Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Nominace: Trenér Neumann zúžil nominaci na sedmnáct hráčů

Nominace: Trenér Neumann zúžil nominaci na sedmnáct hráčů

Česká futsalová reprezentace odehraje poslední dva zápasy kvalifikační skupiny 8 o postup na EURO 2022. Trenér Tomáš Neumann vybral sedmnáct hráčů, kteří dorazili na sraz v pondělí 5. dubna.

V nominaci chybí chrudimský Matěj Slováček, který má zlomenou zanártní kůstku. Do sestavy se naopak vrátili proti Portugalsku absentující Radim Záruba nebo gólman Lukáš Němec. Tým se sešel v Praze, kde absolvuje od pondělí několik tréninkových jednotek. V pátek se pak střetne v pražské UNYP aréně s Polskem. Zápas začne ve 20.20 hodin a živě ho vysílá ČT Sport.

Nominace české futsalové reprezentace

Náhradníci: Michal Hůla (Teplice), Tomáš Buchta (Plzeň), Jan Křemen (Slavia), Dušan Künstner (Plzeň), Antonín Hrdina (Minerva), Ivan Šarközy (Helas), Jakub Moravec (Mělník), Ondřej Havrda (Česká Lípa), Dominik Šup (Mělník), Johan Vavrek (Hohenstein), Zdeněk Sláma (Slavia), Michal Štrajt (Plzeň).

Odveta se uskuteční ve středu 14. dubna od 16.15 hodin v polské Opoli a také ji uvidíte na ČT Sport. Český tým má aktuálně v tabulce lepší skóre než Polsko, teoreticky mu stačí i dvě remízy k postupu. Cílem je ale obě utkání vyhrát. Ze skupiny postoupí na EURO vždy vítěz a šest nejlepších týmů na druhých místech z celkem osmi skupin. Zbylé dva celky na druhých místech si spolu zahrají baráž.

 

Tabulka skupiny 8

# TÝM Z V R P SKÓRE BODY
1. Portugalsko 4 2 2 0 13:6 8
2. Česká republika 4 2 1 1 14:8 7
3. Polsko 4 2 1 1 9:6 7
4. Norsko 4 0 0 4 1:17 0