Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Rozhodnuto. Výkonný výbor SFČR ukončil 2. ligu i pohár!!!

Rozhodnuto. Výkonný výbor SFČR ukončil 2. ligu i pohár!!!

Výkonný výbor Svazu futsalu České republiky se rozhodl na svém zasedání ukončit 2. ligu futsalu východ a západ a také Pohár SFČR, který nedohrál ani kompletní osmifinále.

„VV SFČR schvaluje ukončení soutěží II. liga „západ“, 2. liga „východ“ a Pohár SFČR v ročníku 2020/2021, a to s ohledem na vývoj epidemické situace v ČR,“ píše se v Komuniké ze zasedání výboru.

O variantách dohrání či nedohrání obou soutěží se na půdě řídícího orgánu diskutuje již několik měsíců. Druhá liga futsalu západ stihla v letošní sezoně pouze tři kola. Východní skupina ani nezačala.

„Epidemická situace v naší republice je víceméně neměnná. Poslední dobou zaznamenáváme sice nižší denní nárůsty nakažených onemocněním Covid-19, ale rozvolnění amatérského halového sportu tak, abychom odehráli soutěže 2. liga západ a 2. liga východ v nějakém přijatelném formátu, je bohužel téměř nemyslitelné. Navíc některé sportovní haly jsou školními zařízeními a ty jsou také nyní zcela uzavřeny. Některé sportovní haly se nám mění na očkovací centra či zahájily již ať plánované či neplánované rekonstrukce“ bylo také sděleno v Komuniké.

V této souvislosti byl vedením Středočeského krajského svazu futsalu zrušen i letošní ročník krajské části Poháru SFČR.