„U mě to bude vždycky stejné, chci soutěž vyhrát. V posledních letech to vždy těsně nevyšlo, pokaždé rozhodl vlastně jediný zápas. Nejdřív s Budějovicemi a letos s Ústím, které však v rozhodující chvíli bylo prostě lepší,“ přiznává sportovně trenér Jiří Veselý a doplňuje, jak ho naopak těší, že přemožitelé Kladna (kromě Budějovic ještě Liberec a Mělník) ukázali a ukazují v nejvyšší soutěži kvalitu. „Jsou prostě dobří a my se nemusíme stydět, že jsme jim podlehli.“

V novém ročníku, který by měl odstartovat na podzim, téměř jistě Kladenští budou opět hrát druhou nejvyšší soutěž. Jak už bylo naznačeno, pár elitních celků ještě nesplnilo licenční podmínky a Kladno je prvním čekatelem na případné volné místo, nicméně Veselý zůstává nohama na zemi. „Případný dodatečný postup by byl spojený s navýšením rozpočtu, o tom bychom museli v klubu jednat. A je to navýšení v řádu statisíců korun. Osobně počítám s druhou ligou,“ usmál se šéf kladenské střídačky, který ještě občas pomůže i na hřišti, ale soustředí se už hlavně na trénování.

Letos přijde Jiří Veselý i celý FK Kladno o legendárního Pavla Stejskala, i když ne úplně. Bývalý reprezentant a majitel více než třech stovek ligových startů překročil čtyřicítku a po dohodě s vedením klubu už bude k dispozici pouze ve vybraných zápasech. „Pro kluky, jimž je víc let, není jednoduché se dát zdravotně do pořádku každý týden po zápase. Ale máme další hráče a musí na sebe brát zodpovědnost i oni. Myslím, že to zvládnou,“ tvrdí Veselý.

Těší ho naopak návrat Josefa Fujdiara, který stejně jako jeho otec má obrovské nadání pro futsal, ovšem poslední roky laboroval s křížovými vazy. Po vážných zraněních je fit a postupně se dostává do bývalé formy. Veselý ho má na očích i ve fotbalovém Baníku Libušín, kde se řada futsalistů sešla v jednom týmu (Müller, Caizl, Čurda, Výborný, Kaválek). Dokonce i nejslavnější kladenský futsalista všech dob, reprezentant a později elitní kouč David Frič. S ním ale zatím Kladno nijak nespolupracuje. „O futsalu se samozřejmě v kabině Libušína bavíme, ale jen proto, že Davida i nás ostatní baví,“ říká Veselý.

Ten upozorňuje, že také nový ročník 2.ligy bude hodně našlapaný, opět se objevili noví kandidáti na postup. Ambiciózní bude hlavně Krupka, která do týmu podle Veselého informací přilákala někdejší brazilskou hvězdu Chrudimi či Teplic Rodriga Tavernu a chtěla by i další Brazilce. „To žádá náš respekt, ale jejich kvalita se teprve ukáže. Jen o penězích futsal není, navíc Brazilci mívají horké hlavy. Určitě se jim postavíme jako rovný rovnému,“ dodal Jiří Veselý.

Překročí konečně jeho futsalisté zakletou stříbrnou horu a dotknou se zářivého postupového slunka? Uvidíme příští rok.

Zdroj: Kladenský deník