Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
REFERÁTY A STATISTIKY PO 9. KOLE DIVIZE „A“

Události 9.kola

Polovina soutěže v covidové době je odehrána. Na čele se vytvořila tříčlenná skupina libereckých týmů a Prahy. V těsné závěsu následuje Kadaň. Střed tabulky patří Mělníku B. Těsně pod ním je Brandýsek, dále s menším odstupem Dobřichovice a Česká Lípa. Stále bez bodů patří konec tabulky Chomutovu. Zajímavý výsledek přišel z Kladna, kde Brandýsek připravil druhou porážku Praze, kterou definitivně srazil brandýský gólman. Přesvědčivé výhry Kadaně nad Mělníkem (ale jen výsledkově), desítka Chomutovu od liberecké rezervy FTSZ a vysoká výhra Dobřichovic nad Českou Lípou. V aktivitě stále vládne trio Hruška F. z Prahy 26 (17+9), Schreiner F. z Kadaně 24 (20+4) a Sedláček V. z České Lípy 23 (16+7). Střelcům vládne Schreiner F. z Kadaně s tříbrankovým náskokem před pronásledovateli.

Statistiky: v devátém kole dopadl souboj domácí hosté daleko lépe pro domácí tvrze v poměru 3 0 1, jediný, kdo dokázal přivézt body z cizí palubovky byl liberecký FTZS B, který nadělil desítku Chomutovu, jediný dvouciferný výsledek tohoto kola. Nejvíce branek viděli diváci v Kadani, a to celkem 13. K utkání nastoupilo celkem 82 hráčů, nejvíce jich nominovala Kadaň, a to 12, nejméně jich nasadily Brandýsek, Chomutov a FTZS Lb B, po 9. Celkem bylo vstřeleno 44 branek, (průměr na zápas 11,00), domácí jich vstřelili 25 (průměr na zápas 6,25), hosté se trefili 19x (průměr na zápas 4,75). Toto kolo navštívilo celkem 160 diváků, nejvíce jich našlo cestu do kadaňské haly, a to 100. Uděleno bylo celkem 8 žlutých karet. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíral Mělník B, a to 12, nejslušnějším celkem v této činnosti byl Chomutov, jen se 4 fauly.

Brandýsek si na domácí kladenské palubovce poradil s pražským Bohemians 1905, dlouho vyrovnané utkání domácí definitivně rozhodli až v závěru, při neúspěšné power play soupeře, dvě pojistky trefil brankář Dvořák P., Tesař připojil hattrick. Začátek utkání vyšel lépe domácímu celku, který se po 3 minutách hry dostal do vedení kapitánem Tesařem T., ale pak dlouho nic. Až hosté po čtvrthodině hry vyrovnali Stiborou V. Od té doby začali zase hrát domácí a do přestávky si vrátili vedení opět Tesařem T. Další šance obou celků do poločasu zůstaly nevyužity, a tak spokojenější šli do šaten domácí hráči. Také začátek druhého dějství začali lépe hostitelský celek, vedení navýšil Toman M. Hosté však zabojovali a po půlhodině hry bylo opět srovnáno, nejprve trefil kontaktní branku svou druhou trefou Stibora a vzápětí srovnal stav lídr aktivity Hruška F. Reakce domácích však byla blesková, o minutu později je poslal do dalšího vedení Steinbach V. a zanedlouho si zkompletoval svůj hattrick Tesař T. Hosté zkusili na nepříznivý stav zareagovat hrou bez brankáře, ale tato taktika jim vůbec nevyšla, nejenže již neskórovali, ale sami inkasovali dvě branky od domácího gólmana. Brandýsek si připsal třetí výhru v soutěži, ve všech svých vystoupeních bodovali Tesař T. a Toman M. Praha padla podruhé a vyrovnala bodově další dva celky na čele soutěže, Hruška F., lídr aktivity si nadále drží 100 % bodovou aktivitu.

Kadaňský Betis přehrál vysoko rezervu mělnického Olympiku, krutý výsledek pro hosty, kteří sehráli kromě závěru zcela vyrovnanou partii, ale závěrečný pětiminutový kolaps jim vzal naději na bodový zisk, domácí Schreiner F. a Kardos I. Si vystřelili hattricky, výborný byl i gólman Šinágl L. V prvním poločase naprosto vyrovnané utkání dvou celků ze středu tabulky, oba celky se přetahovaly o vedení. Jako první udeřili hosté, když se ve 4 minutě prosadil Babovák J., další branku dali také hosté, ale bohužel do své sítě. O minutu později se již prosadil i hostitel, který šel do vedení brankou Hrdinky W. To však mělo krátké trvání, hosté dvěma slepenými góly gólmana Šandy M. a další trefou Babováka J. si vrátili vedení a šli tak do přestávky spokojenější o jednu branku. Druhá půle vyšla mnohem lépe domácím, i když soupeř si tak vysokou porážku nezasloužil. Dva rychlé góly domácích střelců Kardose I. a Schreinera F. znamenaly další obrat skóre. Závěrečná pětiminutovka buse hosty asi ještě dlouho strašit ve snech, Schreiner F. byl při střelecké chuti a dalšími dvěma zásahy si dokonal čistý hattrick během 9 minut hry, poté ho ještě napodobil zkompletovaným hattrickem Kardos I. V závěrečné minutě se trefily ještě oba celky jednou, u hostů snižoval kapitán Šuba P. ml., a skóre utkání završil domácí Hrdinka P. Kadaň si pátou výhrou pojistila 4 místo tabulky, kanonýr Schreiner F. (druhý hráč celkové aktivity) zůstává 100 % v bodové aktivitě. Mělník B zůstává se 4 výhrami ve středu tabulky, nejlepším v aktivitě i ve střelcích je Šuba P. ml. 13 (7+6).

Liberecká rezerva FTZS nadělila domácímu chomutovskému Atleticu nepopulární desítku, domácí obrana se spolehlivým gólmanem odolávala 12 minut, čestný úspěch trefili až dvě minuty před koncem, dva trefené hattricky hostů, Kazda M. a Šorsák J. Souboj celků z opačných pólů tabulky přinesl očekávaný výsledek. Hosté dlouho dobývali domácí branku, jako první se trefil po 12 minutách hry Kazda M., poté v minutových intervalech navyšovali vedení Hořák D., Šorsák J. a Franc J. Domácí střelci se neprosadili ani jednou a šli tak do poločasové přestávky se čtyřbrankovým mankem. Hned v úvodu druhého dějství si domácí vstřelili vlastence a Kazda M. se trefil podruhé. Další branky si hosté schovali na později, sedmý gól zařídil opět Šorsák J., Kazda M. si 4 minuty před koncem dodělal hattrick, mečbol na desítku pro Šorsáka J. (hattrick) připravil Bína M. Až za toho hrozivého stavu domácí smazali nulu na svém kontě Prokopcem, už zamířil do správné branky. Liberecké FTZS B je součástí trojbloku na čele tabulky, ve všech svých vystoupeních bodoval Kazda M., čtvrtý hráč celkové aktivity. Chomutov strádá na konci s nulou, nejlepším v aktivitě je Krása F. 6 (2+4).

Dobřichovický Sokol si připsal poměrně vysokou výhru nad českolipským Reasem, hosté se trápili v koncovce, domácí měli v brance výborného gólmana Geisslera J., rozhodnuto bylo ještě do přestávky. Pohodový náskok hostitele odstartoval již ve 3 minutě Janoušek V., náskok dále navyšovali Rada J., Plzák M., Rada L. a Němec A. Snaha hostů končila na nepřesném zakončení, nebo byl proti domácí gólman, který si udržel čisté konto. Také hostujíc brankář Podešva J. podal dobrý výkon a uchránil svůj celek od dvouciferné porážky. Po změn stran domácí střelci trochu polevili, šestou branku přidali až ve 29 minutě, kdy se podruhé trefil Rada J., další dvě branky přišly až v závěru, obě od Velebila V. Hosté odčarovali neprůstřelnost domácího brankáře až tři minuty před koncem dvě góly Dřevínka P. Souboj o 7 místo tabulky tak zvládly lépe Dobřichovice, Rada J. vládne v aktivitě, Velebil V. ve střelcích klubu. Českou Lípu táhne Sedláček V., třetí hráč celkové aktivity, který ale tentokrát chyběl.

Střelcům kola nyní stačili hattricky, Kazda M., Śorsák J. (oba FTZS Lb B), Schreiner F., Kardos I. (oba Kadaň) a Tesař T. (Brandýsek). Nejlepším asistentem, nahrával celkem na 4 branky, byl Dvořák M. z FTZS Lb B.

Historické statistiky:

čekatelé: Kroc P. (Brandýsek) – 1 branka do stovky, 8 sezóna, Škůrek L. (Kadaň) – 3 branky do stovky, 5 sezóna, Raichard J. (Brandýsek) – 5 bodů do dvoustovky, 195 (136+59), 9 sezóna, Prejsa T. (Mělník B) – 3 body do stovky, 97 (54+43), 4 sezóna, Vaněk J. (Brandýsek) – 7 bodů do stovky, 93 (62+31), 5 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 3 branky do stovky, 8 sezóna, Kroc L. (Brandýsek) – 12 branek do stovky, 10 sezóna, Hrdinka P. (Kadaň) – 2 body do stovky, 98 (49+49), 3 sezóna, Obermajer L. (Dobřichovice) – 18 branek do stovky, 3 sezóna, Janouš M. (Dobřichovice) – 18 bodů do stovky, 82 (54+28), 3 sezóna, Gabčo J. ml. (Mělník B) – 12 bodů do stovky 88 (57+31), 3 sezóna, Kaválek M. (Brandýsek) – 19 bodů do stovky, 81 (50+31), 3 sezóna

Sestava 9.kola:

Dvořák P. (Brandýsek) 2x – Schreiner F. (Kadaň) 4x, Tesař T. (Brandýsek) 2x, Šorsák J. (FTZS Lb B) 2x, Kazda M. (FTZS Lb B) 3x

O1A0901 Futsal Club Brandýsek – Bohemians Praha 1905 7 : 3 (2 : 1)

Rozhodčí: Šmíd Jiří (), Macháček Jiří Delegát: Vaněk Václav Diváků: 20 Místo konání: SH Kladno Datum konání: 17.12.2021 Výkop: 20:30 AF: D 5/5 – H 4/4 Fair-play: D 37 – H 37                                       Branky (asistence): 3. Tesař Tomáš, 18. Tesař Tomáš (Zíka Jan), 23. Toman Matěj, 31. Steinbach Vojtěch (Toman Matěj), 35. Tesař Tomáš, 36. Dvořák Pavel, 37. Dvořák Pavel – 15. Stibora Vladimír (Procházka Robin), 27. Stibora Vladimír, 30. Hruška Filip
ŽK: Tesař Tomáš – Hruška Filip
Futsal Club Brandýsek: Dvořák Pavel, Tesař Tomáš, Toman Matěj, Kroc Patrik, Houha Lukáš, Zíka Jan, Steinbach Vojtěch, Vokoun Martin, Eraković Aleksandar
Bohemians Praha 1905: Ruml Matěj, Hruška Filip, Fotr Adam, Hořák Jan, Lízálek Kryštof, Peričevič Václav, Procházka Robin, Stibora Vladimír, Vejr Tomáš, Veselovský Matěj, Vávra Andreas Nejlepší hráči: Dvořák P., Tesař T. (oba Brandýsek), Stibora V. (Praha)

O1A0902 FC Betis Kadaň – SK Olympik Mělník B 9 : 4 (2 : 3)

Rozhodčí: Říha Jaroslav (8,3), Svoboda Richard (8,3) Delegát: Nepil Pavel Diváků: 100 Místo konání: SH Kadaň Datum konání: 17.12.2021 Výkop: 19:30 AF: D 4/6 – H 6/6 Fair-play: D 38 – H 35
Branky (asistence): 12. Vlastní, 13. Hrdinka Patrik (Hrdinka Patrik), 26. Kardos Imrich (Peinelt Jan), 28. Schreiner Filip, 35. Schreiner Filip, 37. Schreiner Filip (Hrdinka Patrik), 38. Kardos Imrich, 39. Kardos Imrich (Kozlík David), 40. Hrdinka Valter (Schreiner Filip) – 4. Babovák Jan (Šmejkal Radek), 15. Šanda Martin (Malinský Dominik), 16. Babovák Jan (Malinský Dominik), 40. Šuba Pavel ml.
ŽK: 0 – Šuba Pavel ml., Nedostup Alexandr
FC Betis Kadaň: Šinágl Ladislav, Kaidl Lukáš, Hrdinka Patrik, Hrdinka Valter, Peinelt Jan, Schreiner Filip, Kardos Imrich, Frajt Lukáš, Janeček David, Kozlík David, Živnůstka David, Trnka Lukáš
SK Olympik Mělník B: Šuba Pavel ml., Bouška Martin, Martinec Jakub, Kalabis Jan, Malinský Dominik, Šiler Radek, Rypka Lukáš, Nedostup Alexandr, Šmejkal Radek, Babovák Jan, Šanda Martin Nejlepší hráči: Schreiner F., Hrdinka P., Šinágl L. (všichni Kadaň)

O1A0903 Pampuch Liberec – volno

O1A0904 FC Atletico Chomutov – FTZS Liberec B 1 : 10 (0 : 4)

Rozhodčí: Pašek Lukáš (8,4), Lutka Josef (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 30 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 18.12.2021 Výkop: 18:15 AF: D 1/3 – H 1/4 Fair-play: D 36 – H 38
Branky (asistence): 38. Prokopec Lukáš (Folwarczny David) – 12. Kazda Matyáš (Dvořák Miroslav), 17. Hořák Dominik (Dvořák Miroslav), 18. Šorsák Jakub (Bína Marek), 19. Franc Jan (Dvořák Miroslav), 21. Vlastní, 22. Kazda Matyáš (Bína Marek), 28. Šorsák Jakub (Dvořák Miroslav), 36. Kazda Matyáš (Plechatý Tomáš), 37. Bína Marek (Kazda Matyáš), 38. Šorsák Jakub
ŽK: Naďal Michal – 0
FC Atletico Chomutov: Schejbal Patrik, Myšička Karel ml., Moravec Miloslav, Naďal Michal, Zrebňák David, Folwarczny David, Reiner Denis, Matoušek Daniel, Prokopec Lukáš
FTZS Liberec B: Plechatý Tomáš, Provazník Kryštof, Šorsák Jakub, Bína Marek, Franc Jan, Kazda Matyáš, Hořák Dominik, Dvořák Miroslav, Patrman Petr Nejlepší hráči: Dvořák M., Šorsák J. (oba FTZS Lb B), Moravec M. (Chomutov)

O1A0905 TJ Sokol Dobřichovice – Reas Česká Lípa 8 : 2 (5 : 0)

Rozhodčí: Cílek Martin (8,4), Ježek Ondřej (8,4) Delegát: Kudrna Ladislav Diváků: 10 Místo konání: SH BIOS Dobřichovice Datum konání: 17.12.2021 Výkop: 20:00 AF: D 3/4 – H 3/7 Fair-play: D 37 – H 36
Branky (asistence): 3. Janoušek Václav (Halenka Jakub), 8. Rada Jan (Janoušek Václav), 13. Plzák Michal (Janoušek Václav), 14. Rada Lukáš, 18. Němec Aleš (Kubata Vojtěch), 29. Rada Jan (Román Jiří), 37. Velebil Václav (Kubata Vojtěch), 38. Velebil Václav (Janoušek Václav) – 37. Dřevínek Petr (Kliment Dan), 40. Dřevínek Petr (Podešva Jiří)
ŽK: Velebil Václav – Kučera Petr, Bednář Patrik
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Halenka Jakub, Němec Aleš, Rada Jan, Velebil Václav, Román Jiří, Plzák Michal, Janoušek Václav, Kubata Vojtěch, Rada Lukáš
Reas Česká Lípa: Podešva Jiří, Kliment Dan, Kučera Petr, Polák Miroslav Jos, Bican Martin, Dřevínek Petr, Nevrlý Ladislav, Sixta Miroslav, Heptner Milan, Hrdlička Ondřej, Bednář Patrik Nejlepší hráči: Geissler J., Kubata V. (oba Dobřichovice), Podešva J. (Česká Lípa)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObSF „A“