Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Přihlaste se do kladenských futsalových soutěží

Přihlaste se do kladenských futsalových soutěží

Blíží se zahájení příprav nového ročníku kladenských okresních futsalových soutěží a s ní i možnost se do této soutěže přihlásit. Co je to vlastně futsal? Futsal je halová obdoba fotbalu, hraje se na hřištích obvykle o rozměru 20 x 40 m, branky mají  rozměr 2 x 3 m. Hraje se s míčem velikosti číslo 4 s tlumeným odskokem. Hry se zúčastňují dvě družstva, s počtem hráčů 4+1 (4 hráči v poli + 1 brankář) a počet střídání není omezen podobně jako v ledním hokeji. Futsal je rychlá, dynamická hra, kdy se na hrací ploše stále něco děje, hráči pak mají více možností zahrát si s míčem, než právě při fotbale.

Futsal je na Kladensku velice populárním sportem, po fotbale je v kategorii dospělých druhým nejmasovějším. V právě uplynulé sezóně hrálo kladenské okresní soutěže, které mají tři výkonnostní stupně, rovných třicet celků. Nejvyšší okresní soutěž – Okresní přebor – se hraje ve Sportovní hale BIOS ve Slaném, nižší soutěže – Okresní soutěž I. a II. třídy – se hrají v moderní Sportovní hale Stochov.

Všechny okresní soutěže se hrají ve větší části v rámci fotbalové zimní přestávky, hracími dny jsou soboty (OP, OS I. třídy) a neděle (OS II. třídy). Ideální jsou tak pro přípravu fotbalových oddílů, ale i dalších kolektivů, které projeví zájem si tento atraktivní sport zahrát, ať již školních, firemních, part z místa bydliště atd. Kladenské futsalové soutěže jsou otevřeny pro každého.

Pokud by projevil kdokoliv zájem si futsal zahrát, a to ať jednotlivec či kolektiv, veškeré potřebné informace obdrží na tel.č. 774 777 477 (p. Nepil) nebo e-mailu futsalkladno@seznam.cz. Veškeré potřebné informace je pak možno získat i na stránce www.okfkladno.cz.