Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Složení okresních soutěží pro následující mistrovskou sezónu se vyjasňuje

Složení okresních soutěží pro následující mistrovskou sezónu se vyjasňuje

Jak jsme již informovali, nebylo letos z několika důvodů jednoduché definitivně uzavřít složení jednotlivých kladenských okresních soutěží. Zájemci o účast v soutěžích museli vedle podání přihlášky do stanoveného termínu (startovné se všem převádělo z loňského neodehraného ročníku) navíc ještě prokázat zřízení právní subjektivity dle nařízení VV SFČR. Zájemci o účast v OP a OS I. třídy tak museli do přihlášky vypsat již přidělené spolkové identifikační číslo, případně doručit potvrzený návrh na zápis do spolkového rejstříku.

Bez zásadních problémů proběhlo složení nejvyšší okresní soutěže – Okresního přeboru Kladno. Ten bude mít deset účastníků, a to SK Omask Kovo Kladno, KLC Klobuky, AFK Rozdělov, R.S.C. Čechie Slaný „B“, 1. DFK Slaný, FC Foboz Slaný, Hrasl Slaný „B“, FK Union Slaný, PK Třebusice „B“ a Tatran Zlonice. Okresní přebor se bude hrát ve SH BIOS Slaný, když úvodní kolo je na programu 6.11.2021. V případě vybudování nové multifunkční sportovní haly ve Slaném v příštím roce se soutěž přesune do ní.

Nejsložitější situace byla v Okresní soutěži I. třídy. Zde ukončil činnost celek Jiko Kralupy n.Vl., o svém dalším působení v nejnižší okresní soutěži rozhodne do termínu definitivní uzávěrky celek MCE Slaný. Navíc tým 1. FC Slavoj Kladno nesplnil zásadní podmínku pro přihlášení se do soutěží, a to doložit přidělené IČ či potvrzený návrh na zápis do spolkového rejstříku. Z toho důvodu musel být celek přeřazen do nejnižší okresní soutěže. Zájem o start ve vyšší soutěži však projevily celky T.J. TZ Atlantic Rakovník, AFC Kralupy n.Vl. „B“ a FK Slavoj Kladno, soutěž tak mohla být doplněna do potřebného počtu deseti účastníků v tomto složení: FC Hornets Buštěhrad, 1. FC Horní Bezděkov, SK Jarpice, FK Sparta Doly Kladno (bývalý Ceresit Hvězda Kladno), Sokol Řevničov, FC Stochov, FC Arvato Stochov,  T.J. TZ Atlantic Rakovník, AFC Kralupy n.Vl. „B“ a FK Slavoj Kladno. OS I. třídy se bude hrát ve Sportovní hale Stochov, start je naplánován na 13.11.21. V případě výstavby nové sportovní haly ve Slaném se sem přesune i tato soutěž.

Pozn.: Týmy OP a OS I. třídy uvedené kurzívou dodaly potvrzený návrh na zápis do spolkového rejstříku.

Do nejnižší Okresní soutěže II. třídy je prozatím přihlášeno jedenáct celků, a to Blevice 73, TJ Sokol Dobřichovice „B“, TJ Slabce, FC  Atletico Slaný, R.S.C. Čechie Slaný „C“, FK Union Slaný „B“, SK Slatina „B“, SK Stehelčeves „B“, FC Velká Buková, 1. FC Slavoj Kladno a RB Vinařice. Svou účast v soutěži zvažuje ještě celek MCE Slaný „B“, na uzávěrku přihlášek nereagoval celek FC Girfu Slaný. Ten má však, stejně jako případní další zájemci o účast v nejnižší okresní soutěži, čas na splnění přihlašovacích náležitostí až do 30.9.2021. Vedle zaslání startovného a přihlášky je však podmínkou účasti i zřízená právní subjektivita zájemce. OS II. třídy zahájí 14.11.21, hrát se bude nastálo ve SH Stochov.

Pozn.: Týmy OS II. třídy uvedené kurzívou nemají zřízenu právní subjektivitu. Pokud by se tak nestalo do 30.9.21, nebudou do OS II. třídy zařazeny.