Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Referáty a statistiky po 1. kole Stč. krajského přeboru

Slánské MCE i v okleštěné sestavě vyhrálo u benešovských Tenisáků, kterým chyběla řada opor. Třebusice, vedené nestárnoucím kanonýrem Hinkem, si vezou všechny body od slánského Hraslu, třebusičtí po pomalejším rozjezdu kontrolovali průběh utkání. Kolínské SKP otočilo po změně stran utkání s kutnohorským nováčkem N.P.C. díky zlepšené koncovce a střelecké potenci Váňi. Velký vítězný obrat kladenského Brazilu u kralupského AFC, kterému nestačilo na body ani pětibrankové vedení po 23 minutách hry.

Statistiky:

Úvodní kolo zvládly lépe hostující celky v poměru 1 0 3. Domácí tvrz uhájil jen SKP Kolín v duelu s nováčkem soutěže N.P.C. Kutná Hora, tento duel také přinesl jediný dvouciferný výsledek a padlo v něm nejvíce branek, celkem 18. K utkání nastoupilo celkem 69 hráčů, nejvíce jich hrálo v utkání Kolína s Kutnou Horou, celkem 19, nejvíce hráčů nominovala Kutná Hora, celkem 10, nejméně nasadilo, jen 6 hráčů, MCE Slaný. Celkem bylo vstřeleno 58 branek (průměr na zápas 14,50), domácí jich vstřelili 27 (průměr na zápas 6,75), hosté se trefili 31x (průměr na zápas 7,75). První kolo sledovalo celkem 95 diváků, nejvíce si jich našlo cestu do kolínské haly, a to 40. Uděleny byly celkem 4 žluté karty. Hrálo se slušně bez vyloučení. Nejvíce akumulovaných faulů posbíralo Kladno, celkem 12, nejslušnějším celkem v této činnosti byly Hrasl Slaný a PK Třebusice, se 3 fauly.

Slánské MCE s jediným náhradníkem zcela zaslouženě přehrálo domácí benešovské Tenisáky, rozhodla zkušenost a přesnější hra i koncovka. Tenisáci na své neveklovské palubovce začali svoji pátou krajskou sezónu po osmileté pauze rozpačitě, absence řady opor byla na hře domácího celku velice patrná, hráli velice zakřiknutě, nepřesně a bez koncovky. Hosté, kteří měli problémy se sestavou, nastoupili s jediným náhradníkem, ale od začátku měli míč pod kontrolou a vynutili si územní převahu. První dvě střely slánského celku vykryl domácí gólman Franěk, ale ve 3 minutě již nestačil na dorážku Volfa. Domácí dlouho nic nepředvedli, první ohrožení slánské svatyně přišlo až v 6 minutě od Průchy, jehož střelu vyrazil gólman Pustai a vzápětí trefil tyč. Nedůsledná domácí obrana pomohla soupeři v 10 minutě, kdy se po rychlém protiútoku a přečíslení prosadil Říčka ml. Domácí střelci vůbec netrefovali slánskou branku a pár střel na branku vychytal v pohodě gólman. Domácí se prosadili až v 16 minutě, když skrytá střela Suka ze střední vzdálenosti překvapila slánského gólmana. To však bylo od domácích hráčů na dlouhou dobu vše. Do přestávky ještě jednou inkasovali a opět to bylo po rychlém brejku a přečíslení, kdy se podruhé prosadil Volf. Přestávka průběh zápasu moc neovlivnila, domácí sice častěji ohrožovali slánskou branku, ale její gólman byl neprůstřelný. Naopak hosté po 4 minutách druhé půle navyšují vedení Volfem a jak jinak, po rychlé brejku nejprve trefil tyč a z dorážky si kompletuje hattrick. Domácí hrají v závěrečné desetiminutovce s brankářem v poli a po pěti minutách zblízka střílí svoji druhou branku Průchou, ale brzy inkasují opět do otevřené obrany od Pospíšila. Závěrečné minuty přinesly ještě tři branky, dvakrát se prosazuje domácí Sklenička, střelecký účet hostů završuje svým druhým gólem Říčka. Zcela zasloužená výhra hostů, vyhrála zkušenost a vyzrálost.

Třebusice si vezou zaslouženou výhru od Hraslu, další střelecké představení třebusického kanonýra Hinka. Do úvodu utkání lépe vstoupili domácí, kteří se již ve 2 minutě ujali vedení kapitánem Klusáčkem. Hosté se začali postupně dostávat stále více do hry a obrat začal ve druhé části první půle kanonýr Hink, který během 4 minut trefil čistý hattrick. Hraslu se ještě do přestávky podařilo utkání zdramatizovat, na kontaktní branku Landvojtoviče V. navázal vyrovnáním 2 minuty před přestávkou Eichler, ale hosté si ještě do přestávky stihli vrátit vedení Kubínem P. a čtvrtou trefou Hinka. Po změn stran již hosté kontrolovali průběh hry a dovolili svému hostiteli jen snižující branky Kuby a Landvojtoviče V. Sami navyšovali náskok až na rozdíl čtyř branek, po dvou trefách Šulce, další branku přidal Šerák a vše dovršil svým pátým zásahem Hink. Poslední slovo měli domácí v podobě kosmetické úpravy Hájkem.

Kolínské SKP po změně stran zlepšilo koncovku Váňa střílel, Slezák nahrával na góly, sympatický výkon N.P.C. z Kutné Hory, nováčka soutěže, na body nestačil, domácí přidali pojistku a v závěrečné minutě hry. Oboustranně ofenzivní utkání, ve kterém byli zkušenější domácí herně lepší, ale neproměňovali své šance. Byli to hosté, kteří otevřeli skóre po pěti minutách hry Černohlávkem. Domácí zlomili střelecké prokletí v 9 minutě vyrovnávací brankou Horáčka. Také na další branku hostů, trefil se Mukařovský, ještě domácí odpověděli svým kanonýrem Slezákem, ale poté si Černohlávek zkompletoval hattrick, druhou svoji trefu přidal Mukařovský a hosté jdou do třígólového trháku. Domácím se však ještě do přestávky podařilo Lytvyněnkem zkorigovat stav a šli tak do poločasové přestávky jen s jednogólovým mankem. Pauza domácím prospěla, výrazně zlepšili koncovku, začalo se dařit zejména Váňovi. Ten také rychle srovnal stav po 3 minutách druhého dějství. Hostům sice vrátil vedení dokonaným hattrickem Mukařovský, ale domácí Váňa začal střelecké manévry, které definitivně zlomili odpor soupeře. Čistý hattrick Váňi během 4 minut vrátil vedení domácím, po půlhodině hry se trefil také Kovařík. Další trefa Váňi znamenala tříbrankové vedení. Utkání ještě zdramatizoval hostující Laštovka dvěma góly, ale na body to nestačilo. V závěrečné minutě přišla pojistka a pátá branka domácího kanonýra Váňi.

Dva rozdílné poločasy na kralupské palubovce, hostitelskému AFC nestačilo na bodový zisk pětibrankové vedení z poloviny utkání, hosté to nezabalili, po přestávce zpřesnili hru a minutu před koncem završili úspěšnou stíhací jízdu. První část tohoto utkání byla ve znamení hodně soubojů a nervozity. Domácí měli více ze hry a přesně stříleli. Po 4 minutách hry otevřel skóre kapitán Moravec, brzy poté navýšil vedení Junek. Hosté v koncovce zklamali, domácí brankář držel čisté konto až do 24 minuty. Ještě do poločasu přidal třetí branku hostitelského celku Koláček L. Také úvod druhého dějství vyšel lépe domácímu celku, který brankami Koláčka L. a Harmáčka utekl svému soupeři na rozdíl pěti branek. Ani toto manko hosty nepoložilo a střelecký půst protrhl až ve 24 minutě Zelenka. Domácím vrátil pětibrankový náskok Koláček T., ale pak začala stíhací jízda hostů, kapitán Neumann trefil hattrick, mezi střelce se zapsali také Danylych s Čičmancem a pět minut před koncem byl stav nerozhodný 6:6. Domácí se ještě jednou dostali do vedení Junkem, ale v závěru hosté dokonali obrat, nejprve podruhé srovnal stav Havlíček a minuty před koncem trefil tři body Čičmanec.

Střelci kola se stali s 5 góly Hink J. z Třebusic a Váňa P. z Kolína. Asistentem kola byl s pěti nahrávkami kolínský Slezák.

Statistiky:

čekatelé: Zlata René (MCE Sl) – 1 branka do stovky, 9 sezóna, Husárek Dalibor (MCE Sl) – 1 asistence do stovky, 7 sezóna, Mára Michal (AFC Kralupy) – 2 branky do stovky (15 sezóna), Nykl Michal (MCE Sl) – 2 asistence do stovky (7 sezóna), Hink Jaroslav (PK Třebusice) – 3 branky do třístovky (12 sezóna), Kuba Ondřej (Hrasl Sl) – 4 body do stovky 96 (55+41), 4 sezóna, Maroušek Jan (MCE Sl) – 6 bodů do dvoustovky 194 (96+98), 9 sezóna, Moravec Aleš (AFC Kralupy) – 6 bodů do čtyřstovky 394 (209+185), 14 sezóna, Neumann Radislav (FC Brazil Kl) – 7 bodů do stovky 93 (59+34), 5 sezóna, Koláček Libor (AFC Kralupy) – 7 asistencí do stovky, 11 sezóna, Šerák Radek (PK Třebusice) – 9 bodů do třístovky 291 (112+179), 9 sezóna, Šerák Martin (PK Třebusice) – 11 bodů do dvoustovky 189 (92+97), 11 sezóna, Vymětalík Vladimír (AFC Kralupy) – 13 bodů do šestistovky 587 (330+257), 13 sezóna, Zelenka Martin (FC Brazil Kl) – 13 bodů do stovky 87 (55+32), 7 sezóna, Hrdlička Jiří (Hrasl Sl) – 14 bodů do stovky 86 (59+27), 4 sezóna

Sestava 1.kola:

Pustai S. (MCE Sl) – Hink J. (PK Třebusice), Váňa P. (SKP Ko), Slezák L. (SKP Ko), Volf L. (MCE Sl)

O1A0101 Tenisáci Benešov – MCE Slaný 4 : 6 (1 : 3)

Rozhodčí: Kopic Miloslav, Maxián Libor Diváků: 20 Místo konání: SH Neveklov Datum konání: 10.10.2021 Výkop: 18:00 AF: D 2/2 – H 2/3 Fair-play (trestné body): D 6 – H 7
Branky (asistence): 16. Suk Vojtěch (Žarnecki Robert), 35. Průcha Štěpán (Suk Vojtěch), 38. Sklenička Martin (Žarnecki Robert), 40. Sklenička Martin (Žarnecki Robert) – 3. Volf Libor (Pospíšil Miroslav ml.), 10. Říčka Jiří ml. (Pospíšil Miroslav ml.), 18. Volf Libor (Pospíšil Miroslav ml.), 24. Volf Libor, 36. Pospíšil Miroslav ml. (Volf Libor), 40. Říčka Jiří ml.
ŽK: Stibůrek Filip – Pustai Simon
Tenisáci Benešov: Franěk Michal, Stibůrek Filip, Mareš Václav, Suk Vojtěch, Rynda Pavel, Sklenička Martin, Žarnecki Robert, Rabiňák Ondra, Průcha Štěpán
MCE Slaný: Pustai Simon, Volf Libor, Snovický Jan ml., Říčka Jiří ml., Zlata René, Pospíšil Miroslav ml. Nejlepší hráči: Říčka J. ml., Volf L. (oba MCE Sl), Průcha Š. (Benešov)

O1A0102 Hrasl Slaný – PK Třebusice 6 : 9 (3 : 5)

Rozhodčí: Cílek Martin, Ježek Ondřej Diváků: 15 Místo konání: SH BIOS Slaný Datum konání: 8.10.2021 Výkop: 19:15 AF: D 1/2 – H 2/1 Fair-play (trestné body): D 3 – H 3
Branky (asistence): 2. Klusáček Petr (Hrdlička Jiří), 16. Landvojtovič Vít (Hrdlička Jiří), 18. Eichler Tomáš, 26. Kuba Ondřej (Klusáček Petr), 30. Landvojtovič Vít, 37. Hájek Tomáš (Bardoň Lukáš) – 11. Hink Jaroslav (Šerák Martin), 12. Hink Jaroslav (Šerák Martin), 15. Hink Jaroslav (Šulc Kryštof), 18. Kubín Pavel (Kubín Jan), 19. Hink Jaroslav (Šerák Martin), 27. Šulc Kryštof (Hink Jaroslav), 33. Šulc Kryštof (Šerák Martin), 34. Šerák Martin (Šulc Kryštof), 37. Hink Jaroslav
Hrasl Slaný: Hrdlička Jiří, Klusáček Petr, Kuba Ondřej, Procházka David, Landvojtovič Vít, Bardoň Lukáš, Hájek Tomáš, Eichler Tomáš, Landvojtovič Jan ml.
PK Třebusice: Měkota Ondřej, Kubín Pavel, Kala Lukáš, Šulc Kryštof, Kinský Lukáš, Šerák Martin, Hink Jaroslav, Kubín Jan Nejlepší hráči: Hink J. (Třebusice), Klusáček P. (Hrasl Sl), Šulc K. (Třebusice)

O1A0103 SKP Kolín – N.P.C. Kutná Hora 10 : 8 (4 : 5)

Rozhodčí: Hervert Pavel, Vala Luboš Diváků: 40 Místo konání: SH ŠOS Kolín Datum konání: 8.10.2021 Výkop: 20:45 AF: D 7/7 – H 3/6 Fair-play (trestné body): D 14 – H 11
Branky (asistence): 9. Horáček Martin (Jílek Miroslav), 10. Slezák Lukáš (Váňa Petr), 17. Lytvynenko Roman (Kovařík Jakub), 20. Lytvynenko Roman, 23. Váňa Petr (Slezák Lukáš), 25. Váňa Petr (Horáček Martin), 27. Váňa Petr (Slezák Lukáš), 30. Kovařík Jakub (Slezák Lukáš), 31. Váňa Petr (Slezák Lukáš), 40. Váňa Petr (Slezák Lukáš) – 5. Černohlávek František, 10. Mukařovský David (Vokoun Radek), 11. Černohlávek František (Kalfiřt Filip), 12. Černohlávek František (Vokoun Lukáš), 14. Mukařovský David (Pacák Martin), 25. Mukařovský David (Kalfiřt Filip), 32. Laštovka Lukáš, 37. Laštovka Lukáš (Vokoun Lukáš)
ŽK: 0 – Černohlávek František
SKP Kolín: Bláža Lukáš, Slezák Lukáš, Váňa Petr, Lytvynenko Roman, Velčovský Lubomír, Škopek Michal, Kovařík Jakub, Jílek Miroslav, Horáček Martin
N.P.C. Kutná Hora: Vokoun Radek, Vokoun Lukáš, Mukařovský David, Laštovka Lukáš, Jeřábek Radim, Kalfiřt Filip, Dostál Lukáš, Pacák Martin, Černohlávek František, Tůma David Nejlepší hráči: Slezák L. (Kolín), Černohlávek F. (Kutná Hora), Váňa P. (Kolín)

O1A0104 AFC Kralupy – FC Brazil Kladno 7 : 8 (3 : 0)

Rozhodčí: Bázler Jiří, Kalík Michal Diváků: 20 Místo konání: SH Kralupy Datum konání: 10.10.2021 Výkop: 18:00 AF: D 4/5 – H 7/5 Fair-play (trestné body): D 11 – H 12
Branky (asistence): 4. Moravec Lukáš (Vymětalík Vladimír), 5. Junek Petr, 11. Koláček Libor (Valda David), 21. Koláček Libor (Vymětalík Vladimír), 23. Harmáček Daniel (Valda David), 25. Koláček Tomáš (Koláček Libor), 36. Junek Petr (Moravec Lukáš) – 24. Zelenka Martin (Havlíček Robin), 26. Neumann Radislav (Dlouhý Pavel), 29. Danylych Denys (Čampulka David), 30. Neumann Radislav, 32. Čičmanec Lukáš (Zelenka Martin), 35. Neumann Radislav (Havlíček Robin), 38. Havlíček Robin (Čičmanec Lukáš), 39. Čičmanec Lukáš (Neumann Radislav)
ŽK: Vymětalík Vladimír – 0
AFC Kralupy: Pelc Miroslav, Moravec Lukáš, Junek Petr, Vymětalík Vladimír, Koláček Tomáš, Valda David, Koláček Libor, Bednárik Jan, Harmáček Daniel
FC Brazil Kladno: Doležal Jan, Neumann Radislav, Zelenka Martin, Čičmanec Lukáš, Havlíček Robin, Dlouhý Pavel, Čampulka David, Danylych Denys Nejlepší hráči: Čičmanec L. (Kladno), Vymětalík V. (Kralupy), Neumann R. (Kladno)

Autor: Ing. Jiří Chaloupka, předseda Stč. KSF