Rapid pod vedením legendy futsalu Martinem Dlouhým vyhrál loni 2. ligu futsalu západ a přijal nabídku postoupit. V roli hrajícího trenéra setrval i autor 459 prvoligových branek, který se rozhodl pozici nejlepšího střelce futsalu ještě vylepšit. Dlouhý bude ve svých pětačtyřiceti letech hodně sledovanou osobností.

Sparta loni skončila na třetím místě a v létě absolutně překopala kádr, ze kterého zůstal jen brankář Vahala, který se stal kapitánem. Bude zajímavé sledovat, jak si tým na velké změny a bez velkých opor zvykne.

„V sobotu nás čeká první ligové utkání v klubové historii Rapidu. Vzhledem ke kvalitě první ligy a našemu cíli, kterým je v první řadě záchrana, bude pro nás důležitý každý bod. V úvodu nám los přiřadil předloňského mistra Spartu, což je atraktivní a zároveň velice kvalitní soupeř, proti kterému nemáme co ztratit. Sparta je jasným favoritem utkání, ale budeme bojovat o co nejlepší výsledek,“ vzkázal ústecký Martin Dlouhý.

Sparťanský trenér Beni Simitči moc optimistický před startem sezony nebyl: „Abych řekl pravdu, tak nemůžu ani moc vnímat začátek ligy, protože navzdory tomu, že jsme měli skvělou přípravu s kondičním trenérem, tak nám COVID hodně narušil program. Teď to bude ještě horší. Postupně nám z důvodu preventivní karantény chyběli Lukáš Křivánek, David Snop, Jirka Vokoun, takže to přípravu pochopitelně poznamenalo. Nicméně před prvním kolem ani nemůžu říct, jestli se těším nebo ne, po všem, co se během pauzy odehrálo směrem ke klubu, jsem popravdě začátek ligy ani nezaregistroval. Samozřejmě zápas v Ústí musíme vyhrát, pevně věřím, že to zvládneme. Těším se jenom na Martina Dlouhého, se kterým jsme přátelé, hráli jsme proti sobě, má můj obrovský respekt za to, co všechno ve futsale dokázal. V tomhle zápase ale kamarádství půjde stranou, protože musíme sezonu začít vítězně.“