Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Nová pravidla: Na futsalu smí být bez roušky jen rozhodčí, hráči a trenér

Nová pravidla: Na futsalu smí být bez roušky jen rozhodčí, hráči a trenér

Svaz futsalu ČR reagoval na středeční prohlášení Ministerstva zdravotnictví a zpřísnil pravidla pro odehrání futsalových zápasů.

Opatření pro organizaci utkání futsalu od 11.9.2020

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR platí od 10.9.2020 pro konání hromadných akcí na území celé České republiky mmj. následující omezení:

  • povinnost nošení roušek při vnitřních hromadných akcích při jakémkoliv počtu účastníků s výjimkou sportovců nebo cvičících osob v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod.¨
  • na akcích uvnitř budov je povolená účast maximálně 500 osob. V případě rozdělení prostor do oddělených sektorů lze za dodržení specifických podmínek naplnit i prostory s kapacitou do 1 000 osob a nad 1 000 osob.

V souladu s rozhodnutím VV SFČR ze dne 31.8.2020 je s platností od 11.9.2020 do odvolání uložena povinnost zajistit nošení roušek účastníků utkání všech soutěží futsalu vyjma rozhodčích, hráčů a hlavního trenéra, uvedených v zápisu o utkání. Ostatním členům realizačních týmů, pořadatelské služby a dalším účastníkům utkání je zakázána přítomnost v prostorách sportovní haly bez použití ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.