Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
KOMUNIKÉ ZE ZASEDÁNÍ VV SFČR ZE DNE 14.1.2021

KOMUNIKÉ ZE ZASEDÁNÍ VV SFČR ZE DNE 14.1.2021

Níže přinášíme komuniké z lednového zasedání Výkonného výboru SFČR (dále jen VV).

Komuniké ze zasedání VV SFČR ze dne 14.1.2021 zde.

K němu jen několik poznámek:

  • Bod 2 – je velice dobře, že kvalifikační utkání o ME ČR – Portugalsko se odehraje 10.3. v Praze. Pokud budou moci utkání již navštívit futsaloví příznivci, čeká je opravdový zážitek.
  • Bod 14 – je s podivem, že se s ohledem na aktuální hygienicko-epidemickou situaci některé soutěže VV ruší (dorosteneckou a juniorskou ligu futsalu a 1. FUTSAL ligu žen) a u některých se stále prodlužuje jejich přerušení s tím, že ukončení je až tou poslední variantou . To se týká obou druhých lig s hrozbou, že odstoupení klubu ze soutěže před definitivním rozhodnutím o jejich ukončení je považováno za porušení Soutěžního řádu SFČR (což je v současné situaci velice diskutabilní a snadno napadnutelné, protože SŘ vychází z normální situace a v té v současnosti rozhodně nejsme) a takové jednání by bylo předáno STK.  Dle mého soudu je v pořádku, že VV má snahu o dohrání soutěží, pokud to situace umožní, ale ta snaha by měla být konzistentní, jednotná, tzn. týkat se všech soutěží. Ne jedny ukončit a jedny  nutit pod hrozbou sankcí dohrát. V tom rozhodně přínos futsalu nevidím.
  • Body 19 a 20 – je smutné, že až v roce 2021 schválil VV návrh na zvýšenou podporu ženského futsalu, tedy odvětví futsalu, které tu již funguje více jak dvacet let a je pro futsal obrovským potencionálem ve všech oblastech (doposud ale naprosto nevyužitým). Po slibném rozjezdu ženského futsalu, kdy bylo rozjeto fungování pěti divizí a rozjezd poslední se chystal, přišel nesmyslný návrh na vytvoření umělé první ligy žen (kterou může hrát jakýkoliv zájemce) a s ním spojený konec většiny fungujících regionálních ženských soutěží. Bohužel, ani doba coronavirová ženskému futsalu nijak nepomohla, uvidíme, zda v této oblasti po schválených návrzích VV bude lépe.
  • Bod 25 – pozitivní informace o schválení rozdělení členských příspěvků za rok 2020. Doufejme, že se letos jejich distribuce do regionů bude držet schváleného harmonogramu lépe, než vloni.

Pavel Nepil, předseda OSF Kladno