Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32

Warning: Creating default object from empty value in /home/html/okfkladno.cz/public_html/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/extensions/entry-views.php on line 90
KOMUNIKÉ ZE ZASEDÁNÍ VV SFČR ZE DNE 21.10.2021

KOMUNIKÉ ZE ZASEDÁNÍ VV SFČR ZE DNE 21.10.2021

Níže přinášíme komuniké z říjnového zasedání Výkonného výboru SFČR (dále jen VV).

Komuniké ze zasedání VV SFČR ze dne 21.10.2021 zde.

K němu opět několik poznámek:

Body č. 2 a 3 – V tomto případě si může futsalová základna jen povzdechnout – jednání o vzájemné spolupráci mezi FAČR a SFČR se táhne již hrozně dlouho (zhruba od roku 2015) a stále není vidět světlo na obzoru. Druhý povzdech může být nad faktem, že členská základna během těchto let nebyla seznámena s žádnými podrobnostmi tohoto jednání, jaký ten vztah mezi FAČR a SFČR po uzavření smlouvy o spolupráci vlastně bude.

Stále je rovněž oddalována plánovaná a vyhlášená restruktualizace sekretariátu SFČR. Dojde k ní vůbec? Je nakonec vůbec potřeba? A co by obnášela? K jakým personálním změnám případně dojde? Bohužel opět jen otázky, odpovědí se členská základna asi jen tak nedočká.

Body 7 a 8 – Je otázkou, jestli je opětovné jmenování Tomáše Neumanna trenérem reprezentačního týmu správně. Jednak to v tomto případě zavání střetem zájmů (T. Neumann je zároveň členem VV FAČR) a jednak je otázka, zda po letech působení u reprezentace jí má ještě co dát – viz. naše nepříliš úspěšné vystoupení na nedávném mistrovství světa.

Bod 22 – Spíše jeho část, týkající se zahájení diskuse na téma zviditelnění futsalu mimo futsalovou komunitu. Záměr jistě dobrý, ovšem otázka pro zájemce – co to znamená, na koho co konkrétně bude zaměřeno? Ovšem s razantním úbytkem členské základny za posledních pět let by se určitě mělo začít něco konkrétního dělat. Co to bude?

Bod 26 – Dotace z členských příspěvků za rok 2020 byla konečně koncem října připsána na účet OSF Kladno. Tedy po půlroce od stanoveného termínu. I zde je vidět, jak to s podporou regionálního futsalu u nás funguje … A to jsou peníze, které jsme si na okrese na sebe vlastně formou členských příspěvků vybrali sami. Jinou dotaci na rozvoj futsalu na tom nejzákladnějším článku – okrese – od vedení futsalu šanci obdržet nemáme.

Bod 28 – Restrukturalizace futsalových soutěží – stejně jako o té sekretariátu, i o této v rámci futsalových soutěží se stále jen na jednáních VV mluví, bez jakékoliv informace o konkrétních věcech pro zájemce z řad členské základny. I v tomto případě uvidíme, zda vůbec k nějaké změně dojde. Něco dělat se soutěžemi by ale asi třeba bylo, týmy ve druhých ligách ubývají (letos na východě pouze ostudných šest účastníků), s šesti divizí se hrají jen čtyři (i zde ale týmy ubývají), nehrají se nejméně i dva krajské přebory. VV by měl napřít svou pozornost především k regionálnímu futsalu, ten je základem celého našeho sportu. A pokud to zde nebude fungovat, těžko se futsal bude nějakým způsobem rozvíjet.

Pavel Nepil, předseda OSF Kladno