Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Středočeský krajský přebor letos zřejmě nezahájí

Středočeský krajský přebor letos zřejmě nezahájí

Obdrželi jsme informaci od předsedy Stč. KSF Ing. Jiřího Chaloupky ve věci ne/zahájení Stč. krajského přeboru v tomto roce, viz. níže:
Dobrý den
v návaznosti na plánované rozvolnění schválené Vládou ČR od 3.12.2020 přechází
„vládní PES“ na stupeň č.3. Po upřesnění výkladu rozvolnění v oblasti sportu zatím bohužel platí, v tomto třetím stupni vládního PSA, to, že hromadné akce (tedy i sportování) je umožněno ve vnitřních prostorách maximálně pro 10 osob a v rouškách,
takže nelze restartovat klasické halové kolektivní sporty, včetně futsalu.
V současnosti ještě probíhají  na úrovni SF ČR a NSA nějaké upřesňující konzultace, případné změny k lepšímu bychom samozřejmě co nejdříve oznámili.
Restart futsalových soutěží tak s největší pravděpodobností bude umožněn až na stupni vládního PSA č. 2, který umožňuje hromadné akce ve vnitřních prostorách maximálně pro 50 lidí, ale i zde platí pouze s rouškou a přesun připadá v úvahu pravděpodobně až v roce 2021.
Předpokládám, že drtivá většina klubů by v rouškách hrát futsal nechtěla, již nyní probíhají různé debaty na různých úrovních, zda je to vůbec proveditelné a i zdravé.
Uvidíme jak se situace vyvine posunem na stupeň vládního PSA č. 2 a podle toho se pak zařídíme.
Názor Vás, krajských klubů, můžete k problematice hraní futsalu v rouškách sdělit do 8.12.2020, i to nám může pomoci v rozhodování, které na nás bude čekat, předpokládám začátkem roku 2021.
Zároveň se nyní připravují podklady pro Středočeskou krajskou část poháru SF ČR, v nejbližších dnech obdržíte propozice a přihlášku, uzávěrka přihlášek je naplánována do konce roku 2020.
S pozdravem
Ing. Chaloupka Jiří
předseda Stč. KSF