Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Los kvalifikace ME: Český tým se utká s evropskými šampiony

Los kvalifikace ME: Český tým se utká s evropskými šampiony

Nejlepší futsalista světa Ricardinho zavítá do Česka. Česká futsalová reprezentace zná termíny i soupeře pro kvalifikaci na Mistrovství Evropy 2022 ve futsalu, které hostí Nizozemsko.

Poprvé v historii se kvalifikace odehraje systémem „doma – venku“. Nikoliv turnajově. Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna se ve skupině 8 střetnout s Polskem, evropskými šampiony z Portugalska a také s Norskem.

Na evropský šampionát postupuje vítěz skupiny a šest nejlepších celků na 2. místě. Sedmý a osmý nejlepší tým na 2. místě se utká o postup ve vzájemné baráži. Pořadatelé z Nizozemska postupují automaticky.

Komentáře předsedy Svazu futsalu Otakara Mesteka: „Nečeká nás lehká skupina, ale naším cílem je postoupit. Polsko je na stejné úrovni jako my. Mají profesionální ligu a navíc se dobře známe. To bude náročný dvojzápas. Portugalsko je evropský šampion, jasný favorit skupiny. Měli jsme možnost se s nimi utkat loni na podzim u nich během kvalifikace na mistrovství světa. Navíc mají Ricardinha. A Norové už nejsou žádní nazdárci jako před patnácti lety. Jejich futsal šel nahoru a severské země umí hodně potrápit. Těším se, budou to všechno krásné zápasy. Snad i s fanoušky na tribunách.“

Termíny a zápasy

25. ledna – 3. února 2021
Česká republika – Polsko
Norsko – Česká republika
1. – 10. března 2021
Portugalsko – Česká republika
Česká republika – Portugalsko
5. – 14. dubna 2021
Polsko – Česká republika
Česká republika – Norsko