Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Češky bojovaly, ale vedení Bosny se jim dotáhnout nepodařilo

Češky bojovaly, ale vedení Bosny se jim dotáhnout nepodařilo

Česká futsalová reprezentace žen prohrála úvodní dramatické utkání kvalifikační skupiny o postup na EURO s Bosnou a Hercegovinou. Středeční zápas skončil 3:2.

Češky začaly aktivně a hned v první minutě měla šanci Skálová, jenže Todorićová ji vychytala. Na druhé straně se vzápětí zaskvěla brankářka Bubelová proti Bagarićové. Aby toho nebylo na úvod málo, Honková trefila břevno bosenské brány. Bohužel pro Češky udeřilo ihned na druhé straně, když se po autu Vujadinové prosadila Glavotaová – 0:1.

Češky dál hrozily, jenže v 11. minutě ukázal sudí výhodu pro domácí, ale místo toho šly Bosňanky do přečíslení, které zakončila přesně Vujadinová – 0:2. Odpověď přišla po pár vteřinách. Po rozehraném rohu poslala Pavková míč na zadní tyč, kde číhala skórující Skálová – 1:2. V závěru první půle měly české futsalistky tlak. Soquessa nastřelila tyč a Souškovou v šanci vychytala brankářka. Skóre se ale nezměnilo.

Na začátku druhého dějství hrozily soupeřky z Bosny, ale v prvních pěti minutách proti jejich šancím úřadovala Bubelová. Na druhé straně zahodila velkou šanci na vyrovnání Šturmová po akci Skálové. Ve 28. minutě už hostující hráčky svou šanci proměnili. Na 3:1 zvýšila Glavotaová.

Devět a půl minuty před koncem Češky poprvé vyzkoušely hru bez brankářky. Nedařilo se jim dostat do zakončení. Vždy chyběl kousek. Naopak na druhé straně dobře zasáhla Bubelová proti nájezdu Vujadinové. Naděje přišla pět minut před koncem. Špičková vybojovala balon na hranici vápna a překonala bosenskou gólmanku – 2:3. Hned poté mohla i vyrovnat, ale v dobré pozici netrefila dvakrát po sobě branku. Další příležitost měla Špičková ve skluzu na zadní tyči už v poslední minutě, ale hala na Vodové si jen povzdechla. Češky těsně prohrály.

Česko – Bosna a Hercegovina 2:3 (1:2)

Branky: 11. Skálová (Pavková), 35. Špičková – 3. Glavotaová (Vujadinová), 11. Vujadinová (Bagarićová), 28. Glavotaová (Bagarićová). Rozhodčí: Veselic (SVN) – Czudzinowiczová (POL). ŽK: Bagarićová (BIH). Diváci: 150.
Česko: Bubelová (Marešová) – Pavková, Skálová, Soušková, Šturmová – Krejčová, Švábová, Špičková, Kabourková, Šimicová, Soquessa, Honková, Plháková. Trenér Michal Odehnal.
Bosna: Todorićová (Šljivová) – Glavotaová, Alibašićová, Bagarićová, Vujadinová – Brkićová, Markovićová, Damjanovićová, Njegušová, Ćesková, Trumićová, Mujanovićová, Zukićová. Trenér Mirko Campara.

Slovensko – Maďarsko 1:1 (0:0)

Branky: 22. Rybanská (Hanková) – 32. Kochová (Krascsenicsová). Rozhodčí: Perona (ITA) – Bohbot (ISR). ŽK: Mudráková (SVK), Hanková (SVK), Rybanská (SVK). Diváci: 50.
Slovensko: Tišliarová (Červíková, Dupkalová) – Majtényiová, Hanková, Rybanská, Tyčiaková – Sluková, Lišková, Gembická, Mudráková, Valová, Macková, Kucharčíková. Trenér Roman Sedlárik.
Maďarsko: Tormová (Hargasová) – Fülöpová, Krascsenicsová, Üvegesová – Szalkaiová, Fábiánová, Folková, Nagyová, Kotaová, Gajzágóvá, Vargová, Kochová. Trenér Tamás Frank.

Tabulka kvalifikační skupiny 4

P TÝM Z V R P SKÓRE B
1. Bosna a Hercegovina 1 1 0 0 3:2 3
2. Maďarsko 1 0 1 0 1:1 1
Slovensko 1 0 1 0 1:1 1
4. Česko 1 0 0 1 2:3 0

 

DALŠÍ PROGRAM:

ČTVRTEK 20. října 2022
16:00 | Maďarsko – Bosna a Hercegovina
19:00 | Slovensko – Česko

SOBOTA 22. října 2022
14:00 | Bosna a Hercegovina – Slovensko
17:00 | Maďarsko – Česko

Zdroj: www.fotbal.cz