Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
KOMUNIKÉ ZE ZASEDÁNÍ VV SF ČR ZE DNE 5.10.2020

KOMUNIKÉ ZE ZASEDÁNÍ VV SF ČR ZE DNE 5.10.2020

Níže přinášíme komuniké z říjnového zasedání Výkonného výboru SF ČR (dále jen VV), opět k němu připojím několik poznámek.

Komuniké ze zasedání VV SF ČR ze dne 5.10.2020 zde.

Několik krátkých poznámek, jedna delší:

Bod č. 13 – VV opět započal diskuzi k problematice struktury futsalových soutěží, možná by bylo vhodné informovat členskou základnu o podstatě této problematiky, aby si k ní mohla udělat svůj názor, případně se vyjádřit.

Bod č. 14 – Nemá smysl již asi komentovat, o GDPR se stále nic nového (ale ani starého) členská základna nedozvídá ….

Bod č. 18 – Neznám příslušný reglement, zda je nutno uspořádat všechna kvalifikační utkání ME, která se uskuteční v období od 25.1. do 14.4.2021, na jednom místě. Pro futsal je nešťastné a vlastně i krajně nevhodné, že se tak stane zrovna v Plzni – ve městě, kde v rámci Svazu futsalu hrají pouze dva celky, jinak zde futsalové soutěže pořádá na SF ČR zcela nezávislá organizace – Asociace plzeňského futsalu (APF). Takováto vrcholná akce, jakou jistě kvalifikace o ME je, by měla být pořádána v regionu, který futsalem žije, jako odměna pro místní členy SF ČR. Bohužel, takto je pořádána v regionu, kde se nehraje v kategorii mužů ani divize, ani krajský přebor a již vůbec ne okresní či městské soutěže. Bohužel je tato akce pořádána především pro členy plzeňské asociace, kteří na reprezentaci na rozdíl od členů SF ČR nepřispějí v rámci ročních členských příspěvků ani korunou. Z mého pohledu je to naprostý výsměch členům SF ČR ze strany našeho vedení. Ještě, že alespoň přátelské utkání se Slovenskem uvidí Ostrava, tedy místo s bohatou futsalovou historií, ale i současností.

Bod č. 45 – opět by bylo vhodné k tomuto bodu zveřejnit podrobnosti – možnost získávání finanční podpory futsalových turnajů je zajímavá, chtělo by to o ní však vědět více.

Pavel Nepil
předseda Okresního svazu futsalu Kladno