Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Rozhodnutí o rozehrání okresních soutěží nejpozději ve středu

Rozhodnutí o rozehrání okresních soutěží nejpozději ve středu

O tom, zda se v souvislosti s přechodem do stupně tři v rámci protiepidemického systému (PES) bude moci v sobotu 5.12.2020 rozehrát kladenský okresní přebor se rozhodne nejpozději tuto středu.

Jak bylo již minulý týden avizováno, schválila včera vláda ČR přechod v rámci protiepidemického systému na stupeň tři, a to s platností od čtvrtka 3.12.2020. Bohužel, podrobnější informace k tomuto rozhodnutí stále chybí. Na stránkách Národní sportovní agentury (NSA), kde by měl být aktuální výklad ke všem vládním opatřením, je poslední taková informace z počátku listopadu 2020 (viz. zde). Stejné je to na stránkách Vlády ČR, kde je zveřejněno poslední rozhodnutí ze 23.11.2020 (viz. zde). Oficiální stránky Svazu futsalu ČR pak rovněž žádné aktuální informace v této věci nepřinášejí (viz. zde).

A tak jediným vodítkem k rozhodnutí řídících futsalových svazů je včerejší prohlášení předsedy Regionální komise SF ČR p. Jana Roda, které bylo (naštěstí v souvislosti s výše uvedenou nečinností) rozesláno všem předsedům regionálních svazů. Z prohlášení uvádíme pouze část, týkající se přechodu do stupně tři:

Dobrý den Vážení přátelé futsalu,

asi vy všichni, stejně jako já, sledujete ve sdělovacích prostředcích nová vládní rozvolňovací opatření. Někteří z vás při vlastním výkladu tabulky PES doufali, že budou moci při přechodu do třetího stupně popsaném v předmětné tabulce odstartovat futsalové soutěže ve vnitřních prostorách, resp. ve sportovních halách. Na základě nejnovějšího rozhodnutí z mimořádného jednání vlády z dnešního dne se Česká republika od čtvrtka 03.12.2020  přesouvá do zmíněného třetího stupně. Nicméně z dalšího výkladu rozvolňovacích pravidel vyplývá, že „uvnitř“ se může shromáždit maximálně 10 osob a dále to, že amatérské i profesionální sportovní soutěže se mohou konat bez účasti diváků a amatérští sportovci musí mít navíc ve vnitřních prostorách roušky.

Vzhledem k těmto skutečnostem je zcela zřejmé, že není možné i po přechodu do stupně číslo tři futsalové soutěže ve vnitřních prostorách realizovat. Zdali, a případně jak se tato opatření ve vztahu k amatérským halovým soutěžím změní, případně zmírní (ať již ve vztahu k počtu účastníků, nebo opatřením o rouškách) určitě bude předmětem dalších jednání, které budou bezesporu za účasti NSA a jednotlivých svazů, které halové sporty organizují, realizovány. V případě jakýchkoliv přijatých změn, které by uvedená opatření zmírňovala, bude futsalové prostředí bezodkladně informováno. 

Za Regionální komisi SF ČR

s pozdravem

Jna Rod

Podporou pro výše uvedené prohlášení předsedy regionální komise SF ČR může být např. článek, uvedený na internetové stránce www.irozhlas.cz, ve kterém se uvádí především následující:

V případě amatérského sportování v třetím stupni, tedy od čtvrtka, budou moci lidé využívat vnitřní sportoviště pro individuální sporty do deseti osob, venku spolu budou moci soutěžit dva týmy. Amatérští sportovci budou muset mít ve vnitřních prostorech na ústech roušky, testovaní profesionálové ne.

Celý článek k dispozici zde.

Z výše uvedeného pak vyplývá, že sportovat ve vnitřních prostorách je možno pouze při individuálních sportech do deseti osob, a to ještě v rouškách. Dle dnešního sdělení sekretáře SF ČR p. Martina Průši svaz stále jedná s NSA ve věci možnosti futsalové soutěže od tohoto víkendu za přiměřených podmínek zahájit. Těmi přiměřenými podmínkami je myšlena účast alespoň třiceti osob ve sportovní hale a možnost hrát futsal bez roušek. Pokud v této věci nebude jasno do středy 2.12.20, v sobotu okresní přebor nezahájí. Pokud v této věci nebude jasno ani do středy následující, v případě příznivých podmínek zahájí okresní soutěže až odvetnými duely v lednu 2021. O všech nových skutečnostech budeme informovat nejpozději ve středu 2.12.2020, účastníci okresního přeboru zatím se zahájením v sobotu předběžně a nezávazně počítejte.