Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Los Ligy mistrů Chrudimské nešetřil, poletí do Kazachstánu

Los Ligy mistrů Chrudimské nešetřil, poletí do Kazachstánu

Po čtvrteční čtrnácté hodině se sešli v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu zástupci šestnácti celků, které se probojovaly do Elite round UEFA Futsal Champions League, nejprestižnější klubové evropské futsalové soutěže, aby se dozvěděly, jaké bude složení skupin ve druhé fázi Ligy mistrů. Mezi nejlepšími nechyběl ani mistr České republiky FK Chrudim.

Vše odstartovalo nejprve losování míst, kde se čtyři skupiny Ligy mistrů (A až D) uskuteční. Zájemců na pořádání bylo hned šest a Černý Petr zůstal portugalskému Sportingu CP a polské Piast Glivice. Právě Glivicím hodně chrudimských příznivců fandilo, protože město leží od Ostravy pouhých 80 kilometrů a dojezdnost z Chrudimi je něco přes tři hodiny. Leč nestalo se. Z pořadatelství se mohly radovat italské Eboli, španělská Mallorca, kazažské Almaty a chorvatská Pula.

Poté již začal samotný průběh losování účastníků do jednotlivých skupin a Chrudimští na „svůj míček“ v osudí nemuseli dlouho čekat. Byli vylosovaní jako čtvrtí v pořadí a los je nešetřil, alespoň co se cestování týče. Přiřadil je totiž do skupiny C, jejímž pořadatelem a samozřejmě i účastníkem je mistr Kazachstánu Kairat Almaty! S tímto soupeřem má český mistr řadu zkušeností, několikrát se s ním již na mezinárodní scéně utkal (dokonce i na zimním stadionu v Chrudimi) a nějaký čas jej trénoval bývalý hráč a kouč někdejšího Era-Packu Chrudim Cacau. Dle neověřených pramenů se dokonce jedná o nejčastějšího soupeře Východočechů v Lize mistrů.

Losování ale samozřejmě pokračovalo a jako třetí byl do „céčka“ přiřazen mistr Malty Luxol St. Andrews. V samotném závěru pak přibyl i čtvrtý účastník, a to z prvního koše, kterým nebyl nikdo jiný než slavná portugalská SL Benfica.

Na závěr k soupeřům dodejme, že zatímco pro maltský celek jde o premiérovou účast v Elite round Ligy mistrů, další dva již okusily, jak chutná celkové vítězství. Benfica se radovala v roce 2010, Kairat Almaty (v té době se ještě město jmenovalo Alma-Ata) v letech 2011 a 2013. Vzájemný souboj těchto mužstev byl ve futsalových kruzích označen jako šlágr této fáze soutěže.

Elite round se bude hrát od 22. do 27. listopadu a z každé skupiny postoupí pouze vítěz. Vyvrcholení Ligy mistrů pak proběhne na začátku května 2023.

Autor: fkchrudim.cz