Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Seidler posedmé Futsalistou roku. Překonal i legendárního Romana Mareše

Seidler posedmé Futsalistou roku. Překonal i legendárního Romana Mareše

Udělování cen XIX. Galavečera našeho fotbalu proběhlo ve středu večer poněkud netradičně. Pouze na ČT Sport bez přítomnosti diváků. Na tomto „virtuálním“ galavečeru se udělovali i futsalové trofeje – Futsalista roku, Trenér roku a Futsalista roku do 21 let.

Nejlepším Futsalistou roku 2020 se stal Michal Seidler, který tak nejprestižnější anketu ovládl posedmé v historii a počtvrté v řadě. Seidlerovi u futsalových odborníků pomohly úspěchy s českou reprezentací a také v Plzni, kam v létě přestoupil ze Sparty. Na druhém místě skončil jeho týmový parťák Tomáš Vnuk a třetí místo patří chrudimskému Tomášovi Koudelkovi.

Futsalista roku 2021

1. Michal Seidler (SK Interobal Plzeň, 205 b.)
2. Tomáš Vnuk (SK Interobal Plzeň, 153 b.)
3. Tomáš Koudelka (FK Chrudim, 83 b.)

Futsalovým Trenérem roku se stal očekávaně trenér reprezentace Tomáš Neumann. Postup na Mistrovství světa ve futsalu 2021 nemohlo nic přebýt. Neumann tuto anketu ovládl už potřinácté a podruhé v řadě. Jeho hegemonii přerušil v roce 2018 jen Martin Brůna, který skončil za rok 2020 na třetí pozici. Druhé místo obsadil trenér Plzně a reprezentace U21 Marek Kopecký.

Trenér roku 2021

1. Tomáš Neumann (reprezentace ČR, 245 b.)
2. Marek Kopecký (reprezentace U21, SK Interobal Plzeň, 180 b.)
3. Martin Brůna (reprezentace U19, 125 b.)

A došlo i na ocenění mladých talentovaných hráčů, které futsalová odbornost vybírá z kategorie do 21 let. Vítězem se poprvé v životě stal brněnský Ivan Šarközy, který na trůnu vystřídal Michala Hůlu. Druhé místo putuje do Plzně pro Tomáše Buchtu. Třetí skončil slávista Jan Žežulka.

Futsalista roku 2021 do 21 let

1. Ivan Šarközy (Helas Brno, 166 b.)
2. Tomáš Buchta (SK Interobal Plzeň, 148 b.)
3. Jan Žežulka (SK Slavia Praha, 99 b.)

Zdroj: www.fotbal.cz