Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Ohlédnutí za druhým kolem 2. ligy – západ

Ohlédnutí za druhým kolem 2. ligy – západ

Po dvou kolech má západní část druhé nejvyšší soutěže už jen dva stoprocentní týmy. Tím prvním je Chomutov, kde to upřímně nepřekvapí. Baník má papírově nejlepší soupisku ve 2. Futsal lize západ. Tím druhým je Černý Dub, kde zatím nelze hovořit o příznacích syndromu oné druhé sezony.

FC Betis Kadaň – FC Baník Chomutov 1:8 (0:5)

Kadani návrat do 2. Futsal ligy zhořkl. Nicméně je potřeba říci, že na druhé straně stál kvalitní soupeř a z mého pohledu největší kandidát na postup o patro výš. Jinými slovy řečeno – debakl na úvod asi není příjemný, ale o síle Kadani to nemusí zas až tolik vypovídat. Navíc je obecně známo, že přechod mezi divizí a druhou ligou není tak těžký jako v případě druhé ligy a nejvyšší soutěže. Ostatně nováčci se prakticky každý rok perou o medaili (viz Černý Dub, Krupka, Perštejn, České Budějovice, Ústí nad Labem, Jerigo, Liberec). Druhak je potřeba si uvědomit, že Baník evidentně po prohře v Poháru SFČR tentokráte Betis nepodcenil.

FK Boca Chotěboř – FK Kladno 6:3 (3:3)

Kladno je po dvou zápasech na nule. I jeho druhé utkání skončilo tenisovým výsledkem. Hosté přijeli jen v pěti lidech a bez veterána Petra Šnídla. Trenér Veselý už loni v posledním kole na Jerigu ukázal, jak se dá skvěle narušit tempo zápasu povedenou powerplay, pokud někam přijedete s torzem týmu. Veselý přicestoval i s Martinem Kaválkem, hráčem s nejlepší střelou ze střední vzdálenosti v celé soutěži. Nicméně ani on nezabránil tomu, že Chotěboř se oklepala z toho, že proti Černému Dubu inkasovala rozhodující trefu devět sekund před koncem.

Bohemians Praha 1905 futsal – Absolut Černý Dub 6:8 (1:5)

Bohemka je druhým ze tří týmů, které zatím nebodovaly. Radimu Staňkovi přistálo na stole hned 25 omluvenek, včetně té od Petra Paseckého, jednoho z nejlepších kanonýrů loňského ročníku. I tak ale Jihočeši zvítězili, a to po podstatně klidnějším průběhu než v prvním kole. Negativem možná je to, že hosté v závěru polevili a během 127 sekund třikrát inkasovali. I tak zůstává Absolut stoprocentní v hlavním městě, loni totiž vyhrál na hřišti Wizards.

V praxi to znamená, že Bohemians i podruhé prohráli. Nutno podotknout, že měli těžký los, takže tato varianta byla i celkem reálná (první kolo venku Chomutov). Tak či onak – upřímně se mi vystupování Bohemians moc nelíbí. Po úvodním kole v Chomutově a prohře o gól mluvil trenér Pytloun o facce. Inu, takovou facku po výsledku 3:4 s tak kvalitním mužstvem jako je Chomutov, by chtělo dostat hodně týmů. Odhadem deset druholigových západních. Za zmínku stojí i tvrzení Daniela Krotila, posily z Chrudimi. Ten se domnívá, že Bohemians bezpodmínečně patří do první ligy. Nicméně nevyhráli ani divizi…

TJ FC Dalmach Turnov – FC Jerigo 1994 Plzeň 7:7 (1:4)

Další bláznivý zápas Jeriga. V Turnově vedlo ve 23. minutě 6:1, přesto se body dělily. Adam Frémund zaznamenal svou čtvrtou druholigovou trefu v dresu Západočechů. Předchozí tři vsítil v každém vzájemném zápase s Teplicemi. Domácí předseda Krejčík mluvil před výkopem o tom, že nebere nic jiného než tři body. To bylo zcela pochopitelné. Ostatně v Turnově se nehraje lehce. Diváci jsou doslova hned za střídačkami. Nicméně Turnov nevyhrál ani jeden z prvních dvou domácích duelů a nechybělo zas až tolik, aby byl na nule. Příští týden má volno, pak doma Chomutov a venku Černý Dub, kde asi favoritem nebude.

FTZS Liberec B – Malibu Mladá Boleslav 2:2 (1:2)

Plichta znamená, že oba týmy jsou na čtyřech bodech. Malibu ani jednou venku neprohrálo. Naposledy se s Libercem utkalo ve 2. Futsal lize na jaře 2018, kdy dostalo výprask 2:11. Domácí sáhli během reprezentační pauzy pro výpomoc do áčka v podobě Žočka a Knejzlíka. Filipa Truksu, jednoho z nejlepších druholigových gólmanů, překonal dvakrát Zounek.

Autor: Vít Muzikář