Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
SOUHRN KOLA: Chrudim stáhla před Ligou mistrů náskok Plzně na jeden gól

SOUHRN KOLA: Chrudim stáhla před Ligou mistrů náskok Plzně na jeden gól

Nevídaná naháněná v čele 1. Futsal ligy pokračuje. Po devíti kolech stále vede SK Interobal Plzeň o pouhý jediný gól v rozdílu skóre před FK Chrudim. Východočechům pomohla vysoká výhra.

Chrudimští si totiž před nedělním odletem na Ligu mistrů od Kazachstánu zastříleli v Liberci, kde zvítězili vysoko 12:1. „Díky dobré kolektivní hře jsme uhráli skvělý výsledek a získali potřebné sebevědomí před elitní fází Ligy mistrů. Teď se jedeme do Kazachstánu porvat o místo mezi čtyřmi nejlepšími kluby Evropy,“ slíbil chrudimský Brazilec Éverton.

Plzeň doma přivítala českolipské Démony a zvítězila „jen“ 4:0, čímž se její osmigólový náskok na Chrudim ztenčil na jeden. „Chtěli jsme do zápasu vstoupit rychlými góly, což se nám povedlo. Bohužel jsme nedokázali skóre navyšovat, ale dobře jsme bránili a nepouštěli soupeře do šancí,“ zhodnotil zápas plzeňský Dušan Künstner.

Dařilo se i oběma pražským „S“. Sparta se po výhře 4:1 nad Perštejnem udržela tři body za vedoucí dvojicí. Slavia doma udolala Mělník 7:2 a v tabulce se o skóre posunula na čtvrté místo. Na třetí Spartu však ztrácí osm bodů.

Na opačném konci tabulky se znovu nepodařilo bodovat Vysoké Mýtu. Nejzbach byl blízko, ale s Helasem Brno padl před vlastními fanoušky 3:4. „Hrozně mě těsná prohra mrzí a těžko se utkání hodnotí, body měli zůstat doma,“ uvědomoval si Michal Jiráský z Nejzbachu a dodal: „Děkuji fanouškům za podporu, moc si toho vážíme a zkusíme udělat vše, abychom ligu udrželi.“

Ligu bude chtít udržet Olomouc i Ústí nad Labem. Klíčový vzájemný souboj dopadl na Hané lépe pro vysokoškoláky, kteří porazili Rapid 6:2. Vedoucí olomouckých futsalistů Jakub Řičica neskrýval nadšení: „Jsem za výsledek moc rád. Získali jsme velmi cenné body do tabulky.“ U soupeře panovalo naopak velké rozhořčení. „Z prohry jsme zklamaní, bohužel ji z velké části ovlivnila rozhodnutí, které nám nepřísluší hodnotit. Soupeři gratulujeme k výhře,“ konstatoval Matěj Čapek.

Zdroj: www.fotbal.cz