Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Divizi „A“ si zahrálo deset celků kladenského okresu

Divizi „A“ si zahrálo deset celků kladenského okresu

Přestože, nebo možná právě proto, že se v sezóně 2020/2021 z důvodu koronavirové pandemie neodehrála divizní skupina „A“, je možné malé ohlédnutí za účinkováním našich celků v této soutěži.

Divize „A“ byla vytvořena jako mezistupeň mezi dvěma nejvyššími soutěžemi, 1. a 2. ligou a nově vzniklými krajskými přebory v sezóně 2003/2004. V úvodním ročníku měla divizní skupina „A“ jedenáct účastníků, jediným zástupcem našeho regionu v ní tehdy byl dosud aktivní celek 1. DFK Slaný. Později se počet účastníků divize ustálil na dvanácti, bohužel aktuálně se současnému vedení soutěže nedaří dlouhodobě tento optimální počet naplnit, a tak se divize hraje s deseti účastníky. Do aktuálního ročníku divize jsou z našeho regionu přihlášeny dva celky, a to F.C. Brandýsek a RSC Čechie Slaný, kladenskými okresními soutěžemi pak prošly další dva celky, a to SK Olympik Mělník „B“ a TJ Sokol Dobřichovice.

Při pohledu na historickou tabulku divize „A“ nás může těšit pořadí na prvních třech příčkách, které patří celkům našeho okresu – historické tabulce vévodí F.C. Brandýsek, druhé místo patří celku PK Třebusice, třetí pak 1. DFK Slaný. Celkem si divizi zahrálo již deset týmů kladenského okresu, když dále na pátém místě najdeme Hrasl Slaný, třináctou až patnáctou příčku okupují celky v pořadí MCE Slaný, RSC Čechie Slaný a SK Slatina, na dalších místech pak najdeme celky s již ukončenou činností AFC Celtic Kladno, Ebárna Kladno a SK Kladno „B“. Celkem si divizní skupinu „A“ zahrálo již šedesát čtyři týmů.

Nejčastěji z našich celků hrál divizi F.C. Brandýsek, který se zúčastnil dvanácti ročníků, vojáci z 1. DFK Slaný nastoupili v deseti ročnících, futsalisté Třebusic se pak představili v divizi devětkrát.  O jeden ročník méně má na svém kontě Hrasl Slaný, pětkrát si divizi zahrály slánské celky MCE a Čechie, čtyřikrát pak Slatina a kladenský Celtic. Dva starty v divizi si připsal uměle vytvořený celek Ebárna Kladno, jedenkrát v divizi startovala rezerva kladenského FK.

Umístění v historické tabulce však neodpovídají celkové dosažené výsledky našich týmů v jednotlivých ročnících divize. Pouze jedenkrát se jí našemu celku podařilo vyhrát, a to týmu F.C. Brandýsek v sezóně 2011/2012. Druhých míst získaly naše celky šest, a to PK Třebusice ve třech případech, po jedné stříbrné příčce pak vybojovaly týmy RSC Čechie Slaný, 1. DFK Slaný a F.C. Brandýsek. Šest bylo i třetích příček pro naše celky – dvakrát se z nich radovali borci 1. DFK Slaný a SK Slatiny, po jedné bronzové medaili získali futsalisté celků PK Třebusice a Hrasl Slaný.

Historická tabulka a medailisté divizní skupiny „A“ zde.