Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Aktuální futsalové informace

Aktuální futsalové informace

Vzhledem k diskutabilnímu umrtvení veškeré činnosti v ČR, včetně sportu, je čas na stručné informace v rámci futsalového dění na okrese i výše.

Kladenské okresní soutěže 2020/2021

Jak jsme již informovali, nejzazším termínem pro zahájení letošního ročníku okresních soutěží alespoň ve zkrácené podobě systémem každý s každým jednou, na který jsou zablokované termíny ve sportovních halách ve Slaném a na Stochově, je sobota 20.2.2021 (více jsme psali zde). Pokud nebudeme moci z důvodu covid situace soutěže nejpozději v tomto termínu zahájit, budeme je muset úplně zrušit. Stalo by se tak poprvé v bohaté historii kladenského futsalu. A bylo by to o to smutnější, že po několika letech úbytku účastníků okresních soutěží jsme před touto sezónou zaznamenali hned pětici nováčků: Hrasl Slaný „B“, FK Slavoj Kladno, RB Vinařice, FC Atletico Slaný a AFC Kralupy n.Vl. „B“. Pokud se okresní soutěže letos hrát nebudou, všichni zájemci budou mít pak dvě možnosti si přeci jenom futsal zahrát, pokud to tedy situace dovolí.

Memoriál Petra Slance

Tou první možností je účast v tradičním jarním turnaji, který se od roku 1996 hraje především ve slánské sportovní hale BIOS pod názvem Memoriál Petra Slance, a to na počest jednoho ze zakladatelů celku PK Třebusice a kladenského futsalu vůbec.

Letošní ročník by se v případě uvolnění vládních restrikcí odehrál v období květen (možno i duben) až červen, a to dle možností buď ve sportovní hale BIOS Slaný, či na vedlejším venkovním hřišti s umělým povrchem s využitím šaten a sprch v hale BIOS. Uvažuje se o změně hracích dnů s tím, že by jimi byly pátky od 18 do 22 hodin, startovné ve výši 1.000,- Kč by se odečítalo účastníkům okresních soutěží z uhrazeného startovného, ostatní zájemci by měli povinnost startovné uhradit. Více podrobností k turnaji bude včas sděleno.

Pohár SFČR

Druhou reálnou možností zahrát si v této mistrovské sezóně futsal je zúčastnit se středočeské části Poháru SFČR. Ten se hraje klasickým vyřazovacím způsobem, v úvodních kolech se obvykle utkávají celky z různých okresů Středočeského kraje, celky vyšších soutěží jsou pak nasazovány do závěrečných kol. Níže je odkaz na propozice soutěže a přihlášku, tu je nutno zaslat nejpozději do 10.2. na e-mailovou adresu  pohar2021@seznam.cz.

Propozice středočeské části Poháru SFČR zde.
Přihláška do středočeské části Poháru SFČR zde.
Právní subjektivita účastníků okresních soutěží
Tato problematika se řeší od zahájení letošní, zatím nevydařené sezóny (více zde), několik celků však ještě právní subjektivitu zřízenou stále nemá. Období, do kdy má být každým celkem zřízena právní subjektivita bylo prodlouženo do 10.3., vzhledem ke covid situaci však zřejmě postačí zřídit si ji nejpozději do zahájení nového soutěžního ročníku 2020/2021.
Upozorňuji, že nového soutěžního ročníku kladenských okresních soutěží 2021/2022 se nebude moci zúčastnit žádný celek, který nebude mít zřízenu právní subjektivitu. Více o zřízení jsme psali zde.
Valná hromada Svazu futsalu ČR
Vůbec žádné informace nejsou zveřejňovány ke konání Valné hromady SFČR, která se má uskutečnit 13.3.2021 a která by měla rozhodnout mj. i o novém předsedovi svazu. Značí snad ticho po pěšině, že se s konáním valné hromady nepočítá?
1. FUTSAL liga
Jediná futsalová soutěž, která se díky výjimce hraje, je 1. FUTSAL liga.  Tabulce, která však zatím nemá vzhledem k nestejnému počtu odehraných utkání přesnou vypovídající hodnotu, vévodí teplický Svarog, kterému nevyšel pouze domácí duel s Plzní. Na druhém místě je pražská Slavia, které vstup do ligy v novém roce vyšel až nad očekávání, rázem patří mezi velké favority na zisk titulu. Mezi ně se zařadil i třetí plzeňský Interobal, který má velice kvalitní kádr, jenž zatím ještě nepoznal hořkost porážky. Stejně se vede i čtvrté Chrudimi, ani tu ještě žádný soupeř nedokázal zdolat. Po sérii porážek zabrala konečně Sparta, která se již dotáhla na páté místo. Škoda, že příznivci nemohou být v hledišti, určitě je se na co koukat.
Aktuální tabulka 1. FUTSAL ligy zde.
Reprezentace
Reprezentační tým měl sehrát v Brně dnes a v pondělí utkání s Norskem o postup na Mistrovství Evropy 2022 v Amsterodamu. Nakonec se utkání vzhledem k situaci, jaká z důvodu pandemie panuje v Norsku, neuskuteční a obě budou zkontumována v náš prospěch (info zde). Řešení není příliš sportovní, doufejme, že nebylo zbytí – škoda, že článek nevysvětluje, zda bylo možno utkání odložit.
Do kvalifikace tak vstoupí Neumannovi svěřenci se šesti body a dvěma duely s Portugalskem. V pátek 5. března se bude hrát na jihu Evropy, odveta se uskuteční ve středu 10. března v Praze.