Warning: Creating default object from empty value in /home/okfkladno.cz/okfkladno.cz/wp-content/themes/live-wire/library/functions/core.php on line 32
Futsalový reprezentant David Černý debutoval ve fotbalové Fortuna lize

Futsalový reprezentant David Černý debutoval ve fotbalové Fortuna lize

Hráč VARTA futsal ligy a české futsalové reprezentace David Černý hraje za Svarog FC Teplice. Od soboty už je ale Na stínadlech znám i jako prvoligový fotbalista FK Teplice.

Čtyřiadvacetiletý futsalista si splnil klukovský sen. „Můj sen byl zahrát si první fotbalovou ligu. To se teď povedlo. V tuhle chvíli zkusím všechny síly vložit do fotbalu, pokusím se poprat o šanci a uvidíme, jestli se to povede. Ve futsale je teď stejně pauza. Doufám, že než začne futsalová sezona, tak už bude jasno,“ řekl po sobotní premiéře David Černý.

Do hry ligové dohrávky 23. kola mezi Teplicemi a Libercem (2:0) se dostal jako náhradník, když v 76. minutě vystřídal Radostu. „Nyní nastupuji na pozici krajního záložníka. Ale samozřejmě se dokážu přizpůsobit i jiným pozicím,“ prozradil futsalový střelec a ke své premiéře uvedl: „Nastoupil jsem za stavu 2:0 bylo mi jasné, že bude šance chodit do otevřené obrany. Takže jsem byl pořád připravený, že se do nějakého brejku dostaneme a zužitkujeme ho. To se bohužel nepovedlo.“

Jedinou kaňku na premiéře Davida Černého ve Fortuna lize byly prázdné tribuny. „Nějak sem si to nepřipouštěl. Soustředil jsem se sám na sebe, abych byl dobře připravený,“ usmíval se debutant.