Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
KOMUNIKÉ ZE ZASEDÁNÍ VV SFČR ZE DNE 18.12.2021

KOMUNIKÉ ZE ZASEDÁNÍ VV SFČR ZE DNE 18.12.2021

Níže přinášíme komuniké z prosincového zasedání Výkonného výboru SFČR (dále jen VV).

Komuniké ze zasedání VV SFČR ze dne 18.12.2021 zde.

K němu opět několik poznámek:

Bod č. 4 – Stejně, jako se v komuniké stále opakuje tento důležitý bod, bylo by i z mé strany opakováním požadovat zveřejnění znění tohoto důležitého memoranda pro další budoucnost futsalu u nás. Je smutné, že s takovým dokumentem není futsalová veřejnost seznámena, notabene, aby ho mohla snad připomínkovat.

Bod č. 5 – Alespoň v tomto se ledy hnuly a je znám termín, do kdy by mělo být vypsáno výběrové řízení na pozici sekretáře SFČR. Uvidíme, co bude tento krok pro futsal znamenat.

Bod č. 7 – Smlouva o spolupráci mezi SFČR a FAČR musí mít svou vlastní analýzu, opět však veřejnosti utajenou. Kam to ten futsal spěje?

Bod č. 20 – Je smutné, že funkcionáři vrcholných komisí nejsou schopni plnit ani ty nejzákladnější povinnosti, vyplývající jim ze svých vlastních statutů. A je smutné, že takové funkcionáře náš VV ve funkcích stále trpí ….

Bod č. 28 – Po téměř půlročním zpoždění obdržel regionální futsal dotaci z členských příspěvků, která mu patří a VV to vzal na vědomí … Sláva. Jen jestli by VV neměl nastavit systém tak, abychom ty finance dostávali dle schváleného  a stále platného časového harmonogramu a bez zbytečných administrativních nároků. Mimochodem, tu smlouvu o spolupráci při rozvoji futsalu bych také rád viděl, ovšem opět se zřejmě jedná o utajovaný materiál.

Bod č. 32 – VV vzal na vědomí informaci o ukončení činnosti systému IS FAČR 1.8 do kterého ještě futsal i přes velkou snahu  implementován nebyl a bere na vědomí vývoj systému IS 2, kam snad jednou implementován bude. Dobrá komedie.

Bod č. 33 – Všechny kluby SFČR by měly v této době mít již právní subjektivitu zajištěnu, bez ní by se neměly soutěží zúčastnit. Pokud tomu tak je, je to chyba a měly by se z ní vyvozovat důsledky a ne vydávat pouze takováto nic neříkající prohlášení. Nebo se nějaké pokyny v této věci změnily? A co je to to prohlášení KSF? Je někde k dispozici?

Pavel Nepil, předseda OSF Kladno