Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Okresní přebor si za jeho existenci zahrálo již 1.511 hráčů

Okresní přebor si za jeho existenci zahrálo již 1.511 hráčů

Jak jsme již uváděli v předchozím příspěvku, pokud by se odehrál poslední soutěžní ročník nejvyšší okresní soutěže – kladenského Okresního přeboru, byl by to již jeho šestadvacátý. Vzhledem ke koronavirové pandemii se tak nestalo a doufejme, že tak zůstane v historii soutěže jediným neodehraným.  Za těch pětadvacet odehraných v okresním přeboru nastoupilo ve dvaašedesáti oddílech alespoň k jedinému utkání již 1.511 hráčů.

Nejvíce utkání má na svém kontě v přeboru v dresech kladenského Bressonu a rezervy slánské Čechie Jura Stolár, který odehrál již 390 utkání. Druhá příčka patří nestárnoucímu gólmanovi celku 1. DFK Slaný Liboru Hovorkovi (387 duelů), na bronzovou  pozici se již s 346 odehranými duely posunul třebusický Jaroslav Smetana,  jen o jediné utkání méně má na svém kontě Pavel Vyhnánek (1. DFK Slaný).

Sto třicet čtyři hráčů již v nejvyšší okresní soutěži nastoupilo minimálně ke sto duelům, z aktivních hráčů má k této hranici nejblíže Bohumil Mrština  (Čechie Slaný „B“) a Tomáš Navrátil (MCE Slaný „B“) – oba mají na svém kontě již 99 utkání.

Nic se zřejmě již nemůže změnit v čele historické tabulky střelců kladenského okresního přeboru, kde má nedostižný náskok Jura Stolár, hrající v současnosti nejvyšší okresní soutěž za rezervní tým slánské Čechie. Celkem má tento kanonýr na svém kontě neuvěřitelných 582 přesných zásahů, které vstřelil v dresu nejen svého současného klubu, ale především kladenského Bressonu. V poslední odehrané sezóně 2019-2020 se trefil v deseti případech. Ztráta dalších borců v pořadí tabulky kanonýrů je propastná, když druhé místo patří jeho spoluhráči z Čechie  Michalu Kozelkovi, který má na svém kontě 305 vstřelených branek, na třetím místě je pak Roman Střela z kladenského Omasku, který se trefil ve 272 případech. Již jen tři další borci překonali hranici dvou set zásahů, čtvrtý Josef Bauer (Čechie Slaný „B“) má 262 přesných zásahů, pátý  Milan Svítek (FC Foboz Slaný „B“) se trefil v 233 případech a šestý v celkovém pořadí je pak jeho spoluhráč Nenad Hrubik , který se trefil ve 229 případech. Nejblíže k hranici dvě stě zásahů má nyní Miroslav Douša (KLC Klobuky), jenž má na svém kontě 193 zásahů.

Klub střelců nejvyšší okresní soutěže má v současnosti rovných čtyřicet členů – futsalistů, kteří v okresním přeboru vstřelili minimálně 100 branek.  Z dosud aktivních hráčů má do tohoto prestižního klubu nejblíže Pavel Žák z rezervy slánské Čechie, který má na svém kontě 97 přesných zásahů a Jakub Hořejší (Tatran Zlonice), který má o jeden zásah méně.

Evidence střelců Okresního přeboru Kladno zde.

Evidence startů v Okresním přeboru Kladno zde.