Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Gólový večer. Seidler nejlepším střelcem reprezentace. Klíma s Homolou skórovali poprvé

Gólový večer. Seidler nejlepším střelcem reprezentace. Klíma s Homolou skórovali poprvé

Česká futsalová reprezentace zahájila ve středu Turnaj 4 zemí ve slovenských Piešťanech vysokou výhrou nad Rakouskem. Své premiérové trefy v národním dresu si připsali Daniel Klíma a Jan Homola. Michal Seidler se v historické tabulce střelců osamostatnil na prvním místě.

Prvních deset minut historicky prvního vzájemného utkání bylo ve znamení dobývání rakouské brány. Soupeř Čechů se navíc brzy vyfauloval. Ve druhé desetiminutovce začaly padat i góly. Jako první vybídl ke skórování Koudelka debutanta Klímu a ten nabídkou nepohrdl. O minutu později přidal další zápis do střeleckých statistik Křemen a Češi vedli 2:0.

Rakouskému Bicerovi se sice podařilo snížit, ale na poločasových 3:1 upravil David Drozd. Po přestávce se ze své první trefy v reprezentaci radoval také Homola. Gólmana překonal hlavou po dlouhém výhozu brankáře Hůly. Na 5:1 zvýšil deset minut před koncem kapitán Rešetár, jehož čtyřka nastoupila až do druhé půle.

Další branky padly ve 34. minutě. A hned ta Seidlerova byla slavnostní. Svou 105. trefou v reprezentaci se stal nejlepším střelcem českého národního týmu v historii. Hned po rozehrávce zvýšil už na 7:1 Vnuk. Osmou branku zapsal z dorážky Holý, který tak zkompletoval střeleckou listinu „plzeňské“ formace. Pět vteřin před koncem uzavřel skóre utkání rakouský kapitán Meitz – 8:2.

Tomáš Neumann: Seidler je fenomén

Trenér národního Tomáš Neumann reagoval prvně na 105. gól Michala Seidlera v reprezentaci: „Je to samozřejmě skvělé a já jsem už říkal, že Michal tady ještě nějaký rok hrát bude a těch gólů na jeho kontě ještě přibyde. Je to velký fenomén.“

Naopak první branky v reprezentaci si připsali Jan Homola a Daniel Klíma. „Dan potřebuje hrát na mezinárodní scéně, má tam skvělé momenty, ale také věci, které potřebuje zlepšit, ale to je daň za jeho nezkušenost, potřebuje takových zápasů odehrát víc. Je v něm určitě potenciál,“ řekl Neumann a pohovořil i o slávistovi Homolovi: „Honza má nabito z ligového derby, takže jsme čekali, že nějakou branku dá. Gól hlavou se do pokladny počítá za dva, takže mu to Michal Holý pěkně spočítá.“

Vstup do turnaje se Čechům zkrátka povedl na výbornou. „Nebyl to úplně lehký zápas, v dnešním futsalovém světě nejsou slabí soupeři, hráli agresivně, měli i dobré osobní souboje i několik individuálně vyspělých hráčů. My jsme se v prvním poločase přizpůsobili jejich stylu, neproměňovali jsme šance. Úplně spokojený s tím nejsem, ale výsledek je slušný. Teď se musíme připravit na zítra, kdy nás čeká úplně jiný soupeř,“ dodal trenér.

Česká republika – Rakousko 8:2 (3:1)

Branky: 11. Klíma (Koudelka), 12. Křemen (Jošt), 19. D. Drozd (Křemen), 22. Homola (Hůla), 30. Rešetár (Vnuk), 34. Seidler (Vnuk), 34. Vnuk, 38. Holý (Vnuk) – 15. Bicer, 40. Meitz.
Česká republika: Vavrek (21. Hůla) – D. Drozd, Jošt, Homola, Křemen – Klíma, P. Drozd, Rešetár, Slováček, Koudelka, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér Tomáš Neumann.
Rakousko: A. Mrsic (Hemmelmayer, Fejzic) – Jatic, Steinwandter, Leeb, Milenkovic – Osman Ali, Vozenilek, Binder, Vukovic, Meitz, Rajkovic, Yilmaz, Flögel, Bicer, M. Mrsic, Sallam, Gager. Trenér Patrik Barbic.

Rozhovor s Janem Homolou

Rozhovor s Michalem Seidlerem

Michal Pavlík, Ondřej Zlámal