Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Skvělý start do MS. Hattrick Seidlera a vítězství nad Panamou

Skvělý start do MS. Hattrick Seidlera a vítězství nad Panamou

Český futsalový tým zahájil v pondělí svou účast na Mistrovství světa 2021 v Litvě. V klaipédské Švyturys aréně vyzval středoamerickou Panamu. O osudu utkání rozhodla už první desetiminutovka, po které svěřenci trenéra Neumanna vedli 4:0.

Češi předvedli skvělý úvod. Slováček se prokličkoval panamskou obranou a připravil míč pro skórujícího Zárubu. To vše ve 2. minutě utkání. O chvíli později bylo ještě veseleji. Vahala dlouhým pasem našel Seidlera, který zkušeně prostřelil z úhlu brankáře – 0:2.

Třetí gól mohl přidat David Drozd, který šel sám na gólmana Penalozu, ale branku přestřelil. Vzápětí ale David poslal do úniku Seidlera, který podruhé v utkání prostřelil soupeřova brankáře – 0:3. Skvělou desetiminutovku dokonal Seidler uzavřením hattricku. Češi Panamce doslova deptali – 0:4.

Ve druhé desetiminutovce už český tým neskóroval, naopak čelil několika panamským pokusům, které zlikvidoval pozorný Vahala. Na výsledku první se tak už nic nezměnilo.

Po přestávce se hrál vyrovnaný futsal. Další šanci Panamy lapil Vahala. Na druhé straně nastřelil tyč Vnuk. Deset minut před koncem Češi znovu udeřili. Holý poslal za obranu Rešetára, a ten si náležitě poradil – 0:5. Panama se dočkala branky minutu před koncem, ale nástřel De Leona byl připsán jako vlastní gól Slováčkovi – 1:5. Nic to však na českém vítězství již nezměnilo.

Prvních deset minut jsme hráli to, co jsme chtěli, co jsme si řekli a na co jsme se připravovali,“ usmíval se trenér Tomáš Neumann a pokračoval v hodnocení zápasu: „Soupeře jsme měli dobře přečteného, nechtěli jsme ho mít dlouho na balonu a byli jsme aktivní. Díky tomu jsme získávali míče a chodili do šancí. Z toho pramenily i góly. Pak jsme ale ve třetí části první půle vypadli ze hry a byli jsme spokojení s výsledkem. Zbytečně jsme posadili soupeře na koně. Nakonec jsme byli rádi, že jsme ještě neinkasovali v první půli.“

Autor hattricku na MS Michal Seidler dorovnal v historické tabulce střelců futsalové reprezentace Martina Dlouhého. Oba mají 104 branek. „Pro mě to je obrovská pocta, protože jsem měl Martina vždycky jako vzor. Když jsem byl mladý, tak mě fascinoval. Jsem strašně rád, že jsem si s ním mohl na konci jeho kariéry zahrát i v reprezentaci,“ líčil Seidler a byl rád, že ho dorovnal: „Před deseti lety, když jsem začínal v reprezentaci, tak bych nikdy neřekl, že můžu dát padesát gólů, natož sto čtyři.“

Sestřih utkání najdete zde!

Michal Seidler – pozápasový rozhovor

Lukáš Rešetár – pozápasový rozhovor

Panama – Česká republika 1:5 (0:4)

Branky: 39. vlastní – 2. Záruba (Slováček), 5. Seidler (Vahala), 9. Seidler (D. Drozd), 10. Seidler (Křivánek), 30. Rešetár (Holý). Rozhodčí: Alhosani (UAE) – Al Bahhar (BHR). ŽK: Goodridge – Jošt.
Panama: Penaloza (Hernandez) – Maquensi, Rivas, Goodridge, Castrellon – Ledezma, Hurst, Del Rosario, Milord, Campos, De Leon, Aparicio, Ortiz. Trenér Apolinar Galvez.
Česká republika: Vahala (38. Gerčák) – Záruba, Koudelka, Slováček, D. Drozd – P. Drozd, Seidler, Holý, Vnuk, Rešetár, Křivánek, Vokoun, Jošt. Trenér Tomáš Neumann.

Zdroj: www.fotbal.cz