Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Dobruška opět s úspěchem, Nenyho výběr třetí

Třicátý ročník Dobrušského poháru, jednoho z největších letních turnajů u nás, je již historií. Čtyřiadvacet účastníků turnaje mužů se během včerejšího dopoledne ve čtyřech základních skupinách utkalo o postup do vyřazovací části. Ve skupině „D“ bojoval o postup i slánský výběr pod názvem Nanuk All Stars. Sestava byla velice silná a zkušená, když v brance nastoupil Simon Pustai (MCE Slaný),  v poli pak hráli David Procházka, Petr Klusáček (oba Hrasl Slaný), Lukáš Křeček (1. DFK Slaný), Petr Danda (Čechie Slaný), Michal Nykl, Libor Volf (oba MCE Slaný), Michal Kratina, Václav Bažo (oba Foboz Slaný) a Adam Fedrhanc (PK Třebusice). Z lavičky pak  vše dirigoval nehrající kapitán Neny Hrubik (Foboz Slaný).

Vzhledem ke kvalitě sestavy byl jednoznačným cílem postup ze skupiny, ve které se nakonec utkalo pouze pět celků, neboť náš úvodní soupeř z Prostějova nedorazil. Náš výběr tak do turnaje vstoupil duelem s hradeckým celkem It´s my life. Běhaví, ale i futsalově dobře vybavení mladíci, byli našemu celku velice nepříjemným soupeřem. Přesto jsme se ujali v prvním poločase vedení po střele Petra Klusáčka v pádu. Další velikou příležitost nevyužil Luky Křeček, který se zbavil bránícího hráče, aby pak v jasné pozici netrefil branku. Další dvě naše střely blokovali na brankové čáře za překonaným gólmanem hráči soupeře, kteří následně převzali otěže hry. Naši borci se dostali pod tlak, výsledkem čehož byla vyrovnávací branka soupeře. A aby naší smůly na úvod nebylo dost, několik vteřin před koncem soupeř vstřelil vítěznou branku.

It´s my life Hradec Králové – Nanuk All Stars Slaný 2 : 1 (0 : 1)
Branka: Klusáček.

Vstup do turnaje tedy nikterak ideální, navíc po dvouhodinové pauze nás čekal obhájce loňského prvenství Indiana Plumlov. V tomto utkání však náš celek zahrál asi nejkrásnější futsal na turnaji a k překvapení všech jsme v něm dokázali zvítězit.

Indiana Plumlov – Nanuk All Stars Slaný 2 : 4 (1 : 3)
Branky: Křeček, Nykl, Klusáček, Procházka.

Na postup tak bylo již zaděláno, jistotu pak přinášel zisk alespoň tří bodů ve zbylých dvou duelech. V prvním se naši borci střetli s místními dorostenci, kteří byli velice běhaví, fotbaloví, dirigování svým fotbalovým trenérem. Na hřišti jich bylo plno, naši borci neměli na nic mnoho času, nakonec byli rádi za jednobrankovou výhru.

Nanuk All Stars Slaný – Atletico chuligán Dobruška Junior 1 : 0 (0 : 0)
Branka: Nykl.

V posledním utkání jsme se střetli se zkušenými českobudějovickými borci, v duelu jsme byli my těmi futsalovějšími a rychlejšími a po zásluze jsme si připsali další výhru. Bohužel plumlovský obhájce nečekaně prohrál s domácím juniorským výběrem, což znamenalo postup ze druhého místa. Bohužel, v tomto utkání se zranil náš doposud nejlepší střelec Míša Nykl, pro kterého tím turnaj skončil.

ZP Božole České Budějovice – Nanuk All Stars Slaný 0 : 2 (0 : 1)

Osmifinále

V osmifinále na náš celek čekal tradiční účastník turnaje, zkušený tým Komáři Filipov, který vybojoval předloni třetí místo. Utkání vyrovnaných soupeřů rozhodla přesná střela Míši Kratiny. Soupeř měl několik příležitostí k vyrovnání, náš tým však vždy podržel Simon Pustai v brance. I v tomto utkání došlo ke zranění na naší straně, v turnaji tak dohrál Venda Bažo.

Nanuk All Stars Slaný – Komáři Filipov 1 : 0 (1 : 0)
Branka: Kratina.

Čtvrtfinále

Nejčastějším soupeřem letošního turnaje nám byli hráči domácího Atletica. Po duelu ve skupině s místními juniory nás ve čtvrtfinále čekali jejich dospělí kolegové. I ti mají zkušenosti s turnajovými stupni vítězů, když v roce 2014 skončili druzí. Ambice na bednu měl soupeř i letos, povzbuzován kohortou svých příznivců se tlačil do útoku, naši borci však bránili zodpovědně. O našem vítězství a postupu mezi nejlepší čtyři celky turnaje pak rozhodl svou premiérovou brankou na turnaji Petr Danda.

Nanuk All Stars Slaný – Atletico chuligán Dobruška 1 : 0 (0 : 0)
Branka: Danda.

Semifinále

V semifinále na nás čekal dá se říci již náš tradiční soupeř, s pěti výhrami historicky nejúspěšnější tým turnaje, druholigový AC Gamaspol Jeseník. Za vytrvalého deště jsme se drželi s kvalitnějším soupeřem pouze během první půle, kdy jsme dokázali srovnat vedení soupeře, ten však ve druhé půli jasně dominoval a snadno dokráčel do finále. Naše borce tak čekal pouze souboj o třetí místo.

AC Gamaspol Jeseník – Nanuk All Stars Slaný 5 : 1 (2 : 1)

Zápas o 3. místo

V utkání o bronzovou příčku jsme se střetli s překvapením celého turnaje, naším soupeřem ze základní skupiny, mladými domácími juniory. A do utkání jsme vstoupili přímo tragicky, když jsme po sedmi minutách prohrávali již o tři branky. V té době se naši mladí soupeři, mohutně povzbuzovaní svými rodiči a kamarády, viděli již na stupních vítězů. Do přestávky jsme však dokázali po střele Davida Procházky snížit a ve druhé půli začala obrovská stíhací jízda, kdy jsme v závěrečných vteřinách duelu dokázali ve velice pohledném a dramatickém utkání vyrovnat na konečných 5:5. O konečném pořadí tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. Ani do toho jsme nevstoupili dobře, když hned naši úvodní střelu brankář soupeře zlikvidoval. Museli jsme tak dotahovat náskok soupeře, ovšem opět se projevila zkušenost našeho celku. Další penalty již naši borci proměňovali a když byl svým zákrokem úspěšný i Simon Pustai a poslední penalta soupeře mířila vedle, mohli jsme se radovat z konečného třetího místa. A pochopitelně z řady hodnotných cen, které jsme obdrželi, počínaje krásným pohárem a konče obrovským kusem masa na grilování, vše jsme obdrželi z rukou hlavních pořadatelů turnaje Ivana Koláčného a Martina Eimanna a starosty města Dobrušky.

Nanuk All Stars Slaný – Atletico chuligán Dobruška junior 5 : 5 (1 : 3), 6 : 5 p.k.
Branky: Procházka 2, Klusáček 2, Fedrhanc.

Pro úplnost je nutno zmínit, že náš semifinálový přemožitel z Jeseníku získal své šesté turnajové prvenství, když ve finále porazil celek Do dna Plzeň, v jehož dresu nastupoval futsalový reprezentant Michal Holý.