Od pondělí kluby nejvyšší futsalové soutěže řeší, jestli se liga rozjede. „Máme společný chat, všichni se k tomu vyjadřují. Na první a zásadní dotaz ale zatím nemáme odpověď – totiž jestli je futsal profesionální sport. Některé kluby totiž profesionální jsou, některé jen poloprofesionální, jinde je to spíše amatérské. Takže čekáme, jestli nám vůbec dovolí hrát,“ líčí Michail Žák, jehož Svarog se řadí k jedněm z mála profesionálních.

Pokud i futsal bude moct hrát, přijde na řadu problém číslo dva: najdou kluby potřebné finance na nákladné testování? „Co to tak sleduji, tak půlka týmů to chtít nebude. A mám obavy, že nakonec to bude víc než půlka. Na základně hlasování pak zasedne výkonný výbor, který rozhodne, jak to s ligou bude dál. Když budou kluby proti okamžitému startu, tak se asi začne až v lednu, možná v únoru, možná to bude bez play off. My ale budeme vždy pro, aby se hrálo za každé situace. Jsme profíci, futsal je naše práce, chceme hrát!“

Čekat ale nechtějí někteří hráči. V Evropě totiž futsalové soutěže dál pokračují. „Bohužel už nás opustil Pica – Pao, který se rozhodl hrát v Itálii. Sedli jsme si, promluvili. Já chápu, že chce hrát, nemá smysl ho tu držet. Ten současný stav je prostě katastrofa. Hráči můžou trénovat jen doma, v parku běhat. Náš trenér jim pořád posílá nějaké plány, to je fajn, ale oni potřebují hlavně trénovat s míčem a hrát. Věřím, že se situace začne brzy zlepšovat a my budeme moct konečně hrát,“ uzavírá Žák.

Zdroj: Teplický deník