Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Češky na mistryně Evropy nestačily. Španělky řádily po přestávce

Češky na mistryně Evropy nestačily. Španělky řádily po přestávce

České futsalistky sehrály v pátek přípravné utkání na domácí půdě v Kutné Hoře se Španělskem. Úřadující mistryně Evropy vysoko zvítězili.

Prakticky celé utkání hrály Češky poctivě do obrany a Španělky dobývaly branku Martiny Panuškové. Po první půli vypadal výsledek ještě přívětivě. Jihoevropanky vedly 2:0. Po přestávce ale ukázaly soupeřky českého týmu kvalitu i v koncovce a nakonec nastřílely devět branek.

„Zápas mi ukázal, že v rychlosti provedení veškerých činností máme spousty práce. Musíme na všem zapracovat,“ uznal trenér českého týmu Michal Odehnal a pokračoval: „Taktické věci a signály máme podobné jako ve Španělsku, ale rychlost provedení se liší. V práci s míčem je extrémní rozdíl. Pět nebo šest branek jsme dostali po ztrátách z rozehrávky autu na vlastní polovině. Největší ztráty jsme měli i při výjezdech od branky.“

Jaká pozitiva i přes nešťastný výsledek Odehnal našel? „Obrannou fázi, co se týká systému, posouvání, přebírání hráček a komunikace, jsme celkem zvládli. Nebylo to špatné. Naopak velmi dobré, ale bohužel naše výjezdy a strach z práce s balonem pramenily v chyby, které Španělky trestaly.“

Odvetné utkání sehrají soupeřky dnes od 15 hodin v pražské UNYP Aréně.

Ženy: Česká republika – Španělsko 0:9 (0:2)

Branky: 8. L. Córdoba (Alej de Paz), 12. Benete (Dani), 22. Peke (I. Córdoba), 26. Dani (Irene Samper), 28. I. Córdoba (L. Córdoba), 33. Irene Samper, 35. I. Córdoba (Elena), 36. Irene Samper (I. Córdoba), 39. Dani (Luján). Rozhodčí: Čep – Petr. ŽK: I. Córdoba.
Česká republika: Panušková (Bubelová) – Koplíková, Odehnalová, Soquessa, Špičková – Folprechtová, Honková, Pitulová, Plháková, Skálová, Soušková, Šturmová, Švábová. Trenér Michal Odehnal.
Španělsko: Marta Balbuena (Silvia) – Amelia, Ana Luján, Irene Samper, M Ángeles – I. Córdoba, Elena, Lores, L. Córdoba, Alej de Paz, Peke, Benete, Dani. Trenér Claudia Pons.

Zdroj: www.fotbal.cz