Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
V krajském přeboru naše celky úspěšnější, hrálo ho již 29 týmů kladenského okresu

V krajském přeboru naše celky úspěšnější, hrálo ho již 29 týmů kladenského okresu

Středočeský krajský přebor se poprvé hrál v sezóně 1994/1995 pod názvem Středočeská oblastní liga, později byla tato soutěž  přejmenována na Divizi „B“. Takto se současný přebor jmenoval do vzniku opravdových divizních soutěží v sezóně 2003/2004, kdy převzal aktuální název. Na startu premiérového ročníku v roce 1994 bylo osm celků, mezi nimi i trojice našich zástupců. Nejlépe z nich se umístil na čtvrtém místě AFC Rapid Páleček, který již mezi aktivními celky nenajdeme. O příčku níže skončil celek KLC Klobuky, které dnes nastupují v okresním přeboru, předposlední se umístila slánská Čechie, dnes hrající divizi. Počet účastníků se později ustálil stejně jako v divizi na dvanácti, i zde však vedení středočeského svazu není v posledních letech schopno tento počet naplnit, když aktuální ročník se bude hrát za účasti pouhých osmi celků. Mezi nimi najdeme hned pětici našich celků, a to Hrasl Slaný, SK Slatina, FC Brazil Kladno, PK Třebusice a MCE Slaný, okresními soutěži prošel i celek AFC Kralupy n.Vl.

Historické tabulce krajského přeboru vévodí právě kralupští futsalisté, našim celkům pak patří pozice na dalších medailových pozicích – druhý je celek PK Třebusice, třetí MCE Slaný. Celkem krajský přebor hrálo již devětadvacet celků Kladenska, v první desítce pak máme ještě tři celky v rozmezí 7. – 9. místa v pořadí R.S.C. Čechie Slaný, FC Foboz Slaný a AFC Celtic Kladno. Celkem si krajský přebor zahrálo v jeho historii již osmdesát čtyři celků.

Nejčastěji z našich týmů  hráli kraj futsalisté MCE Slaný, kteří se představili ve dvanácti sezonách. O sezónu méně si kraj zahrály PK Třebusice, devětkrát slánské celky Čechie a Foboz. Osm let v kraji odehrál kladenský Celtic, šest sezón pak Akademie Kladno a FC Stochov. Další naše celky mají v této soutěži čtyři a méně startů.

Naše týmy pak zanechaly i výraznou stopu mezi medailisty Středočeského krajského přeboru. Dvakrát dokázaly vybojovat prvenství celky FK Kladno „B“ (pod názvy Ebárna Boys a Sat-an), PK Třebusice a F.C. Brandýsek. Jedno prvenství v kraji pak na svém kontě mají celky AC Sparta Slaný, KLC Klobuky, 1. DFK Slaný a Hrasl Slaný. Třináctkrát jsme se mohli radovat ze druhé příčky, devětkrát z třetí. V letech 2005 a 2008 naše celky zcela ovládly medailové pozice.

Historická tabulka a medailisté Středočeského krajského přeboru zde.