Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Příprava realizace nové sportovní haly ve Slaném pokračuje

Příprava realizace nové sportovní haly ve Slaném pokračuje

Jak jsme byli informováni z důvěryhodného zdroje, příprava realizace nové multifunkční sportovní haly ve Slaném nadále pokračuje, a to ve třech rovinách.

V rovině projektové dokumentace je celý projekt sportovní haly dáván do souladu s únorovým rozhodnutím zastupitelstva města, že celá stavba bude v režimu pasívní stavby. V tomto případě práce příslušné projektové kanceláře spějí do finále.

V současnosti běží v této věci i územní řízení. V rámci tohoto řízení se k realizaci stavby vyjadřují především sousedící osoby, jejichž vlastnická práva nebo jiná věcná práva by mohla být záměrem výstavby dotčena. Získání územního rozhodnutí v územním řízení je prvním krokem k povolení stavby.

V neposlední řadě jsou připravovány podklady pro podání žádosti o dotaci na tuto stavbu, dotace by měla být ve výši 21 milionů Kč, čímž by byla pokryta téměř jedna třetina ceny celé stavby.

Zahájení výstavby je naplánováno na léto 2021, stavba by měla být dohotovena o rok později. To znamená, že pokud vše půjde dle předpokladů, sezóna 2022-23 by se mohla již odehrát v nové hale.