Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
TV UTKÁNÍ: Příznivci futsalu uvidí bitvu rivalů. Do Chrudimi přijede Sparta

TV UTKÁNÍ: Příznivci futsalu uvidí bitvu rivalů. Do Chrudimi přijede Sparta

Lepší první televizní přenos nové sezony 1. FUTSAL ligy jsme si ani nemohli přát. Uvidíme reprízu památného semifinále sezony 2018/2019. FK Chrudim vyzve doma pražskou Spartu. Zápas začíná v sobotu od 18.30 hodin a vysílá ho živě ČT Sport.

Před sezonou

Chrudim udržela kádr pohromadě. Skončil pouze Michal Mareš. Legendární futsalista se rozhodl ukončit svou bohatou kariéru. Do týmu Felipe Condeho naopak přišel brněnský střelec Jiří Mužík a mladý talentovaný hráč Jakub Malý.

Sparta prošla totální rekonstrukcí kádru. Z loňských opor zůstal jen reprezentační brankář Ondřej Vahala, který se stal kapitánem. Tým trenéra Simitčiho opustily hvězdy jako Wilde, Drahovský, Seidler, Kocič, Novak nebo Rick. Směrem do Sparty naopak zamířili Hrdina, Vokoun, Slovinec Tušar, Slavík, Brahimi, Kolumbijec Angellot či Brazilec William.

První kolo

V prvním soutěžním zápase Chrudim mlela svého soupeře z Českých Budějovic, ale ten se statečně bránil. Podržel ho i výborný brankář Štefan Beránek. Východočeši nakonec zvítězili po brankách Évertona a Doši těsně 2:1.

Sparta zamířila na palubovku nováčka z Ústí nad Labem. V zápase dominovala a vytvořila si náskok 5:0 zejména díky hattricku Jiřího Vokouna. Domácí sice snížili Macháčkem, ale poslední slovo si vzal Brahimi.

Vzájemná bilance

Chrudim porazila Spartu sedmnáctkrát a čtyřikrát s ní remizovala. Třikrát se z výhry radovali Pražané. Celkové skóre vzájemných duelů je 109:50 pro Východočechy. Poslední vzájemný souboj spolu obě mužstva odehrála 24. ledna v Praze, kdy Chrudim zvítězila 5:2. Hattrickem se zaskvěl Matěj Slováček. První utkání sezony 19/20 skončilo v Chrudimi (4. října 2019) 5:3. Tehdy režíroval domácí výhru dvougólový Éverton. Za Spartu skórovali hráči, kteří již v kádru nejsou – Amadeu a Wilde.

Zajímavost

Rivalitu obou celků vystupňovala semifinálová série 2018/2019, kdy Sparta zvítězila 3:1 na zápasy a později získala svůj premiérový titul. Sérii „rozhodl“ dnes již památný zápas z Vysočan, kdy v divoké přestřelce vyhrála Sparta 10:9 pro prodloužení! V další sezoně pak dostala Chrudim disciplinární trest za své fanoušky, kteří nešetřili trenéra Sparty. To je vše je ale historie. Další bitva je před námi. Zvládne obměněná Sparta ustát kvalitu zkušené a sehrané Chrudimi?

Video z památného zápasu 10:9

TIP WEBU FUTSALLIGA.CZ

Na začátku utkání podrží Spartu brankář Vahala při domácím tlaku. Hosté z brejku půjdou do vedení, ale Chrudim výsledek do přestávky otočí. Konečný výsledek tipujeme 4:2 pro domácí.

Zdroj: www.fotbal.cz