Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Složení jednotlivých kladenských okresních soutěží

Složení jednotlivých kladenských okresních soutěží

Jak jsme již informovali zde, do termínu uzávěrky přihlášek do kladenských okresních futsalových soutěží splnilo přihlašovací náležitosti celkem 31 týmů, byť některé pouze s podmínkou v případě zřízení právní subjektivity. Jak bude vypadat složení jednotlivých soutěží však zatím ještě především v rámci těch nižších úplně jasné není.

Jasno ve složení má nejvyšší okresní soutěž – Okresní přebor, jehož všech deset účastníků splnilo veškeré přihlašovací náležitosti. Pokud se tedy již nic závažného nestane, měl by se Okresní přebor Kladno hrát na podzim v tomto složení: SK Omask Kovo Kladno, KLC Klobuky, AFK Rozdělov, R.S.C. Čechie Slaný „B“, 1. DFK Slaný, FC Foboz Slaný, Hrasl Slaný „B“, FK Union Slaný, PK Třebusice „B“ a Tatran Zlonice. Okresní přebor se bude hrát ve SH BIOS Slaný, když úvodní kolo je na programu 6.11.2021. V případě vybudování nové multifunkční sportovní haly ve Slaném se soutěž přesune do ní.

Vůbec nejsložitější situace je pak v rámci naplnění Okresní soutěže I. třídy. Zde po pětadvaceti letech ukončil činnost tým Jiko Kralupy n.Vl., pouze přihlášku do nejnižší okresní soutěže zvažuje celek MCE Slaný „B“. Navíc tým 1. FC Slavoj Kladno neměl do termínu uzávěrky zřízenu právní subjektivitu, což byla jedna z podmínek přihlášky. Pokud se tak najde více zájemců o start v OS I. třídy, bude i tento celek, pokud si zřídí právní subjektivitu do 30.9., zařazen do nejnižší soutěže. Jistými účastníky OS I. třídy tak prozatím jsou FC Hornets Buštěhrad, 1. FC Horní Bezděkov, SK Jarpice, FK Sparta Doly Kladno (bývalý Ceresit Hvězda Kladno), Sokol Řevničov, FC Stochov a FC Arvato Stochov. Podmínečným účastníkem soutěže je již zmíněný 1. FC Slavoj Kladno. Z důvodu doplnění soutěže na potřebný počet deseti celků byly s nabídkou postupu osloveni všichni účastníci nejnižší okresní soutěže, včetně nováčků. Termínem na závazné, ať již kladné či záporné, vyjádření je pátek 9.7.21. Prozatím kladně se k nabídce závazně vyjádřili zástupci nováčka FK Slavoj Kladno, nezávazně projevili zájem futsalisté celku T.J. TZ Atlantic Rakovník. Negativní odpověď přišla od celku Blevice 73. OS I. třídy se bude hrát ve Sportovní hale Stochov, start je naplánován na 13.11.21. V případě výstavby nové sportovní haly ve Slaném se sem přesune i tato soutěž.

Jistotu ve složení nemá ani nejnižší okresní soutěž – OS II. třídy. Do té se do termínu uzávěrky přihlásilo třináct celků, a to Blevice 73, TJ Sokol Dobřichovice „B“, FK Slavoj Kladno, AFC Kralupy n.Vl. „B“, T.J. TZ Atlantic Rakovník, TJ Slabce, FC  Atletico Slaný, R.S.C. Čechie Slaný „C“, FK Union Slaný „B“, SK Slatina „B“, SK Stehelčeves „B“, FC Velká Buková a RB Vinařice. Svou účast v soutěži zvažuje ještě celek MCE Slaný „B“, na uzávěrku nereagoval celek FC Girfu Slaný. Právní subjektivitu nemají ještě zřízenu Blevice 73, FC Atletico Slaný a RB Vinařice. Bez její zřízení nejpozději do 30.9. pak nebude takový celek do soutěže zařazen, čímž se může složení soutěže ještě dost změnit. Stejně jako přeřazením zájemců do vyšší okresní soutěže. Takže definitivní složení OS II. třídy budeme znát až po finální uzávěrce 30.9.21, do kdy se mohou do OS II. třídy hlásit i další možní zájemci. Soutěž samotná zahájí 14.11.21, hrát se bude nastálo ve SH Stochov.