Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Ve Slaném proběhl seminář rozhodčích okresních soutěží

Ve Slaném proběhl seminář rozhodčích okresních soutěží

V pondělí se v salonku restaurace Zimák ve Slaném uskutečnil i přes koronavirovou pandemii seminář rozhodčích kladenských okresních soutěží. Toho se povinně zúčastnili všichni rozhodčí s licencí „C“, dobrovolnou účast pak měli sudí s vyššími  licencemi. A vzhledem k situaci, jaké u nás v současnosti panuje, byla účast přímo skvělá, když se do prezenční listiny zapsalo čtrnáct účastníků. Z toho tři s nejvyšší licencí (Cílek, Laštovička, Říha) a naopak jeden nováček – Dominik Svoboda z Prahy. Činnost pak ukončil Václav Holý (Praha), do absolvování náhradního semináře nebyl na listinu zařazen z pracovních důvodů omluvený Vladimír Douda (Stochov). Ze zdravotních důvodů se dlouhodobě z nasazování omluvil Vladimír Stádník (Zvoleněves).
Seminář zahájil předseda OSF Kladno Pavel Nepil, který všechny přítomné přivítal a následně je seznámil s možnostmi rozehrání okresních soutěží. Aktuálně se jako nejpravděpodobnější jeví odehrát soutěže jednokolově, pokud to však situace s koronavirem v lednu příštího roku dovolí. Řízení semináře se pak ujal člen VV OSF Kladno a předseda Komise rozhodčích OSF Kladno Martin Cílek. Ten podstatnou část programu věnoval poutavému výkladu zásadních změn v pravidlech futsalu, které následně demonstroval i skvěle připraveným videosestřihem příslušných herních situací. Program semináře byl velice poutavý, nikomu ani nepřišlo, že trval bezmála tři hodiny. V závěru pak byli sudí seznámeni s organizačními náležitostmi výkonu funkce rozhodčího okresních soutěží. Nyní pak již nezbývá, než si přát, aby všechny na semináři nabité zkušenosti mohli rozhodčí v letošní sezóně uplatnit i na palubovce.
Po semináři pak byla zveřejněna listina rozhodčích OSF Kladno, která obsahuje stejně jako vloni jednadvacet sudích – listina je k dispozici zde.