Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
DNEŠNÍ TELEVIZNÍ UTKÁNÍ: Chrudimi i Plzni jde o hodně. V sázce je prvenství po základní části

DNEŠNÍ TELEVIZNÍ UTKÁNÍ: Chrudimi i Plzni jde o hodně. V sázce je prvenství po základní části

Nejvyšší futsalová soutěž nabídne ve středu večer pátý televizní zápas sezony. A v něm půjde o dost. Vítěz zápasu mezi domácí Chrudimí a Plzní bude hodně blízko prvenství po základní části. A jak víme z loňského roku, i to může v krajním případě nepříznivé pandemické situaci znamenat vstupenku do Ligy mistrů. Souboj začíná na ČT Sport ve 20:10.

„Pokud Plzeň dokážeme ve středu porazit a všechny ostatní naše další zápasy zvládnout, tak bychom měli být první na vzájemný zápas. Předpokládám, že Plzeň už to taky všechno vyhraje, i když jejich los si z hlavy nepamatuji,“ uvědomuje si před utkáním jeho vážnost chrudimský futsalista Tomáš Koudelka.

Vzájemný zápas

V úvodním vzájemném zápase letošního ročníku skončil vyrovnaný zápas v Plzni remízou 3:3. Chrudim v utkání otočila skóre na 2:1, pak ještě vedla 3:2, ale konečnou podobu skóre dal tři minuty před koncem Plzeňák Michal Holý. „Z téhle remízy mám takový neutrální pocit. Určitě jsme chtěli i vyhrát, hráli jsme doma a zápas se pro nás vyvíjel dobře, jelikož jsme vedli 1:0. Nakonec Chrudim zápas otočila, takže pro nás asi bod dobrý,“ řekl po zápase autor poslední trefy duelu.

Nyní se proti sobě postaví dvě reprezentační čtyřky, které bojovaly minulý týden v Polsku proti Portugalsku pospolu. Na plzeňské straně uvidíme Seidlere, Rešetára, Vnuka a Holého. Za Chrudim nastoupí Koudelka, Slováček a dvojčata Drozdové. Otazník visí nad brankářem Plzně Ondřejem Vahalou, který proti Portugalsku nenastoupil kvůli zraněnému kotníku. Zcela fit není ani druhý gólman Lukáš Němec.

Z kabiny Chrudimi

Chrudimským futsalistům patří momentálně třetí pozice. Na druhé Teplice ztrácí jeden bod, ale mají zápas k dobru. Pokud Východočeši ve středu vyhrají, posunou se v tabulce těsně za Plzeň a budou na ni mít zápas k dobru a ztrátu tří bodů. To však všechno ukáže až středeční večer. Chrudim před reprezentační přestávkou nečekaně klopýtla v Teplicích, kde prohrála 0:2. Chuť si spravila v neděli, kdy v domácím střetnutí porazila Slavii 3:0.

Z kabiny Plzně

Plzeňští stále vládnou tabulce ligy. Ani jednou ještě v tomto ročníku neprohráli. Svěřenci trenéra Marka Kopeckého ztratili jen kvůli dvěma remízám – s Chrudimí 3:3 a Slavií 5:5. Před reprezentační přestávkou si Interobal zastřílel. Vyhrál 11:2 v Českých Budějovicích, porazil i Spartu 5:1 nebo Žabinské Vlky Brno 8:3.

Statistické okénko

Pojďme nahlédnout také do ligových statistik. Kanadskému bodování vládne plzeňský Tomáš Vnuk, který v patnácti zápasech posbíral 49 bodů. Se čtyřiadvaceti góly je nejlepším ligovým střelcem a společně s teplickým Decem má i nejvíce asistencí – 25.

Nejlepším střelcem Chrudimi je v tuto chvíli dvanáctigólový David Drozd. Jeho bratr Pavel a Brazilec Max mají jen o gól méně. Nejlepší nahrávače mají Východočeši hned tři. Devět gólových asistencí si připsali Koudelka, Slováček i Felipe.

Zajímavostí je, že Plzeň ve své historii ještě nikdy Chrudim neporazila. Vzájemná bilance je 18-3-0 pro tým z východních Čech. Celkové skóre pak činí 146:36.

Ohlasy k utkání

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Ve středu nás čeká další důležitý zápas. Chceme pokračovat ve zlepšených výkonech a toto je skvělá příležitost. Doufám, že tento zápas bude více otevřený a bez zbytečných sporů. Věřím, že nás čeká skvělý zápas dvou vynikajících týmů. Chceme tři body!“

Tomáš Vnuk (hráč Plzně): „Očekávám, že Chrudim do toho půjde, protože jestli chce být první a už se na nás neohlížet, tak musí vyhrát. Budou hrát aktivně jako každý zápas, budou nás chtít presovat a myslím si, že my budeme stejně jako v prvním zápase trochu zalezlí a budeme hrát na brejky. Uvidíme, s jakou taktikou nakonec oba trenéři do toho zápasu budou chtít jít.“

___________________________________________
FK Chrudim – SK Interobal Plzeň
ST 20:10 | MSH Chrudim
živě ČT Sport