Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Se stavbou nové sportovní haly začne Slaný letos na podzim

Se stavbou nové sportovní haly začne Slaný letos na podzim

Město podalo žádost o stavební povolení a zažádalo o státní dotaci na výstavbu nové multifunkční sportovní haly. Pokud vše půjde podle plánu, předpokládá se zahájení výběrového řízení na zhotovitele stavby letos v létě. Položení základního kamene stavby, za bezmála 71,5 miliónů korun, proběhne letos na podzim.

Tisková zpráva 6. 4. 2021

 Slaný začne letos na podzim se stavbou nové sportovní haly.

Aktuálně vydané územní rozhodnutí o stavbě multifunkční sportovní haly, dalo zelenou dalším přípravám vedoucím ke stavbě objektu. Město podalo nejen žádost o stavební povolení, ale také o státní dotaci na výstavbu. Pokud vše půjde podle plánu, předpokládá  se zahájení výběrového řízení na zhotovitele stavby letos v létě. Pomyslný základní kámen stavby bude položen na podzim tohoto rokuSamotná stavba potrvá cca 12 měsíců od zahájení. Nový objekt haly za bezmála 71,5 milionů korun, v lokalitě Slaný – Sever, by tak mohl být otevřen již před koncem příštího roku.

Multifunkční sportovní hala Slaný je projektována v pasivním standardu, což znamená, že celý objekt bude energeticky velmi hospodárný a s ohledem na životní prostředí. „I díky tomu jsme mohli požádat o dotaci na výstavbu v Operačním programu životní prostředí. Pokud bude město Slaný v žádosti úspěšné, mohlo by získat až 30 % uznatelných nákladů zpět, což by znamenalo cca 25 milionů korun z celkových investičních nákladů“, uvedla manažerka rozvoje města Magdaléna Stýblová.

Značné ekonomické úspory v provozních nákladech celého objektu přiblížil předseda Investičního výboru při zastupitelstvu města Ladislav Peška konkrétními příklady zamezení možným únikům energií. „Výrazně bude například zesílena tepelná izolace stěn, vytápění bude tepelnými čerpadly; počítá se s rekuperací teplé užitkové vody, především ve sprchách. K úsporám energií přispějí i led svítidla v hlavní hale, kde každé z nich bude moci mít nastaven vlastní specifický režim svícení. Můžeme tak osvětlovat jen ty části haly, které budou právě využívány, a to navíc i v intenzitě, která je pro daný sport právě třeba“. Kolem sportovní haly je plánována nová výsadba keřů a stromů.

„Sportovní zařízení bude ve vlastnictví města, protože bychom si přáli, aby sloužilo především slánským sportovním klubům, které doposud nemají ve Slaném dostatečné zázemí pro své aktivity, jako jsou například florbal, futsal, basketbal, volejbal, házená, nohejbal, tenis. Zároveň budeme splňovat parametry pro pořádání oficiálních zápasů pro právě jmenované sporty“, uvedl starosta Martin Hrabánek.

V rámci přípravy projektu byla též přijata varianta doplnění stavby o malou tělocvičnu, která nabízí možnosti pro další sporty a zájmové činnosti např. stolní tenis, aerobic, tanec apod.

Připravila: Ing. Markéta Růtová, vnější vztahy, Městský úřad Slaný

Odkazy

Zdroj: https://www.meuslany.cz/se-stavbou-nove-sportovni-haly-mesto-zacne-letos-na-podzim/d-73483