Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Covid ve futsale, Svarog mění program turnaje, jak liga?

Covid ve futsale, Svarog mění program turnaje, jak liga?

Podle posledních informací ze strany pořadatele turnaje Svarog Open Cup 2020 musel být program tohoto turnaje změněn, a to z důvodu výskytu onemocnění Covid 19 u hráčů pražské Sparty, s níž účastník teplického turnaje Boca Juniors Krupka odehrál v týdnu přátelské utkání.

Pořadatelé turnaje obdrželi v pátek ze sekretariátu SF ČR toto oznámení:

Vážení,
informujeme Vás tímto, že klub futsalu AC Sparta Praha doručil dnešního dne na sekretariát Svazu futsalu ČR oznámení o výskytu onemocnění COVID-19 v týmu AC Sparta Praha.
Ve smyslu stanovených opatření a procesů je tento případ řešen Krajskou hygienickou stanicí a je očekáváno její rozhodnutí.
S ohledem na možná rizika v souvislosti s odehraným utkáním klubu Boca Juniors Krupka s týmem AC Sparta Praha žádáme kluby, které mají podle avizovaného plánu přípravy sehrát v rámci turnaje v Teplicích utkání s týmem Boca Juniors Krupka, aby účast na těchto utkáních zvážili.
S pozdravem
Martin Průša
sekretář Svazu futsalu ČR
Pořadatelé turnaje na tuto informaci zareagovali změnou herního systému turnaje, viz. informace ze stránek klubu:

Dnešní zápas s Boca Juniors Krupka se ruší! Z důvodu potvrzené nákazy koronavirem u klubu AC Sparta Praha, který v minulý dnech odehrál přátelské utkání právě s výše zmíněným týmem, se zápas mezi Svarogem a Bocou ruší.

Svarog se tak rozhodl neriskovat a na základě doporučení od Svazu futsalu ČR utkání zrušil.

Vedení rozhodlo pro následující ZMĚNU PROGRAMU:

Pátek 28.8. | 18:00 | Svarog FC – SK Slavia Praha

Sobota 29.9. | 17:00 Svarog FC – FC Rapid Ústí nad Labem

Děkujeme za pochopení a těšíme se, že dnes i zítra dorazíte do haly!

Systém turnaje trochu nejasný, když chybí utkání mezi ústeckým Rapidem a pražskou Slavií. V prvním utkání pak domácí přehráli Slavii 5 : 2 (3 : 2).

V týdnu web www.efutsal.cz zveřejnil následující informaci o zrušení plánovaných  přátelských duelech Sparty na Slovensku:

Sparta nejede na Slovensko, část týmu marodí

K očekávanému měření sil mezi mistrem Slovenska z Lučence a pražskou Spartou nedojde. Český klub dnes oznámil, že se dvou přípravných duelů nemůže zúčastnit.

 Utkání Sparty v Lučenci patřila k nejočekávanějším soubojům v rámci přípravy našich ligových klubů, ale nakonec na ně nedojde. “Šest hráčů našeho mužstva má zdravotní potíže spojené s virovým onemocněním,“ vysvětlují Sparťané na sociálních sítích.

Uvidíme, jak se celá situace promítne do startu nejvyšší soutěže, který je naplánován na pátek 4. září. My jen popřejme, ať se zdravotní stav Sparťanů co nejdříve zlepšil.