Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Dnes se losuje Elite round Ligy mistrů

Dnes se losuje Elite round Ligy mistrů

O uplynulém víkendu skončily boje v základních skupinách UEFA Futsal Champions League, futsalové Ligy mistrů. Šestnáct nejlepších celků Evropy se probojovalo do další fáze soutěže nazvané Elite round. V něm se postoupivší týmy utkají ve čtyřech skupinách po čtyřech mužstvech o jedno postupové místo do Final four, neboli do semifinále celé Ligy mistrů. Elite round se odehraje v termínu od 22. do 27. listopadu 2022.

Mezi celky, které se těší na osudí, je k velké potěše všech českých fandů i mistr České republiky – FK Chrudim. Ten už moc dobře ví, že na něho čekají top týmy Evropy. V prvním koši mu los určitě přidělí jednoho ze soupeřů z Pyrenejského poloostrova, a to buď španělskou Barcelonu nebo Palma Futsal Mallorcu, či portugalské Benfiku nebo Sporting Lisabon. Ale ani v dalších skupinách si „člověk nevybere“, jména jako belgický Sporting Anderlecht Futsal či kazašský Kairat Almaty zná snad každý futsalový fanoušek.

O složení skupin, jakožto i o pořadatelích turnajů, se rozhodne dnes ve 14:15 hodin v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu. A právě na úvod losování přijde neméně důležitá volba, a to, kde se skupiny Elite round uskuteční. Rozhodovat se bude mezi šesticí: Mallorca Palma Futsal (Španělsko), Sporting Lisabon (Portugalsko), Kairat Almaty (Kazachstán), Futsal Pula (Chorvatsko), Piast Glivice (Polsko) nebo Citta di Eboli (Itálie). Poté již proběhne samotné losování. Toho se osobně zúčastní i prezident klubu FK Chrudim František Tichý a sekretář Tomáš Hamsa. Přejme jim štěstí při losu.

LIVESTREAM

Autor: Radek Pecina (fkchrudim.cz)