ve výši 40 milionů korun u Národní sportovní agentury, výsledek ale zatím není znám.

Podle mluvčí města Veroniky Novákové probíhají všechny práce podle harmonogramu. „Hrubá stavba haly už stojí a dokončuje se montáž hlavního oblouku. Zároveň jsou montována okna. V tomto týdnu začali dělníci pracovat na bočních štítech oblouku,“ potvrdila Nováková.

Sportoviště, plánované už zhruba dvacet let, se podařilo prosadit krátce před covidem. Odpovídá parametrům nejvyšších soutěží, poskytne prostor nejen futsalistům a volejbalistům, ale poslouží i dalším sportovním aktivitám. „Hala je připravována rovněž pro basketbal, nohejbal, tenis a další sporty. V zimním období pak může poskytnout vhodné tréninkové zázemí i atletům nebo fotbalistům,“ uvedl slánský starosta Martin Hrabánek (ODS).

Kromě stavby haly pokračují práce i v sousedství, kde vznikají nové chodníky a komunikace pro budoucí rodinnou zástavbu, neboť tam město prodává desítky parcel. Na Hájích tak vznikne výhledově nová čtvrť, k níž bude patřit i kryté sportoviště.Zdroj:

https://kladensky.denik.cz