Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
FC Atletico Chomutov končí v Divizi „A“, jak dále s futsalem všeobecně?

FC Atletico Chomutov končí v Divizi „A“, jak dále s futsalem všeobecně?

Poté, co se z divizní skupiny „A“ odhlásil před zahájením sezóny celek R.S.C. Čechie Slaný, dostala tato soutěž další morovou ránu. A to v podobě odstoupení celku FC Atletico Chomutov v průběhu rozehrané sezóny. Divizní skupinu „A“ tak bude, stejně jako Středočeský krajský přebor, dohrávat pouze osm celků.

Bohužel, nejen v regionálním futsalu, ale v rámci futsalu všeobecně to jde od deseti k pěti. A to zhruba od roku 2016, kdy došlo v rámci SFČR k dosud nezahlazené roztržce. Bohužel, situaci nepomohla ani koronavirová pandemie, nicméně dramaticky klesající počet členské základny od zmiňovaného roku je alarmující. Bohužel, dle zveřejněných komuniké z jednání VV SFČR  tento stav ponechává tento orgán v naprostém klidu. A pokud má přeci jenom nějaké plány na renesanci futsalu připravené, tak jsou velmi utajené. Vše by mohla změnit dubnová valná hromada futsalu a především změna na postu předsedy svazu, neboť Ota Mestek již evidentně nemá futsalu co nabídnout. Jenže, najde se někdo, kdo by ho chtěl vystřídat?