Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Ve finále středočeské části poháru zvítězil mělnický Olympik!

Před zápasem nebylo jasné, kdo je favoritem v tomto klání, jelikož Olympik i Malibu jsou v plném proudu přípravy na novou sezónu. Lepším mužstvem byl ale nakonec prvoligový Olympik a svého soupeře na jeho palubovce v Mladé Boleslavi porazil 4:3.

Po roce na sebe opět narazili ve finále středočeské části Poháru SFČR stejné týmy. Druholigové Malibu z Mladé Boleslavy přivítalo v městské sportovní hale prvoligový Olympik Mělník. Ani jeden z týmu neměl v zápase naprostou převahu, ale přesto byli o něco lepší hosté.

Od úvodního hvizdu rozhodčích se hrálo opatrné utkání bez vyložených šancí, a to až do deváté minuty, kdy se skvěle předvedli domácí. Během 20 vteřin dokázali totiž vstřelit 2 branky, které obstarali Vaněk a Ploc. Každý divák v hale očekával, že budou mělničtí působit zaskočeně, ale opak byl pravdou. Olympik vstal z mrtvých a od této chvíle byl lepším týmem. Snížení na 1:2 z pohledu hostů přišlo o 3 minuty později, obstaral jej Gabčo.

Ve zbytku poločasu ještě zvládl Mělník otočit stav zápasu na svou stranu. V patnácté minutě srovnal Prejsa, o 3 minuty později dokonal obrat z dlouhé penalty Gabčo. Do kabin se tak šlo za stavu 3:2 pro Olympik a Malibu působilo velmi zaskočeně.

Začátek druhého dějství byl téměř stejný jako začátek toho prvního. Olympiku se dařilo držet míč a Malibu se horko těžko dostávalo do zakončení. Na úvodní branku druhé půle se čekalo až do 33. minuty, ve které navýšil vedení hostů na 4:2 Prejsa za spolupráci s Gabčem.

Rozdílová branka Olympik až moc zklidnila, a tak to Malibu potrestalo okamžitým snížením na 3:4, čímž udělali závěr utkání ještě napínavý. Olympik utkání s klidem dohrál a mladoboleslavské k ničemu pořádnému už nepustil. Postupujícím do celostátního osmifinále se tedy stal Olympik Mělník.

Josef Gabčo, hráč Olympiku: „Od začátku zápasu to bylo hodně vyrovnané. Domácí se po několika minutách dostali do dvoubrankového vedení. V tu chvíli bylo důležité, že jsme nesložili zbraně a naopak jsme zabrali. Díky tomu jsme po chvíli snížili a do konce poločasu ještě stihli stav otočit v náš prospěch. Druhá půle byla také velmi vyrovnaná. Okolo 33. minuty jsme dokázali soupeři odskočit o dvě branky, ale hned přišlo snížení. Jako zkušený tým jsme zvládli zápas dohrát a jsme všichni rádi, že postupujeme do osmifinále.“

FC Malibu Mladá Boleslav – SK Olympik Mělník 3:4 (2:3)

Branky: 9. Vaněk (Pitloun), 9. Ploc (Truksa), 34. Maryška (Volf) – 12. Gabčo (Mikyska), 15. Prejsa (Gabčo), 18. Gabčo (pen.), 33. Prejsa (Gabčo)

Žluté karty: 7. Jirdásek (MBL), 17. Maryška (MBL), 36. Vaňek (MBL) – 15. Prejsa (MEL), 32. Gabčo (MEL)

FC Malibu Mladá Boleslav: Truksa – Maňas, Skalický, Vaňek, Machů, Jirdásek, Volf, “C” Pitloun, Ploc, Kvapil, Maryška, Roudnický – Trenér: Jaroslav Bílek.

SK Olympik Mělník: Šanda (Rusak) – Lehner, Mikyska, Prejsa, Kasýk, Gabčo, Nečas, Nedostup, Babovák, Machytka – Trenér: Jakub Němec.

Rozhodčí: Stádník – Říha