Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Rozhovor s Pavlem Nepilem o covid opatřeních

Rozhovor s Pavlem Nepilem o covid opatřeních

Facebooková stránka Sport ve Slaném přináší průběžně rozhovory se zástupci jednotlivých slánských sportů ve věci dopadů covid restrikcí na jejich činnost. Její redaktoři nezapomněli vyzpovídat ani předsedu OSF Kladno Pavla Nepila. Z jeho odpovědí je zřejmé, že pokud nebude dohrána nastávající mistrovská sezóna okresních soutěží, jejich účastníci obdrží zpět příslušnou část startovného (případně bude převedena do následujícího soutěžního ročníku).

Z facebookových stránek Sport ve Slaném:

Ve Slaném je velmi rozšířeným sportem  futsal. V našem seriálu o dopadech současných vládních opatření na jednotlivé kluby a sportovní organizace ve městě jsme tak nemohli opomenout ani předsedu OSF Kladno Pavla Nepila. Ten už musel řešit odložení úvodních hracích kol okresních soutěží. Nám prozradil, jaké dopady mohou mít restrikce na jednotlivé kluby a také, jak může okresní svaz účastníkům svých soutěží ze své pozice servisní organizace pomoci.
1. Co říkáte na současnou situaci, kdy vláda prakticky uzavřela sport na všech výkonnostních úrovních včetně možnosti týmově trénovat?
Nemyslím si, že je to dobře, minimálně sport ve venkovních prostorách měl být v nějakém režimu zachován. Vůbec mi připadají ta opatření nesystémová, nepřipravená, někdy až nesmyslná. Nicméně slovy klasika Járy Cimrmana s nimi mohu maximálně nesouhlasit. Doufejme, že tato podivná doba nebude trvat dlouho, i když si to osobně nemyslím.
2. Jaké dopady může mít uzavírka sportu na jednotlivé kluby? Ať už sportovní nebo ekonomické…
Po sportovní stránce dopady na futsalové kluby budou určitě znatelné. Nemožnost hrát a trénovat se musí v budoucnosti nějakým způsobem projevit. V současnosti hráči klubů na okresní úrovni mohou využít maximálně nějakého individuálního tréninku, ale to je otázka na zástupce jednotlivých klubů, jak tuto situaci řeší.
Po ekonomické stránce by to neměl být nějaký zásadní problém, futsal není drahý sport a výpadek v soutěžním ročníku by se v rozpočtech klubů neměl nějak výrazněji projevit. Navíc, jako okresní svaz, jsme pochopitelně připraveni v případě nedohrání celého soutěžního ročníku vracet klubům přiměřenou část investovaných finančních prostředků.
3. OSF Kladno je pořadatelem okresních soutěží na Kladensku. Jak vládní opatření zkomplikovala situaci Vám?
Zatím opět nijak zásadně, museli jsme prozatím odložit úvodní turnaje okresních soutěží I. a II. třídy, které se měly hrát 31.10 a 1.11.2020 ve sportovní hale na Stochově. Turnaje již mají stanoven náhradní termín, vše je již k jejich odehrání zajištěno. Nicméně jsem přesvědčen, že se budou odkládat i další kola, uvidíme pak, jaká vytíženost sportovních hal bude na jaře příštího roku a jak se nám podaří zajistit pronájmy pro odehrání případných dalších odložených turnajů.
4. Má OSF Kladno v případě toho, že se lockdown protáhne, možnost klubům nějak pomoci? Například při jednáních s městem?
Jak jsem již uváděl, určitě poskytneme účastníkům soutěží zpět část jejich finančních prostředků v případě, že nebudou soutěže kompletně dohrány. Dále jsme připraveni pomoci klubům, případně je zastupovat, v jednání se třetími osobami v záležitostech, vzniklými v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem. Ať se již jedná o jakékoliv kompenzace, vrácení nájemného za nevyužití sportovních hal k tréninkům atd. Pokud budou kluby cítit potřebu naší pomoci, jsme pochopitelně připraveni jim ji poskytnout.