Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
REFERÁTY A STATISTIKY PO 1. KOLE STČ. KRAJSKÉHO PŘEBORU

Události 1.kola

Úvod 29.ročníku Středočeského krajského přeboru přinesl celkem předpokládané výsledky, po 11 letech se vítězně vrátila Legie Příbram (posílena o hráče FK Vivy Příbram), která přehrála nekompletní Tenisáky Benešov, 4 góly se uvedl příbramský snajpr Riegel Jan. Po dvouleté odmlce ohlásil návrat TJ Sokol Dobřichovice, který zvládl přestřelku s MCE Slaný (posila z Třebusic) po přestávce, a nakonec nadělil soupeři desítku, na které měl největší podíl autor čtyř branek, Rada Lukáš. Spíše fotbalový výsledek přišel z Kutné Hory, kde hostům z AFC Kralup stačili dvě branky na plný bodový zisk s hostitelským N.P.C.

Statistiky

Úvodní kolo zvládly lépe domácí celky v poměru 2 0 1. Nejtěsnější výhru domů si přivezly jen Kralupy z Kutné Hory. Urodil se první dvouciferný výsledek, střelecké dostihy přinesly nepopulární desítku do branky MCE Slaný od Dobřichovic, v tomto duelu také padlo nejvíce branek, a to celkem 17 (10+7). K utkání nastoupilo celkem ve třech utkáních 47 hráčů, nejvíce jich, po 9 hráčích, nominovaly domácí celky, Příbram, Kutná Hora a Dobřichovice, nejméně jich nasadil, celkem jen 6, Benešov. Vstřeleno bylo celkem 33 branek (průměr na zápas 11,00), domácí jich vstřelili 19 (průměr na zápas 6,33), hosté se trefili 14x (průměr na zápas 4,66). Úvodní kolo sledovalo celkem 90 diváků, nejvíce jich našlo cestu do příbramské haly, a to 50. PVK6AF zahrávala jen Kutná Hora, a to dva, jeden neproměnila, ale Pacák Martin se prosadil z pokutového kopu. Uděleny byly celkem jen 2 žluté karty. Hrálo se slušně bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů posbíraly Kutná Hora, Kralupy a Dobřichovice, po 8, nejslušnějším celkem v této činnosti bylo MCE Slaný, se 2 fauly.

Legie Příbram zvládla návrat do soutěže po dlouhých letech vítězně, potrestala nabídnuté chyby nekompletních Tenisáků Benešov, domácí ofenzivu dirigoval Riegel Jan, autor 4 branek, soupeři nepomohla ani závěrečná power-play. Domácí nastoupili s optimálním počtem osmi hráčů do pole, soupeř měl naopak jen jednoho hráče na střídání, přesto se dlouho hrála vyrovnaná partie. Jako první udeřili hosté po 9 minutách hry kapitánem Marešem V. Zanedlouho ale domácí srovnali stav Riegelem J. a těsně před přestávkou se hostitelský celek radoval i z vedení po trefě Venty V. Po změně stran hosté velice rychle srovnali stav Šlejmarem J., ale benešovští předvedli několik hrubých chyb, které domácí celek potrestal. Vedení příbramským vrátili hosté sami vlastencem, podruhé se prosadil Riegel J. a po gólu Chytky F. již domácí vedli o tři branky. Hosté bojovali, ale celkem třikrát se jim podařilo snížit gólové manko jen na rozdíl dvou branek. Poprvé to bylo zásluhou kapitána Mareše V. a v závěru přišly dvě snižovací branky Průchy Š. Dostatečný brankový odstup vracel domácímu celku ještě 2x Riegel J. a jednou i Bálek M. Hostům nepřinesla změnu skóre ani závěrečná power-play.

AFC Kralupy si vezou nejtěsnější možný výsledek z Kutné Hory od N.P.C., na méně bohatém utkání na branky se podíleli jak hráči obou celků množstvím nepřesností, tak i skvělí oba gólmani, hosté nakonec udrželi těsné vedení i přes závěrečný dlouhý mohutný tlak hostitelského celku, ze kterého vytěžili jen snižovací branku z pokutového kopu. Utkání začalo docela svižně a bylo celkem vyrovnané, oba celky však srážela nepřesnost přihrávek a srovnání s tím, že jsou na palubovce, a ne na trávníku, tak jim míč neustále uskakoval od sálovek. První branka padla po čtvrthodině hry po nenápadné situaci, kdy hosté chvilku stříleli na branku domácích ze všech pozic, ale v cestě jim stál vždy domácí gólman Dostál L. a vše pochytal. Právě v tu chvíli hosté udeřili, když Vymětalík V. pěknou střelou k tyči otevřel skóre utkání. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale nic se nedělo, když už se domácí dostali ke slibnému zakončení, tak kralupský gólman Heimrath P. vytáhl také perfektní zákrok. Snahu domácích brzdili nadále nepřesnosti, hosté zase nevyužívali své protiútoky, a tak další branky nepřicházely. Druhý poločas začal náporem domácího celku, ale nepřesnosti ve hře i v koncovce pokračovaly, a tak nakonec přišel trest, když hosté zúročili jeden ze svých dalších brejků pojišťovací brankou Tetivy M. ve 28 minutě. Tato branka ale spíše nakopla domácí celek, který začal soupeře svírat na jeho polovině, ale ze silného tlaku dokázali vytěžit jen pokutový kop za hru rukou minutu před koncem utkání, kterou proměnil kapitán Pacák M. Do konce zápasu ale zbývalo velmi málo času a hosté si již těsnou výhru nenechali vzít.

Střelecké hody v Dobřichovicích přinesly všechny body domácímu TJ Sokolu, který lépe zvládl koncovku utkání se slánským MCE, hosté jen se dvěma hráči na střídání dlouho svého hostitele trápili, do prvního vedení ho pustili až 6 minut před koncem, domácí ofenzivu režírovala dvojice Rada L. (4+0) a Beránek D. (1+4), hostům k bodovému zisku nestačily ani dva hattricky Fedrhance A. a Říčky J. ml. Utkání hrané ve vysokém tempu přineslo bojovný futsal, který byl ale také velice korektní. Úvod vyšel lépe hostům, kteří se rychle ujali dvoubrankového vedení po trefách nové posily z Třebusic, Fedrhance A. Domácí se ale rychle oklepali, Rada L. snížil a o minutu později vyrovnává Román J. Osmá minuta přináší branky na obou stranách, hosté si vrátili vedení Říčkou J. ml., ale domácí ihned odpovídají druhou brankou Rady L. Do přestávky se ještě jednou mění skóre na obou stranách, na druhý zásah slánského Říčky J. ml. Odpovídá Seidler Z., a tak do poločasové přestávky jdou oba celky za nerozhodného stavu. Přetahovaná o výsledek pokračuje i v začátku druhé dějství, na zkompletované hattricky Fedrhance A. a Říčky J. ml. odpovídá hostitelský celek vyrovnávacími góly Rady L. (také hattrick) a druhou trefou Seidlera Z. Až 6 minut před koncem se domácím podaří jít poprvé do vedení po čtvrté brance Rady L. Hosté rychle zareagují vyrovnávací trefou Volfa L., ale ve zbývajících minutách hry se trefují již jen domácí hráči, 2x se prosazuje kanonýr Obermajer L. a trefuje se také Beránek D., který svým hráčům připravil čtyři branky.

Hrasl Slaný měl v tomto kole volno.

Střelci kola se stali se 4 góly Riegel J. z Příbrami a Rada L. z Dobřichovic. Asistentem kola byl se čtyřmi nahrávkami dobřichovický Beránek D.

Statistiky:

čekatelé: Volf L. (MCE Slaný) – 8 bodů do čtyřstovky 392 (238+154), 12 sezóna, Fedrhanc A. (MCE Slaný) – 10 bodů do třístovky 290 (195+95), 5 sezóna, Pospíšil M. ml. (MCE Slaný) – 13 branek do stovky, 8 sezóna, Mareš V. (Tenisáci Bn) – 3 body do stovky 97 (55+42), 6 sezóna, Rada L. (Dobřichovice) – 11 bodů do stovky 89 (50+39), 3 sezóna

Sestava 1.kola:

Dostál L. (Kutná Hora) – Riegel J. (Příbram), Obermajer L., Beránek D. (oba Dobřichovice), Říčka J. ml. (MCE Slaný)

O1A0101 Hrasl Slaný – volno

O1A0102 Legie Příbram – Tenisáci Benešov 8 : 5 (2 : 1)

Rozhodčí: Orálek Kamil, Polák Ivo Diváků: 50 Místo konání: SH Příbram Datum konání: 7.10.2022 Výkop: 20:45 Hlavní pořadatel: Kvasnica Lukáš Časoměřič: Šinágl Miroslav Zdravotník: Mezera Petr AF: D 3/3 – H 1/2 Fair-play (trestné body): D 6 – H 3
Branky (asistence): 12. Riegel Jan (Bálek Matěj), 20. Venta Václav (Riegel Jan), 21. vlastní, 22. Riegel Jan (Bálek Matěj), 25. Chytka František (Riegel Jan), 32. Riegel Jan (Chytka František), 37. Bálek Matěj, 38. Riegel Jan (Bálek Matěj) – 9. Mareš Václav (Šlejmar Jakub), 21. Šlejmar Jakub (Franěk Michal), 25. Mareš Václav (Průcha Štěpán), 36. Průcha Štěpán (Franěk Michal), 37. Průcha Štěpán
Legie Příbram: Vančát Milan, Bureš Miloš, Kvasnica Michael, Čech Jonáš, Venta Václav, Chytka František, Valta Michal, Riegel Jan, Bálek Matěj
Tenisáci Benešov: Franěk Michal, Mareš Václav, Šlejmar Jakub, Rynda Pavel, Průcha Štěpán, Kamenský Tomáš Nejlepší hráči: Riegel J., Vančát M. (oba Příbram), Průcha Š. (Benešov)

O1A0103 N.P.C. Kutná Hora – AFC Kralupy 1 : 2 (0 : 1)

Rozhodčí: Vala Luboš, Kopic Miloslav Diváků: 20 Místo konání: SH Kutná Hora Datum konání: 9.10.2022 Výkop: 17:00 Hlavní pořadatel: Lagron Michal Časoměřič: Vokoun Radek Zdravotník: Šibrava Miroslav AF: D 4/4 – H 1/7 Fair-play (trestné body): D 8 – H 10
Branky (asistence): 39. Pacák Martin – 15. Vymětalík Vladimír (Tetiva Martin), 28. Tetiva Martin
ŽK: 0 – Tetiva Martin
N.P.C. Kutná Hora: Dostál Lukáš, Pacák Martin, Jeřábek Radim, Král Michal, Kalfiřt Filip, Laštovka Lukáš, Tugsmandakh Munkhbayasak, Kratochvíl Kryštof, Vojtíšek Matěj
AFC Kralupy: Heimrath Pavel, Tetiva Martin, Kaňka Jan, Valda David, Bednárik Jan, Vymětalík Vladimír, Karas Roman Nejlepší hráči: Dostál L. (Kutná Hora), Heimrath P., Valda D. (oba Kralupy)

O1A0104 TJ Sokol Dobřichovice – MCE Slaný 10 : 7 (4 : 4)

Rozhodčí: Čikara Petr, Kalík Michal Diváků: 20 Místo konání: SH BIOS Dobřichovice Datum konání: 7.10.2022 Výkop: 20:00 Hlavní pořadatel: Velebil Radek Časoměřič: Suchomel Marcel Zdravotník: Žídková Klára AF: D 3/5 – H 1/1 Fair-play (trestné body): D 8 – H 4
Branky (asistence): 7. Rada Lukáš (Beránek Daniel), 8. Román Jiří (Kořán Václav), 9. Rada Lukáš (Beránek Daniel), 13. Seidler Zdeněk (Kořán Václav), 25. Rada Lukáš, 33. Seidler Zdeněk (Beránek Daniel), 34. Rada Lukáš (Obermajer Ladislav), 37. Obermajer Ladislav (Beránek Daniel), 38. Beránek Daniel, 39. Obermajer Ladislav (Román Jiří) – 2. Fedrhanc Adam (Volf Libor), 3. Fedrhanc Adam (Volf Libor), 8. Říčka Jiří ml. (Pospíšil Miroslav ml.), 11. Říčka Jiří ml. (Volf Libor), 21. Fedrhanc Adam (Pospíšil Miroslav ml.), 29. Říčka Jiří ml. (Fedrhanc Adam), 34. Volf Libor (Říčka Jiří ml.)
ŽK: 0 – Pospíšil Miroslav ml.
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Obermajer Ladislav, Rada Lukáš, Kustoš Adam, Seidler Zdeněk, Román Jiří, Beránek Daniel, Kořán Václav, Halenka Jakub
MCE Slaný: Truhlář Jakub, Volf Libor, Pospíšil Miroslav ml., Fedrhanc Adam, Duda Jan, Matoušek Filip, Říčka Jiří ml. Nejlepší hráči: Obermajer L., Beránek D. (oba Dobřichovice), Říčka J. ml. (MCE Slaný)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda Stč. KSF