Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
REFERÁTY A STATISTIKY PO 2. KOLE DIVIZE „A“

Události 2.kola

Bez bodové ztráty jsou ještě 4 celky, po dvou výhrách mají oba liberecké celky, rezerva FTZS a Pampuch, dále nováček Bohemian Praha 1905 a svůj úvodní zápas vyhrála i rezerva mělnického Olympiku. Tři celky stále čekají na první body, českolipský Reas, chomutovské Atletico a dobřichovický Sokol. Pražský Bohemians 1905 vyhrál nejtěsnějším rozdílem kadaňským Betisem. Naprosto stejný výsledek přišel od českolipského Reasu, kde liberecký FTZS B strhl v závěru těsnou výhru na svoji stranu. Poměrně snadné a jednoduché výhry mají Pampuch Liberec (výhra v Dobřichovicích) a rezerva Olympiku Mělník vyplenila chomutovské Atletico. Aktivitu vede Kratochvíl V. z FTZS Liberec B, 7 (4+3).

Statistiky: ve druhém kole měly v souboji domácí hosté navrch hostitelské celky v poměru 1 0 3, domácí palubovku uhájila jen Praha. Žádné větší brankové hody se nekonaly, nejvíce gólů diváci viděli v dobřichovické hale, a to celkem 12. K utkání nastoupilo celkem 80 hráčů, nejvíce jich nominovaly Praha, Kadaň a rezerva FTZS Liberec, a to po 11, nejméně naopak Pampuch Liberec, jen 8. Celkem bylo vstřeleno jen 31 branek (průměr na zápas 7,75), domácí jich vstřelili pouze 9 (průměr na zápas 2,25), hosté se trefili 22x (průměr na zápas 5,50). Úvodní kolo navštívilo celkem 150 diváků, nejvíce jich našlo cestu pražské haly, a to 55. Uděleno bylo celkem 13 žlutých karet, nejčastějším sběratelem byly Dobřichovice. Hrálo se slušně, bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů nasbíral Chomutov, a to 11, nejslušnějšími celky v této činnosti byly Mělník B a Česká Lípa, jen se 4 fauly.

Šťastná výhra pražských Bohemians 1905 nad kadaňským Betisem, vyrovnané utkání, zabezpečené obrany, trefované tyčky Kadaní v poslední půlminutě utkání. Utkání dvou velmi vyrovnaných soupeřů, kteří vycházeli ze zabezpečené obrany. Jako orvní se radovali ze vstřeleného gólu hosté, již ve 2 minutě se trefil Schreiner. Domácí to probudilo, a ještě do přestávky nastal obrat. Po 8 minutách hry zařídil vyrovnávací branku Ploc a po čtvrthodině hry dokonal zvrat Fotr. Další branky již do poločasu nepadly, a tak byli v pauze spokojenější domácí hráči. Také po změně stran hráli prim obrany i oba brankáři, na další změnu skóre se muselo čekat až do 35 minuty, kdy domácí přidali pojistku Pitlounem. Hosté to ale nevzdali, 2 minuty před koncem sáhli k power-play, kterou po minutě využil Peinelt ke vstřelení kontaktní branky. Hosté i nadále hráli spěti hráči v poli a jen štěstěna zachránila domácí od ztráty bodů, soupeř v závěrečné půlminutě hned dvakrát orazítkoval tyč domácí svatyně. Lze konstatovat, že nevyhrálo lepší mužstvo, ale šťastnější.

Rezerva libereckého FTZS si veze nejtěsnější výhru od českolipského Reasu, hosté otáčeli nepříznivý stav v závěru utkání, prim hráli oba gólmani. První poločas byl herně vyrovnaný, jediná změna skóre přišla po 5 minutách hry, kdy se trefil domácí Sedláček. Jinak kralovali oba gólmani. Úvod druhého dějství patřil hostům, přestávka jim zřejmě prospěla víc jak hostiteli, a brzy srovnali stav kapitánem Provazníkem. Poté se opět hra vyrovnala, ale domácím se podařilo vrátit vedení druhou trefou Sedláčka. Dalších osm minut se opět hrálo bez branek. Až pět minut před koncem hostující Šorsák zařídil druhé vyrovnání. Dvě minuty před koncem měli hosté výhodu penalty, ale skvělý domácí gólman Podešva ji bravurně vykryl. Nakonec se přesto radovali z plného bodového zisku, tři body trefil v závěrečné minutě Partman.

Liberecký Pampuch vyhrál zaslouženě a vysoko na palubovce dobřichovického Sokola, domácí stačili držet kro jen do přestávky, pak již kralovali zkušenější liberečtí hráči, hned dva si vystřelili hattrick, Čermák a Firman. Do utkání lépe vstoupili domácí hráči a již ve 2 minutě se ujali vedení Románem. Soupeř dokázal kontrovat až po 10 minutách hry Moravcem. O minutu později sice domácí udeřili podruhé Štědroňským, ale radost domácím vydržela jen krátce, hosté rychle dvěma slepenými góly Čermáka a Moravce strhli vedení na svoji stranu a do přestávky ještě připojil pojistku Firman, hosté tak šli do druhé části hry s dvoubrankovým náskokem. Po změně stran se již hosté stále více začali prosazovat, uplatňovali svoji zkušenost, ale góly si nechali až na závěrečnou desetiminutovku. Firman s Čermákem dali své druhé branky, trefil se také Vik. Dvojice Firman, Čermák byla i nadále při střelecké chuti a stihli si zkompletovat své hattricky. Střelecký účet završili domácí jen kosmetickou úpravou skóre, po druhé trefě Štědroňského. Vcelku slušně utkání hrané ve sportovním duchu.

Rezervě mělnického Olympiku vyšel úvod soutěže na výbornou, naprosto s přehledem vyhrála na palubovce chomutovského Atletica, dominance po celé utkání, hattricky Prejsy a Šuby ml., domácí mají problémy v koncovce, za dvě utkání vstřelili pouhou jednu branku. Utkání hrané ve svižném tempu měli hosté od začátku plně pod kontrolou a také to potvrzovali i střelecky. V úvodu řádila na chomutovské palubovce trojice Šuba ml., Prejza, Havel, která zařídila rychlé dvoubrankové vedení. Když po čtvrthodině hry hosté navýšili vedení stejnými střelci, měli v poločasové přestávce dostatečný čtyřbrankový náskok. Domácí v koncovce opět propadávali, čestný úspěch (po 66 minutách hry) trefil Moravec, ale to bylo vše. Hosté pokračovali v aktivní hře z první půle a navyšovali neustále své vedení. Mezi střelce se zapsal Daniel, Prejsa se Šubou ml. si zkompletovali hattrick a domácí si navíc vstřelili jednu branku sami.

Střelci kola se stali s hattricky Prejsa T., Šuba P. ml. (oba Mělník B), Firman L. a Čermák L. (oba Pampuch Liberec). Nejlepšími asistentem, nahrával celkem na 4 branky, byl Havel M. z Mělníku B.

Historické statistiky:

čekatelé: Brandýsek – 3 branky do čtrnáctistovky, 13 sezóna, Kroc P. (Brandýsek) – 3 branky do stovky, 8 sezóna, Škůrek L. (Kadaň) – 3 branky do stovky, 5 sezóna, Raichard J. (Brandýsek) – 5 bodů do dvoustovky, 195 (136+59), 9 sezóna, Prejsa T. (Mělník B) – 3 body do stovky, 97 (54+43), 4 sezóna, Vaněk J. (Brandýsek) – 7 bodů do stovky, 93 (62+31), 5 sezóna, Česká Lípa – 6 branek do stovky, 2 sezóna, Kadaň – 7 branek do šestistovky, 6 sezóna, Tesař T. (Brandýsek) – 11 branek do stovky, 8 sezóna, Kroc L. (Brandýsek) – 14 branek do stovky, 10 sezóna, Hrdinka P. (Kadaň) – 17 bodů do stovky, 83 (47+36), 3 sezóna, Obermajer L. (Dobřichovice) – 18 branek do stovky, 3 sezóna, Janouš M. (Dobřichovice) – 18 bodů do stovky, 82 (54+28), 3 sezóna, Gabčo J. ml. (Mělník B) – 18 bodů do stovky 82 (53+29), 3 sezóna, Kaválek M. (Brandýsek) – 19 bodů do stovky, 81 (50+31), 3 sezóna

Sestava 2.kola:

Podešva J. (Č. Lípa) – Firman L. (Pampuch Lb), Prejsa T. (Mělník B), Havel M. (Mělník B), Moravec D. (Pampulch Lb)

O1A0201 Bohemians Praha 1905 – FC Betis Kadaň 3 : 2 (2 : 1)
Rozhodčí: Říha Jaroslav (8,4), Stádník Vladimír (8,4) Delegát: Bc. Gryc Leoš Diváků: 55 Místo konání: SH JM KV Praha Datum konání: 30.10.2021 Výkop: 19:05 AF: D 5/5 – H 5/4 Fair-play: D 37 – H 35
Branky (asistence): 8. Ploc David (Hruška Filip), 16. Fotr Adam (Hudousek Matěj), 35. Pitloun Stanislav – 2. Schreiner Filip (Škůrek Ladislav), 38. Peinelt Jan
ŽK: Hořák Jan – Živnůstka David
Bohemians Praha 1905: Ruml Matěj, Ploc David, Fotr Adam, Hruška Filip, Hudousek Matěj, Pitloun Stanislav, Mašek Stanislav, Procházka Robin, Hořák Jan, Lízálek Kryštof, Vávra Andreas
FC Betis Kadaň: Živnůstka David, Škůrek Ladislav, Hrdinka Valter, Hrdinka Patrik, Kardos Imrich, Peinelt Jan, Kaidl Lukáš, Frajt Lukáš, Schreiner Filip, Gorol Marian, Janeček David Nejlepší hráči: Ruml M. (Praha), Živnůstka D. (Kadaň), Ploc D. (Praha)

O1A0202 Futsal Club Brandýsek – volno

O1A0203 FC Atletico Chomutov – SK Olympik Mělník B 1 : 8 (0 : 4)
Rozhodčí: Pašek Lukáš (8,4), Prágl Martin (8,4) Delegát: Smreček Ladislav Diváků: 30 Místo konání: SH Chomutov Datum konání: 31.10.2021 Výkop: 18:05 AF: D 5/6 – H 3/1 Fair-play: D 34 – H 37
Branky (asistence): 26. Moravec Miloslav (Krása Filip) – 1. Prejsa Tomáš (Havel Matěj), 3. Šuba Pavel ml. (Havel Matěj), 14. Šuba Pavel ml. (Havel Matěj), 18. Prejsa Tomáš (Rusak Pavlo), 25. Daniel Ivan (Havel Matěj), 33. Prejsa Tomáš (Kubáč Martin), 39. Vlastní, 40. Šuba Pavel ml.
ŽK: Naďal Michal, Zrebňák David – Šuba Pavel ml.
FC Atletico Chomutov: Otáhal Václav, Matoušek Daniel, Soukup Josef, Moravec Miloslav, Naďal Michal, Zrebňák David, Myšička Karel ml., Krása Filip, Horáček Jiří
SK Olympik Mělník B: Rusak Pavlo, Bouška Martin, Prejsa Tomáš, Šuba Pavel ml., Frýzek Lukáš, Havel Matěj, Miřatský Radek, Daniel Ivan, Rypka Lukáš, Kubáč Martin Nejlepší hráči: Havel M., Prejsa T., Rusak P. (všichni Mělník B)

O1A0204 TJ Sokol Dobřichovice – Pampuch Liberec 3 : 9 (2 : 4)
Rozhodčí: Laštovička Stanislav (7,9), Svoboda Richard (8,3) Delegát: Ing. Hora Jan Diváků: 15 Místo konání: SH BIOS Dobřichovice Datum konání: 29.10.2021 Výkop: 20:00 AF: D 1/5 – H 5/4 Fair-play: D 33 – H 35
Branky (asistence): 2. Román Jiří (Rada Jan), 11. Štědronský Martin, 39. Štědronský Martin – 10. Moravec Dalibor (Gazquez Joaquín), 12. Čermák Lukáš (Firman Lukáš), 14. Moravec Dalibor (Firman Lukáš), 17. Firman Lukáš, 29. Firman Lukáš, 30. Čermák Lukáš, 31. Vik Tadeáš, 33. Firman Lukáš (Vyhlídko Luboš), 39. Čermák Lukáš (Moravec Dalibor)
ŽK: Román Jiří, Velebil Václav, Štědronský Martin – Firman Lukáš, Čermák Lukáš
TJ Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Seidler Zdeněk, Román Jiří, Němec Aleš, Velebil Václav, Halenka Jakub, Rada Jan, Štědronský Martin, Babiak Matyáš, Kubata Vojtěch
Pampuch Liberec: Moravec Dalibor, Vyhlídko Luboš, Kejdana Dominik, Vik Tadeáš, Průcha Michal, Gazquez Joaquín, Firman Lukáš, Čermák Lukáš Nejlepší hráči: Firman L., Moravec D. (oba Pampuch Lb), Geissler J. (Dobřichovice)

O1A0205 Reas Česká Lípa – FTZS Liberec B 2 : 3 (1 : 0)
Rozhodčí: Mollinger Lukáš (8,4), Šmíd Jiří (8,4) Delegát: Táborský Josef Diváků: 50 Místo konání: SH Česká Lípa Datum konání: 30.10.2021 Výkop: 20:00 AF: D 2/2 – H 4/3 Fair-play: D 35 – H 37
Branky (asistence): 5. Sedláček Václav (Nevrlý Ladislav), 27. Sedláček Václav (Kliment Dan) – 24. Provazník Kryštof (Kratochvíl Vít), 35. Šorsák Jakub (Dušek Jakub), 40. Patrman Petr (Dušek Jakub)
ŽK: Sedláček Václav, Bican Martin – Provazník Kryštof
Reas Česká Lípa: Podešva Jiří, Kliment Dan, Nevrlý Ladislav, Hrdlička Ondřej, Sedláček Václav, Kašubiak Jakub, Dřevínek Petr, Kučera Petr, Bican Martin, Sixta Miroslav
FTZS Liberec B: Yerasov Dmitriy, Provazník Kryštof, Bína Marek, Dušek Jakub, Franc Jan, Jelínek David, Kratochvíl Vít, Patrman Petr, Šorsák Jakub, Hořák Dominik, Kvítek Michael Nejlepší hráči: Podešva J., Sedláček V. (oba Česká Lípa), Yerasov D. (FTZS Lb B)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda ObSF „A“