Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Program: Zahajuje středočeský krajský přebor

Program: Zahajuje středočeský krajský přebor

Nová soutěžní sezóna se pomalu rozbíhá, vedle nejvyšších soutěží tento víkend zahájí úvodním kolem i Středočeský krajský přebor.

Nejvyšší futsalová soutěž rozehrála své šesté kolo včerejším duelem v České Lípě, kde domácí Démoni připravili první porážku mělnickému Olympiku v průběhu soutěže. Již zítra jsou na pořadu hned tři duely, jeden se hraje v neděli, ten nejzajímavější je na programu v pondělí. Pražská Sparta přivítá v domácím prostředí Chrudim, a to již stojí za návštěvu moderního sportovního centra v Praze – Řepích.

PÁTEK 8. října

Helas Brno – FC Rapid Ústí n. L. (19:30)
SK Interobal Plzeň – Žabinští Vlci Brno (20:00)
SK Slavia Praha – FTZS Liberec (20:00)

NEDĚLE 10. října

SK Dynamo PCO České Budějovice – Svarog FC Teplice (19:00)

PONDĚLÍ 11. října

AC Sparta Praha – FK Chrudim (20:00, živě Tipsport a LSTV)

Druhá liga se bude hrát kompletní. Od pátku do neděle pokračuje třetí kolo 2. Futsal ligy západ. Prvním kolem naopak startuje i 2. Futsal liga východ.

Začneme západem. Hned v pátek večer se hraje v Praze. Domácí Wizards budou hostit Malibu, které bude mít po dvou kolech 6 bodů, jakmile STK rozhodne o osudu utkání s Turnovem. „Zápasy s Malibu jsou ozdobou fanklubu defenzivního futsalu, mnoho branek nepadá. To se ovšem může lehce změnit, pokud se střelci obou mužstev na páteční zápas dobře vyspí a všechny predikce smažou a roztrhne se pytel s brankami hned v úvodu utkání,“ sdělil vedoucí týmu Wizards Jan Kopřiva.

Boleslavský manažer Jaroslav Bílek znovu očekává boj do posledních vteřin: „V našich zápasech s nejsympatičtějším týmem v soutěži padá tradičně málo branek. Nebývá výjimkou, že na vítězství stačí třeba dva vstřelené góly. Pravděpodobně nás čeká zápas dvou skvělých obran, kde budou opět rozhodovat maličkosti a detaily, proto musíme být v plné koncentraci od první do poslední vteřiny.“

Chomutovští hrají podruhé za sebou doma. Po prohře s Krupkou přivítají silný Jablonec, který vyhrál gólem v poslední vteřině na hřišti Chotěboře. Zmiňovaná Krupka bude hájit vedoucí pozici doma proti nováčkovi z Teplic. „Čeká nás v krátkém čase opět souboj s rivalem z regionu, kdy jsme v pohárovém utkání byly vítězem a věříme, že tomu bude i v ligovém utkání, protože derby má vždy skvělou atmosféru, tak očekáváme velkou diváckou kulisu a pokud předvedeme koncentrovaný a podobný výkon druhého poločasu v Chomutově, tak body zůstanou v Krupce,“ řekl kapitán Boca Juniors Vasil Knor.

Na západě Čech uvidíme souboj celků ze spodu tabulky. Domácí Jerigo ani hostující Chotěboř ještě nebodovaly. Plzeňský kouč Jiří Pechr si uvědomuje důležitost zápasu: „V sobotu proti Chotěboři už musíme naplno bodovat a trochu se zvednout z té aktuální bídy. Bohužel nás stále trápí velká marodka, ale i noví kluci musí ukázat, že na to mají a získat tři body pro Jerigo.“

V neděli se třetí kolo dohraje dvěma duely. Spartak Perštejn, který ještě nevyhrál, hostí ambiciózní Kladno, jež naopak ještě neprohrálo. Ve druhém souboji hostí Dalmach Turnov asi zatím největší překvapení soutěže – stoprocentní Absolut Černý Dub. Turnov by s jedním bodem už potřeboval vyhrát, ale Absolut přijíždí na vlně euforie. „Do Turnova jedeme s pokorou, ještě jsme se soupeřem neutkali, tak uvidíme, co nás čeká. Rádi bychom však pokračovali ve vítězné minisérii,“ řekl brankář Černého Dubu Patrik Kříž.

Nejzbach startuje cestu za návratem do 1. Futsal ligy i s Gerčákem

Východní skupina se rozehraje dvěma zápasy v pátek večer. Baník Ostrava přivítá Vyškov. „Soupeř pro první kolo je náročný, ale vzhledem k obsazení soutěže, kde může každý porazit každého, takhle můžeme začínat preview pro každé kolo,“ usmíval se trenér Baníku Karel Murín a dodal: „Amoru máme za poslední vzájemné utkání ve Vyškově co vracet, ale hrajeme doma a svůj dluh budeme chtít jednoznačně splatit.“

Trenér Vyškova Vladimír Štrublík si uvědomuje, že jeho tým dvakrát po sobě Baník porazil. „Očekávám velmi těžké utkání. Uvidíme, v jaké sestavě Baník nastoupí, protože má poměrně dost hráčů, kteří hrají třetí fotbalovou ligu. Každopádně pojedeme do Ostravy pro tři body.“

Ve druhém pátečním utkání přivítá Atraps Modřice hodonínské Tango, které vyhrálo jihomoravskou část krajského poháru. Předseda Tanga Jiří Štěrba se těší na druholigové utkání po devatenácti měsících, ale neví, co od něj čekat: „Sestavy hodně ovlivňují fotbalové povinnosti hráčů, takže jedeme s respektem k soupeři, ale také s vírou ve vlastní schopnosti. Druhou ligu si chceme především užívat, bez nervů a stresu. Nesestupuje se.“

Domácí Zdeněk Pekárek ví o kvalitách soupeře: „Myslíme, že ze všech týmů východní skupiny je Hodonín herně nejdále a tudíž na úvod budou favoritem v tomto utkání. Naši hráči se však chtějí vybičovat a soupeře porazit, o to víc, že se jedná o náš první domácí ligový zápas. Věříme v početnou diváckou kulisu, která náš tým popožene v utkání za úspěchem a pro kterou jsme si připravili mnoho překvapení.“

První kolo se dohraje v neděli v Olomouci. Domácí vysokoškoláci hostí v atraktivním duelu Nejzbach Vysoké Mýto, který se netají tím, že chce brzy zpět do 1. Futsal ligy. „Olomouc má tým, jenž určitě bude pomýšlet na nejvyšší umístění. Nicméně my chceme v prvním kole plně bodovat a začít cestu za postupem tím nejlepším možným způsobem,“ ujistil reprezentační gólman Libor Gerčák a doplnil: „Ke druhé lize ale přistupujeme s velkým respektem, protože i většina dalších klubů se netají ambicí postoupit do 1. Futsal ligy, a tak očekáváme, že sezona bude velmi zajímavá a pro diváky atraktivní.“

Olomoucký manažer Štěpán Stodůlka prozradil, že jeho tým s Mýtem ještě nikdy nehrál: „Tým Nejzbachu má v kádru ostřílené hráče, kteří v minulosti prošli naší nejvyšší soutěží. O to víc se celý náš tým na toto utkání těší. Věříme, že v neděli budeme svědky skvělého utkání, na která jsme byli zvyklí ze sezony před nuceným uzavřením sportovišť.“

program 2. Futsal ligy

PÁTEK 8. října

Wizards DDM Praha 10 – FC Malibu Mladá Boleslav (19:30)
______________________

FC Baník Ostrava – SK Amor Kloboučky Vyškov (20:00)
FC Atraps Modřice – FC Tango Hodonín (20:30)

SOBOTA 9. října

Boca Juniors Krupka – Morgan Commando Teplice (18:00)
FC Baník Chomutov – FK GMM Jablonec n. N. (19:00)
FC Jerigo 1994 Plzeň – FK Boca Chotěboř (20:00)

NEDĚLE 10. října

TJ FC Dalmach Turnov – Absolut Černý Dub (19:00)
TJ Spartak Perštejn – FK Kladno (19:00)
______________________

SKUP Olomouc – 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto (19:00)

 

Tento víkend také startuje úvodním kolem Středočeský krajský přebor, z jehož osmi zástupců pět celků prošlo kladenskými okresními soutěžemi. Hned v úvodním kole nás čeká zajímavý duel mezi slánským Hraslem a Třebusicemi.

Program úvodního kola Středočeského krajského přeboru zde.