Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Jdeme si za svým cílem, zdůraznil trenér Neumann

Jdeme si za svým cílem, zdůraznil trenér Neumann

Čeští futsalisté se v litevské Klaipédě připravují na vrchol své kariéry.  Český tým se představí ve svém úvodním utkání Mistrovství světa dnes od 17 hodin proti Panamě. Vyzpovídali jsme trenéra Tomáše Neumanna.

Tomáši, jak vypadají hráči po dlouhé cestě a jak proběhla aklimatizace?

Myslím, že už je to dobré. Byli jsme trochu rozbití, ale už jedeme naplno. Řekli jsme si, o co nám na šampionátu jde. Jdeme za svým cílem, který začínáme naplňovat. Připravujeme se naplno na pondělní utkání.

Co bude klíčové v posledních trénincích před prvním zápasem? Co bude potřeba vypilovat?

Určitě bude potřeba spousta věcí, kluci je ale v hlavě mají, potřebujeme je jenom rozvinout. To znamená správný pohyb, zakončení, kde máme slabiny. Pak práce s míčem, která po letní přípravě není úplně ideální. Na to se teď soustředíme. Věřím tomu, že do pondělí dáme hráče do takového stavu, že půjdeme za vítězstvím.

Chystáte na Panamu nějakou speciální taktiku, nebo budete chtít prosadit českou hru?

Samozřejmě, že do toho půjdeme s naší hrou, ale máme soupeře docela dobře přečteného, máme k dispozici všechny jejich zápasy z poslední doby. Máme je i dobře rozebrané, budeme se tedy samozřejmě připravovat přímo na jednotlivé hráče, celek a jejich taktiku.

Jaká je klíčová vlastnost panamských futsalistů?

Klíčové je to, že jsou vynikající na balonu, to platí u všech jihoamerických a středoamerických týmů. Myslel jsem, že na tom budou hůř fyzicky, ale naopak jsou na tom fyzicky velice dobře. Tým nevypadá vůbec špatně. Pokud se přizpůsobíme jejich hře, tak to nemusí dobře dopadnout.

Jak moc je důležité první utkání na turnajích, nejenom tohoto v Litvě, pro psychiku týmu?

Je to pro samozřejmě klíčové utkání. První zápas ukáže to, jak budeme v turnaji působit dál. Pokud bychom ho nezvládli, těžko asi postoupíme ze skupiny. Naopak, když ho zvládneme, tak se u hráčů rozvine lepší kreativita a budou mít větší sebedůvěru na balonu, bude stoupat jejich sebevědomí. Je to strašně důležité pro druhý zápas s Brazílií.

ČR – Panama     | PO 13. září      | 17:00 h.   | Klaipéda           ČT Sport 16.50