Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Derby Čechům nevyšlo. Libor Gerčák se rozloučil s národním dresem

Derby Čechům nevyšlo. Libor Gerčák se rozloučil s národním dresem

Turnaj 4 zemí zakončila česká futsalová reprezentace doma. V rámci akce Futsal za život v Brně vyzvala v pátečním derby Slovensko přímo před zraky Vladimíra Mikuláše. S reprezentační kariérou se také loučil brankář Libor Gerčák.

Ještě před zápasem oba týmy popřály Vladimírovi Mikulášovi k jeho blížícím se 45. narozeninám. Český tým vybral symbolicky 45.000 Kč a slovenský tým přidal dalších 15.000 Kč.

První poločas nabídl vyrovnaný futsal evropské úrovně. Český tým se dostal do vedení v 6. minutě po ráně Jana Křemena. Do české branky se naposledy postavil Libor Gerčák a hned během prvních dvaceti minut předvedl, že má stále co nabídnout. Slovensku se nakonec podařilo vyrovnat na poločasových 1:1 v 18. minutě, kdy se radoval Zdráhal.

Šest minut po přestávce se Slováci dostali do vedení, když nepřesnou rozehrávku Koudelky potrestal Turek – 1:2. V závěrečné desetiminutovce zkusili Češi vyrovnat, ale místo toho udeřili hosté. Drahovský se trefil z přímého kopu – 1:3. Výsledek vydržel až do závěrečné sirény.

 

Rozhovor s trenérem Tomášem Neumannem

Česká republika – Slovensko 1:3 (1:1)

Branky: 6. Křemen – 18. Zdráhal (Rick), 26. Turek (Drahovský), 37. Drahovský.
Česká republika: Gerčák (39. Vavrek) – Křemen, Koudelka, D. Drozd, P. Drozd – Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk, Homola, Klíma, Slováček. Trenér Tomáš Neumann.
Slovensko: Oberman (Karpiak, Kušnír) – Rick, Kozár, Drahovský, Doša – Ostrák, Čeřovský, Zaťovič, Zdráhal, Turek, Směřička, Greško, Rafanides, Serbin. Trenér Marian Berky.