Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
Druhé vítězství. Bosnu sestřelil hattrickem Pavel Drozd

Druhé vítězství. Bosnu sestřelil hattrickem Pavel Drozd

Druhý zápas na slovenském Turnaji 4 zemí odehráli čeští futsalisté ve čtvrtek proti Bosně a Hercegovině. Souboj s účastníkem EURO 2022 vyhráli 5:3 i díky hattricku Pavla Drozda z první půle.

Češi rozehráli perfektní první půli ve 3. minutě, kdy Slováček poprvé vybídl ke skórování Pavla Drozda. Oba dva si akci zopakovali ihned po bosenském vyrovnání, kdy si dal vlastní gól Koudelka. Drozdův gól byl rychlou odpovědí – 2:1.

Pět minut před přestávkou napřáhl Holý a přesnou ranou zvýšil na 3:1. Poločasové skóre 4:1 nastavil uzavřením hattricku do prázdné brány Pavel Drozd, pro nějž vybojoval míč do třetice Matěj Slováček.

Po přestávce se hra vyrovnala. Bosňané si pomáhali hrou bez brankáře, kterou ale Češi dobře bránili až do 34. minuty. Pak se střelou z pravé strany prosadil Aladžić a snížil na 2:4. Bosna vykřesala naději dvě minuty před koncem po trefě Kahvedžiće, ale vyrovnání odmítl střelou do prázdné brány Seidler – 3:5.

Neumann: Páteční akce bude skvělá. Přijďte!

Kouč národního týmu zhodnotil nejprve první polovinu utkání, kterou Češi vyhráli 4:1. „První poločas jsme hráli velmi dobře, napadali jsme, byli jsme silní v osobních soubojích a rychlí v kombinaci. Vytvářeli jsme si spoustu šancí, ale bohužel jsme zase doplatili na zakončování, protože po prvním poločase už mohlo být po zápase. Stačilo, kdybychom v zakončení byli aktivní a silní,“ řekl Tomáš Neumann.

Druhá půle se mu už tolik nelíbila: „Na naši obranu musím říct, že Bosna sehrála druhou půli skvěle. My jsme věděli, že mají šikovného gólmana, který umí hrát výborně nohami, a tím nás po přestávce trápili. Klíč jsme na to našli až v poslední minutě, kdy jsme dali gól do prázdné branky. Jinak to utkání pro nás bylo fyzicky těžké a po zisku míče jsme nedokázali přepnout na naši hru. To nám ještě chybí v tom, abychom se posunuli ještě o level výš a mohli hrát i s týmy z prvního koše vyrovnané zápasy.“

Pavel Drozd se stává střelcem. Neumanna jeho vzestup formy těší. „Získal zkušenosti, už je nějaký pátek na mezinárodní scéně,“ upozornil a pokračoval: „Hraje stabilně v Chrudimi, trenéru Condemu se za důvěru odvděčuje a začíná střílet branky. Když to tam hráči takhle padá, tak má sebedůvěru. Přenáší to i do reprezentace a já jsem za to samozřejmě velice rád.“

Program zakončí česká reprezentace na akci Futsal za život v Brně, kde v pátek od 20 hodin odehraje derby se Slovenskem. „Já bych rád pozval všechny, kdo mají rádi futsal a i ty, kdo mají dobré a štědré srdce a chtějí podpořit našeho kamaráda, který bojuje s nevyléčitelnou nemocí. My prostě všichni věříme, že to zvládne a že bude první na světě, kdo to dá. V tom ho strašně podporujeme,“ zdůraznil Tomáš Neumann.

„Chtěl bych všechny diváky pozvat na celé odpoledne, bude tam finále Univerzitní futsalové ligy. Pak bude zápas týmu Vládi proti Real Top Praha, ve kterém nastoupí celá řada herců, bývalých hráčů a dalších osobností. Poté následuje česko-slovenské derby, ve kterém budeme chtít předvést náš nejlepší výkon a zvítězit. I když sílu současného slovenského národního týmu vnímáme a respektujeme,“ uzavřel trenér českých futsalistů.

Bosna a Hercegovina – Česká republika 3:5 (1:4)

Branky: 13. vlastní Koudelka, 34. Aladžić (Milanović), 39. Kahvedžić (Jelić) – 3. P. Drozd (Slováček), 13. P. Drozd (Slováček), 15. Holý (Vnuk), 20. P. Drozd (Slováček), 40. Seidler.
Bosna a Hercegovina: Milanović (Poračanin, Galić) – Sesar, Gašpar, Aladžić, Bošković – Bundavica, Arnautović, Jelić, Kahvedžić, Jokić, Pantić, Hršumović. Trenér Ivo Krezo.
Česká republika: Vavrek (21. Hůla) – Slováček, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd – Seidler, Rešetár, Holý, Vnuk, Homola, Křemen, Klíma. Trenér Tomáš Neumann.

Rozhovor s Pavlem Drozdem

Michal Pavlík, Ondřej Zlámal