Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
REFERÁTY A STATISTIKY PO 2. KOLE DIVIZE „A“

Události 2.kola

Již po odehraném 2 kole zůstává bez bodové ztráty pouze jediný celek, pražský Wizards DDM 10, který přehrál v pražském derby Sapu, vítěz byl v tomto souboji lepší ve všech směrech. Nekompletní Brandýsek vybojoval remízu s mělnickou rezervou Olympiku, které k plnému bodovému zisku nepomohly ani dvě áčkové posily, domácí Brandýsek navíc může mrzet neproměněný PVK6AF v závěru utkání. Teplický nováček NY Tiradores získal premiérové body s libereckými Gazelami ve velmi dramatickém souboji bohatém na PVK6AF i žluté karty. Kladenský FC Brazil nadělil desítku českolipskému Reasu, druhý poločas se dohrával z povinnosti. Benešovský Arsenal uspěl na liberecké palubovce, když otáčel nepříznivý stav s Pampuchem zlepšeným výkonem po změně stran. Na čele aktivity se usídlil kladenský útočník Havlíček R. 7 (5+2).

Statistiky: v dalším kole dopadl souboj domácí hosté opět nerozhodně v poměru 2 1 2, domů si přivezly všechny body Wizards Praha a Benešov, 1 bod za remízu veze Mělník B. Urodil se první dvouciferný výsledek tohoto ročníku, Kladno překonalo českolipského gólmana celkem 10x, v tomto duelu padlo také nejvíce branek, a to celkem 15. K pěti utkáním nastoupilo celkem 93 hráčů, nejvíce jich nominovali liberecké Gazely, a to 13, nejméně naopak Brandýsek, jen 6. Celkem bylo vstřeleno 57 branek (průměr na zápas 11,40), domácí jich vstřelili 28 (průměr na zápas 5,60), hosté se trefili 29x (průměr na zápas 5,80). Toto kolo navštívilo celkem 193 diváků, nejvíce jich našlo cestu ústecké haly, a to 80. Tři celky dostaly výhodu PVK6AF, celkem pět jich zahrávaly Liberecké Gazely, ale proměnily jen dva, čtyři zahrávalo Ústí s úspěšností 50 % a Brandýsek neuspěl v jednom případě (za stavu 4:4 mohl rozhodnout utkání). Celkem bylo uděleno 13 žlutých karet, nejpilnějším sběratelem bylo Ústí, kde žlutého žolíka uviděli 4 hráči. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíralo Ústí, a to 15, nejslušnějším celkem v této činnosti byl Brandýsek, se 4 fauly.

Neskutečné drama u ústeckého NY Tiradores v utkání s libereckými Gazelami, dva zcela rozdílné poločasy, přehlídka PVK6AF, celkem 7 žlutých karet, nakonec nejtěsnější výhra domácího celku, který měl výborný vstup do utkání. První poločas byl ve znamení domácí aktivity, ústečtí hráči byli lepší, rychlejší a vše podpořili efektní koncovkou, již po 2 minutách hry otevřeli skóre Seidlem J. Soupeř sice okamžitě srovnává Henzlem F., ale ve zbytku prvního dějství se již trefují jen domácí, opětovné vedení zařídil Štengel Z. a pojistku přidává Dvořák M. U hostujícího celku se hromadí AF a již ve 14 minutě se z PVK6AF trefuje Guth P. Domácí mají k dispozici tuto výhodu ještě třikrát, ale branku z ní střílí jen Vondráček M. v závěrečné minutě 1.poločasu. Domácí tak jdou do poločasové přestávky se čtyřbrankovým vedením. Po změně stran se obraz hry rapidně změnil, byli to hosté, kteří byli u všeho první a začali pomalu gólové manko stahovat. Ve 28 minutě se prosazuje Kordík J. a také hosté mají postupně k dispozici hned pět PVK6AF, z nichž ale proměňují pouze dva, výborného domácího gólmana prostřeluje jen Henzl F. a Bohata T. Domácí tak udrží nejtěsnější vedení až do konce a mohou slavit premiérovou divizní výhru.

Nekompletní Futsal Club Brandýsek vydoloval bod za remízu s posíleným rezervním celkem mělnického Olympiku, poměrně vyrovnané utkání, festival neproměněných vyložených gólových šancí na obou stranách, domácí třikrát dotahovali jednogólové manko, byli blíže i k zisku všech bodů, ale v závěru z PVK6AF netrefili mělnickou branku. Domácí nastoupili s jediným hráčem na střídání, ale velice brzy se ujali vedení brankou Erakoviče A. Hosté, posíleni o dva hráče A celku po 9 minutách hry srovnali stav Babovákem J. a do přestávky pokořil výborného domácího gólmana Dvořáka P. již jen Machytka P. Také úvod druhého dějství patřil hostiteli, Erakovič A. se trefuje podruhé a je opět srovnáno. I u hostů se podruhé prosazuje střelec Babovák J., ale další těsné vedení vydrželo jen 2 minuty, než domácí Zika J. trefuje vyrovnávací branku. 7 minut před koncem se z dalšího vedení radují hosté po střele Gabča J. ml., ale domácí bojují do posledních minut a těsně před koncem se dočkávají vytoužené remízy. To ještě nemuselo být z domácí strany vše, minutu před koncem dostali výhodu PVK6AF, ale vysoko přestřelují branku soupeře.

Pražské derby, výborné úrovně srovnatelné s 2.ligou-západ, vyznělo zaslouženě pro Wizards DDM 10, hosté měli kompaktnější obranu, přesnější střelbu (hattrick Chalupy L.) i daleko jistějšího gólmana. Bojovné utkání s technickými finesami proběhlo v rychlém tempu. Nápaditější kombinace v útočné fázi i taktická vyzrálost přinesly hostům rychlé vedení a prakticky rozhodli ještě do přestávky. Hosté šli do vedení již v úvodní minutě po vlastenci domácího celku a po 10 minutách hry přišla pojistka od Chalupy L. V mezihře byl domácím tým rovnocenným soupeřem, ale lepší koncovka i větší jistota byla na straně Wizardsu. Domácím se velice rychle podařilo vstřelit kontaktní branku Nguyenem D.N., ale to od nich bylo do přestávky vše. Hostům přinesl brzy větší klid druhou svou brankou Chalupa L. a krátce před poločasovým hvizdem navýšili hosté ještě vedení Kokindou I. A Hodžičem D. Hned v úvodu druhého poločasu přišla další snižovací branka domácího Nguyena D.N., ale žádné další zdramatizování vývoje utkání nenastalo. Hosté zareagovali dalšími třemi góly v podání Tomka J., Váchy Z. a Nováka T. a bylo definitivně rozhodnuto. V závěru domácí trochu kosmeticky upravili hrozivý stav Bělčickým M. a Duongem T.T. Hosté ještě stihli podeváté pokořit domácího gólmana Le Xuana T.K. zkompletovaným hattrickem Chalupy L.

Kladenský FC Brazil nadělil českolipskému Reasu nepopulární desítku, domácí utkání rozhodli ještě do přestávky, domácí kanonýr Havlíček R. si vystřelil hattrick, hosté konkurovali jen v úvodní čtvrthodině hry a hattrick jejich hráče Franceho L. na body ale nestačil. Korektně hrané utkání bylo výsledkově i herně vyrovnané v první čtvrtině utkání, kdy hosté dokázali hned třikrát smazat jednobranková náskok hostitele. Již po 4 minutách hry otevřel skóre domácí kapitán Neumann R., soupeř ale minutu poté vyrovnává Francem L. To samé se opakuje i v následujících minutách, na další vedení hostitele Havlíčkem R. hosté odpovídají vyrovnávací brankou Kašubiakem J. a do třetice domácí posílá do vedení opět Havlíček R., soupeř kontruje Halbichem D. To ale bylo z hostující strany na dlouhé minuty vše. Domácí přebírají iniciativu, kterou vyjadřují i výsledkově. Po trefách Čičmance L., Danylycha D. a Zelenky M. trefuje svůj hattrick Havlíček R., osmou branku střílí ještě v závěru poločasu Kott T. a je prakticky po zápasu. Šestibrankové vedení domácího celku stačí k poklidnému dohrání druhé části hry. Hned v úvodu připravuje mečbol na desítku Čampulka D., tu ale trefuje Čičmanec L. až v závěru utkání. Hosté po změně stran jen korigují nepříznivý stav dvěma zásahy Franceho L., který si také vystřeluje hattrick.

Benešovský Arsenal si veze cennou výhru od libereckého Pampuchu, hosté po nedůrazném úvodu otáčeli nepříznivý stav, rozhodnutí přinesla závěrečná desetiminutovka, kdy Arsenal třemi slepenými góly získal rozhodující náskok, který domácí i přes pětiminutovou power-play nedokázali vymazat, benešovští po změně stran zpřesnili obranu a sami podnikali rychlé kontry, Čipera D. si vystřelil hattrick. Domácí do utkání vstoupili aktivněji, na svého soupeře vlétli a vytvářeli si šance. Benešovská obrana s gólmanem Dřevojanem F. odolávala 6 minut, než se hostitel prosadil hezkou kombinační akcí do prázdné kapitánem Soukeníkem P. O několik vteřin později se domácí dostali k odraženému míči Sonntagem L. a nevypadalo to s hosty moc dobře. Postupně se ale i benešovští osmělovali v útočné fázi a již za minutu docílili kontaktní branky, když z PVK Čipera D. prostřelil vše co mu stálo v cestě. Další šance byly na obou stranách, ale gólmani byli pozorní. Hosté byli blízko vyrovnání po 14 minutách hry, ale Haas P. trefil z otočky libereckou tyč. Hosté se vyrovnání dočkali až krátce před přestávkou, kdy přečíslení domácí obrany zakončil také střelou do prázdné opět Čipera D. Druhý poločas pro změnu začali aktivněji hosté a dostali se i do vedení, když po přesném výhozu brankáře Kouklík J. prostřelil po zemi vyběhnuvšího libereckého gólmana. O pár minut později se po závaru před domácí brankou zblízka trefuje Matoušek L. Po změně stran již hosté nenabízí svému hostiteli tolik šancí, zkonsolidovali svoji obranu a podnikali rychlé protiútoky. 8 minut před koncem hosté navyšují vedení po dalekonosné střele Krůty D. Domácí hrající od 32 minuty pod hrozbou šestého faulu, ale střílí dvě slepené branky. Nejprve se přesnou střelou k tyči trefuje Čermák L. a o chvilku později ze střední vzdálenosti střílí kontaktní branku Průcha M. Hosté však nechtějí připustit žádné drama a o pár vteřin později po pěkné kombinační akci prostřelují libereckého gólmana Bukhvaka V. pošesté, efektním obloučkem Krůty D. Domácí po oddechovém čase hrají závěrečných pět minut s pátým hráčem v poli a po závaru před benešovskou brankou se zblízka trefuje Němec M. Hosté měli několik šancí rozhodnout utkání střelou přes celé do opuštěné liberecké branky, ale vyšel až třetí pokus 4 vteřiny před koncem, kdy si dokonal svůj hattrick Čipera D.

Střelcům kola nyní stačili hattricky, trefily je Čipera D. z Benešova, Havlíček R. z Kladna, Chalupa L. z Wizardsu Praha a France J. z České Lípy. Tentokrát se asistenti moc nevyznamenali, po dvou nahrávkách mělo celkem 10 hráčů.

Historické statistiky:

100 branku Wizardsu Praha trefil ve 2 sezóně Kokinda I.

čekatelé:

Brandýsek – 8 branek do patnáctistovky, 14 sezóna, Kroc Lukáš (Brandýsek) – 11 branek do stovky, 12 sezóna

Sestava 2.kola:

Dvořák P. (Brandýsek) – Chalupa L. (Wizards Pha), Havlíček R. (Kladno) 2x, Čipera D. (Benešov), France J. (Česká Lípa)

O1A0201 FC NY Tiradores Ústí n/L – Liberecké Gazely 5 : 4 (5 : 1)

Rozhodčí: Hanzlík Jiří (8,4), Šmíd Jiří (8,4) Delegát: Laštovička Stanislav Diváků: 80 Místo konání: WHC Krásné Březno Datum konání: 29.10.2022 Výkop: 19:00 Hlavní pořadatel: Doubek Radek Časoměřič: Komárek David Zdravotník: Rouče David AF: D 5/10 – H 9/5 Fair-play: D 33 – H 33
Branky (asistence): 2. Seidl Milan (Seidl Milan), 5. Štengel Zdeněk (Guth Petr), 8. Dvořák Martin (Vondráček Michal), 14. Guth Petr, 20. Vondráček Michal – 2. Henzl Filip (Abrahám Radek), 28. Kordík Jakub (Abrahám Radek), 31. Henzl Filip, 35. Bohata Tomáš
ŽK: Seidl Milan, Kotrba Josef, Vondráček Michal, Dvořák Martin – Henzl Filip, Kordík Jakub, Pokorný Adam
FC NY Tiradores Ústí n/L: Skála Dušan, Seidl Milan, Kotrba Josef, Štengel Zdeněk, Seidl Jakub, Šmejkal Patrik, Guth Petr, Vondráček Michal, Maňkoš Dominik, Dvořák Martin, Lotz Radek
Liberecké Gazely: Lukeš Jan, Henzl Filip, Abrahám Radek, Burkoň Jan, Bohata Tomáš, Gschwentner Roman, Hrdlička Štěpán, Kordík Jakub, Moc Radek, Pokorný Adam, Rajchman Michal, Sluťák Josef, Tomášek Radek Nejlepší hráči: Skála D. (Ústí), Henzl F. (Gazely Lb), Kotrba J. (Ústí)

O1A0202 Futsal Club Brandýsek – SK Olympik Mělník B 4 : 4 (1 : 2)

Rozhodčí: Svoboda Richard (8,4), Novotný Lukáš (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 20 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 28.10.2022 Výkop: 20:45 Hlavní pořadatel: Ciniburg Miroslav Časoměřič: Felis Tomáš Zdravotník: Grubnerová Nelly AF: D 1/3 – H 2/6 Fair-play: D 38 – H 38

Branky (asistence): 3. Eraković Aleksandar, 23. Eraković Aleksandar, 29. Zíka Jan (Tesař Tomáš), 38. Čížek David (Tesař Tomáš) – 9. Babovák Jan (Machytka Patrik), 12. Machytka Patrik (Gabčo Josef ml.), 27. Babovák Jan (Gabčo Josef ml.), 33. Gabčo Josef ml.
Futsal Club Brandýsek: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš, Toman Matěj, Čížek David, Zíka Jan, Eraković Aleksandar
SK Olympik Mělník B: Bouška Martin, Frýzek Lukáš, Joäo Carlos, Silva De Amorim Wilder, Babovák Jan, Gabčo Josef ml., Džurynskyj Andrej, Machytka Patrik, Šubrt Dominik, Boušek Pavel Nejlepší hráči: Dvořák P. (Brandýsek), Babovák J., Gabčo J. ml. (oba Mělník B)

O1A0203 FC Sapa Praha – Wizards DDM Praha 10 4 : 9 (1 : 5)

Rozhodčí: Horák Matěj (8,4), Orálek Kamil (8,4) Delegát: Ing. Bydžovský Zdeněk Diváků: 15 Místo konání: SH Děkanka Datum konání: 28.10.2022 Výkop: 20:15 Hlavní pořadatel: Látalová Nataša Časoměřič: Nguyen Dang Quang Zdravotník: Doležalová Zuzana AF: D 4/2 – H 4/5 Fair-play: D 38 – H 38
Branky (asistence): 10. Nguyen Dinh Nam (Látal Marek), 22. Nguyen Dinh Nam (Duong Thanh Tung), 35. Bělčický Martin, 36. Duong Thanh Tung (Nguyen Xuan Huy) – 7. vlastní, 10. Chalupa Lukáš (Kokinda Ivo), 17. Kokinda Ivo (Chalupa Lukáš), 18. Hodžič Dino (Oberleitner Vít), 23. Tomek Jiří (Kokinda Ivo), 29. Vácha Zdeněk (Pospíšil Martin), 32. Chalupa Lukáš, 33. Novák Tomáš, 37. Chalupa Lukáš (Hodžič Dino)
FC Sapa Praha: Le Xuan Trung Kien, Duong Thanh Tung, Látal Marek, Le Huy Hiep, Nguyen Dinh Nam, Nguyen Tung Anh, Nguyen Xuan Huy, Bělčický Martin, Ngueyen Khac Viet
Wizards DDM Praha 10: Oberleitner Vít, Tomek Jiří, Hodžič Dino, Chalupa Lukáš, Vácha Zdeněk, Šafář Jan, Kokinda Ivo, Novák Tomáš, Pospíšil Martin Nejlepší hráči: Hodžič D., Chalupa L. (oba Wizards Pha), Nguyen D.H. (Sapa Pha)

O1A0204 FC Brazil Kladno – Reas Česká Lípa 10 : 5 (8 : 3)

Rozhodčí: Říha Jaroslav (8,4), Bázler Jiří (8,4) Delegát: Stádník Vladimír Diváků: 50 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 30.10.2022 Výkop: 18:15 Hlavní pořadatel: Havlena Tomáš Časoměřič: Dlouhý Pavel Zdravotník: Neumannová Lucie AF: D 1/4 – H 2/4 Fair-play: D 36 – H 38
Branky (asistence): 4. Neumann Radislav (Čampulka David), 6. Havlíček Robin (Čičmanec Lukáš), 10. Havlíček Robin (Čičmanec Lukáš), 12. Čičmanec Lukáš (Zelenka Martin), 14. Danylych Denys (Zelenka Martin), 17. Zelenka Martin (Neumann Radislav), 19. Havlíček Robin (Čampulka David), 20. Kott Tomáš, 22. Čampulka David (Havlíček Robin), 36. Čičmanec Lukáš (Danylych Denys) – 5. France Lukáš (Kliment Dan), 7. Kašubiak Jakub (Halbich David), 12. Halbich David, 28. France Lukáš (Halbich David), 40. France Lukáš (Kliment Dan)
ŽK: Čampulka David – 0
FC Brazil Kladno: Doležal Jan, Neumann Radislav, Zelenka Martin, Havlíček Robin, Čičmanec Lukáš, Danylych Denys, Nesládek Aleš, Kott Tomáš, Čampulka David
Reas Česká Lípa: Jantač Petr, Kliment Dan, Halbich David, Kašubiak Jakub, Nevrlý Ladislav, France Lukáš, Hrdlička Ondřej Nejlepší hráči: Kott T., Čampulka D. (oba Kladno), France l. (Č. Lípa)

O1A0205 Pampuch Liberec – Arsenal Benešov 5 : 7 (2 : 2)

Rozhodčí: Košťál Milan (8,4), Zlatník Jakub (8,4) Delegát: Šmíd Jiří Diváků: 28 Místo konání: SH Arena Liberec Datum konání: 30.10.2022 Výkop: 14:30 Hlavní pořadatel: Jilemnický Jan Časoměřič: Košteyn Petr Zdravotník: Moravec Dalibor AF: D 3/5 – H 4/4 Fair-play: D 34 – H 36
Branky (asistence): 6. Soukeník Petr (Pekař Petr), 7. Sonntag Lukáš, 32. Čermák Lukáš, 35. Průcha Michal, 37. Němec Matěj – 7. Čipera David, 17. Čipera David (Matoušek Lukáš), 27. Kouklík Josef ml. (Dřevojan Filip), 30. Matoušek Lukáš (Haas Petr), 31. Krůta David, 36. Krůta David, 40. Čipera David
ŽK: Sonntag Lukáš, Pekař Petr, Mazánek Tomáš – Kouklík Jakub, Krůta David
Pampuch Liberec: Bukhvak Vitaliy, Soukeník Petr, Průcha Michal, Sonntag Lukáš, Hybner Jan, Wanacki Andreas, Čermák Lukáš, Pekař Petr, Němec Matěj, Mazánek Tomáš, Blaschke Jan
Arsenal Benešov: Dřevojan Filip, Haas Petr, Čipera David, Kouklík Josef ml., Kouklík Jakub, Krůta David, Matoušek Lukáš, Mašek Jan Nejlepší hráči: Matoušek L., Haas P. (oba Benešov), Bukhvak V. (Pampuch Lb)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObSF „A“